Vylepšení technologie.
Zajištění stability.
Zážitek ze spolehlivosti.

VariKont
s technologií aktivního stínění

Navrženo pro flexibilituSpolečnost Pepperl+Fuchs jako vynálezce bezdotykového senzoru a průkopník v oblasti senzorové technologie neustále vyvíjí nové produkty a technologie, které lze dokonale integrovat do vaší jedinečné aplikace. Technologie aktivního stínění byla vyvinuta tak, aby v maximální možné míře využila mechanické tolerance a dosáhla konzistentně dlouhých spínacích vzdáleností.

Tato technologie, která je nyní poprvé integrována do senzorů řady VariKont, dodává senzorům schopnost aktivně detekovat jak cíl, tak instalační prostředí, a tím udržovat dlouhé spínací vzdálenosti bez ohledu na instalační situaci a okolní materiál. Profitujte z jednoduššího návrhu zařízení a snížených nákladů.

Charakteristika

Konzistentně dlouhé spínací vzdálenosti 30 mm při zápustné montáži a 50 mm při montáži bez zapuštění, a to bez ohledu na instalační situaci.
Flexibilní plánování systému a snazší návrh zařízení
Nastavitelná snímací hlava pro rychlou a snadnou instalaci
Pohodlné sledování stavu pomocí rohových diod LED s vysokou viditelností
Interní testování kvality přesahuje rámec požadavků cílových aplikací průmyslových strojů.

Správné řešení pro každé prostředí

Výkon běžně dostupných bezdotykových senzorů je obvykle omezený, protože jejich spínací vzdálenosti se mohou výrazně lišit
v závislosti na instalační situaci a okolním materiálu. Indukční senzory VariKont s technologií aktivního stínění
ale používají kombinaci primární a sekundární cívky k dosažení dlouhých spínacích vzdáleností až 30 mm se zapuštěním a 50 mm bez zapuštění.

Výhody

sensing range icon

Reliable Technology

No matter the installation situation, VariKont sensors with Active Shielding Technology achieve high switching distances of 30 mm flush and 50 mm non-flush. The high-EMC sensors are insensitive to external influences and mechanical loads, and can operate in temperatures ranging from -25 °C to +70 °C.
ikona návrhu výrobního závodu

Flexibilní návrh aplikací

Technologie aktivního stínění, která nabízí maximální flexibilitu instalace bez vlivu na spínací vzdálenosti, zjednodušuje návrh zařízení a snižuje náklady.
ikona zaškrtávacího políčka

Zjednodušené sledování stavu

Rohové diody LED s vysokou viditelností umožňují kontrolovat stav kdykoli a pod jakýmkoli úhlem.
ikona snadné instalace

Rychlá instalace a snadná výměna zařízení

Obě verze senzoru jsou vybaveny nastavitelnou snímací hlavou a nabízejí uživatelsky optimalizovanou instalaci a výměnu. Snímací hlavu lze otáčet v pěti směrech, aby bylo možné dosáhnout optimálního vyrovnání s cílem.

More Flexibility in Application Design

Mounting materials and installation conditions influence the switching distance of inductive sensors, especially those with long detection ranges. This influence must be kept as low as possible so the sensors can be used at the highest possible switching distance. Conventional sensors use shielding measures to achieve this, but they often result in losses and limit ranges.

With the help of the newly developed Active Shielding Technology, challenging installation situations and high switching distances can be achieved simultaneously. The -25 °C to +70 °C temperature range also remains stable compared to that of competing sensors with increased switching distances. 

Senzory VariKont s dlouhou spínací vzdáleností
Senzor VariKont s primární a sekundární cívkou

Sekundární cívka kompenzuje vlivy prostředí

Indukční senzory VariKont a VariKont L2 s dlouhými spínacími vzdálenostmi používají primární a sekundární cívku. Primární cívka detekuje cíl stejně jako u konvenčních senzorů. Sekundární cívka souběžně měří prostředí, včetně instalační situace a okolního materiálu.

Získané informace jsou poté použity ke kompenzaci vlivů prostředí. Tento přístup pomáhá dosáhnout dlouhých spínacích vzdáleností 30 mm se zapuštěním a 50 mm bez zapuštění.

Spínací vzdálenost v různých instalačních situacích

Kontaktujte nás

Máte jakékoli dotazy týkající se senzorů řady VariKont s technologií aktivního stínění nebo chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.