Mastering challenges.
Opening communication channels.
Redefining flexibility.

Řada R10x
Nová generace

Funkce

Architektura produktů orientovaná na budoucnost, optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, architektura produktů orientovaná na budoucnost

Špičková konstrukce

Špičková konstrukce poprvé kombinuje několik řad fotoelektrických senzorů s inovativními technologiemi v jednotném provedení pouzdra. Získáváte komplexní řadu pro vaše potřeby – od jednosměrného senzoru po senzor vzdálenosti. Vyzkoušejte si novou flexibilitu!
optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, inovativní technologie, technologie Multi Pixel, laserová technologie DuraBeam

Inovativní technologie

S inovativní laserovou technologií DuraBeam a osvědčenou technologií Multi Pixel stanovuje společnost Pepperl+Fuchs nové normy snímacích technologií pro optické senzory. Nepřetržitá komunikace přes rozhraní IO-Link zajišťuje plné využití možností senzoru a poskytuje mnoho univerzálních možností. Připravte se na budoucnost!
Kompaktní konstrukce pouzdra, optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, prostorově úsporné pouzdro

Kompaktní konstrukce pouzdra

Naše optické senzory nabízí řadu technických výhod. Extrémně kompaktní pouzdro je ideální pro několik běžných metod upevnění. Prostorově úsporná konstrukce pouzdra umožňuje rovněž snadnou mechanickou integraci – i ve velmi stísněných prostorech. Využijte výhod snadné instalace!
Intuitivní koncept ovládání, optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, intuitivní koncept ovládání

Intuitivní koncept ovládání

Uvedení do provozu je jednoduché a intuitivní. Koncept ovládání a zobrazování je shodný u všech senzorů a sestává z tlačítka, potenciometru a vysoce svítivých diod LED. To výrazně zjednodušuje konfiguraci senzoru. Ušetřete čas a peníze při uvádění do provozu!

Nová generace optických senzorů na YouTube

Touto generací senzorů zahajuje společnost Pepperl+Fuchs novou éru v oblasti optických senzorů. Řada R10x je prvním zástupcem v kompaktní konstrukci pouzdra. Jak se ale přesně odlišuje tato generace senzorů? V tomto videu na serveru YouTube uvidíte její možnosti na konkrétních aplikačních příkladech.

Nová definice flexibility – všestranné řešení v každém pouzdru

Optické senzory řady R10x

Špičková konstrukce poprvé kombinuje několik řad fotoelektrických senzorů s inovativními technologiemi v jednotném provedení pouzdra. Řady R100, R101 a R103 se liší pouze metodou upevnění a konstrukcí pouzdra. Jakmile určíte, jak chcete upevnit senzor, můžete si podle daného úkolu svobodně vybrat požadované funkce. Toto všestranné řešení poskytuje jedinečnou flexibilitu a otevírá možnosti pro různé aplikace.

360°– Objevte řady R100, R101 a R103

  • Technical data
  • R100 series
  • Housing dimensions: 11 x 21.5 x 44.5 mm
  • Connection: Rear M3 mounting and 25.4 mm front side M3 mounting to the side
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
R100

The R100, R101, and R103 series are available with the following functionalities:

Technologie Multi Pixel – úspěch je měřitelný

Technologie Multi Pixel (MPT) vyvinutá společností Pepperl+Fuchs umožňuje vysoce spolehlivé a nerušené měření vzdálenosti pro aplikace s krátkými vzdálenostmi. Tato technologie kombinuje funkčnost měření konvenčních senzorů vzdáleností s osvědčeným principem triangulace.

Při této geometrické metodě vyzařuje vysílač – dioda LED nebo laser – světelný paprsek na cílový objekt, který jej odrazí zpět. Odražený světelný paprsek je potom znovu zachycen přijímačem citlivým na světlo umístěným v senzoru – jedná se o vícepixelové pole. V závislosti na poloze světelného bodu na přijímači se vzdálenost objektu od senzoru vypočítá geometrickou triangulací. Výpočet provádí inteligentní algoritmy softwaru.

Díky malému měřicímu jádru MPT lze přesné měření vzdálenosti poprvé integrovat do velmi malých senzorů – např. senzorů řady R10x. Využijte jejich přizpůsobitelnosti a objevte nejmenší senzory vzdálenosti s výkonovou hustotou, jaká tady ještě nebyla!

DuraBeam—The Best of Both WorldsDuraBeam Laser Technology

Laser sensors are extremely precise, but they are less durable and have a lower temperature range than LED sensors. Pepperl+Fuchs uses the best of both worlds and combines the strengths of LED sensors and laser sensors with its efficient laser technology DuraBeam.

The R10x and R20x series laser sensors ensure an extended service life and provide the user with new possibilities—even at ambient temperatures of up to 60° C.

DuraBeam also uses a special beam profile, which reflects a sharply contoured, circular light spot on an object at any time. Sensors equipped with eye-safe DuraBeam laser technology are ideally suited for highly accurate detection and distance measurement of small objects.

Sensorik4.0® – IO-Link – automatizace připravená na budoucnost

Funkce IO-Link umožňuje nepřetržitou komunikaci až na úrovni senzorů pro všechny typy. Kromě procesních dat získá uživatel cenné diagnostické informace a informace o stavu. Inteligenci senzorů lze plně využít.

Optické senzory řad R100, R101 a R103 jsou vybavené funkcí IO-Link a splňují požadavky systému Sensorik4.0 a digitální továrny budoucnosti. Díky technologii SmartBridge od společnosti Pepperl+Fuchs se dostanete o krok dále: Poprvé komunikujte bezdrátově a získejte všechny nezbytné informace přímo v mobilních zařízeních. Snadno řiďte automatizační procesy ve vašem podniku!

Technologie SmartBridge od společnosti Pepperl+Fuchs

Kontakty

Jaké výhody nabízí optické senzory pro můj podnik? Jaké jsou vhodné varianty senzoru pro moje konkrétní požadavky? Rádi vám odpovíme na tyto i jiné otázky. Stačí si sjednat schůzku!