Mastering challenges.
Opening communication channels.
Redefining flexibility.

Řada R10x a R20x
Standardní pouzdra – Všechny funkční principy

Funkce

Architektura produktů orientovaná na budoucnost, optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, architektura produktů orientovaná na budoucnost

Špičková konstrukce

Každá řada kombinuje několik produktových linií fotoelektrických senzorů s inovativními technologiemi v jednom pouzdru podle průmyslových standardů. Řady R100, R101 a R103 jsou ideální pro použití na krátkou vzdálenost, zatímco nové řady R200 a R201 jsou ideální pro snímání na delší vzdálenost. Zažijte novou flexibilitu a více možností integrace, a to i v aplikacích s omezeným prostorem!
optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, inovativní technologie, technologie Multi Pixel, laserová technologie DuraBeam

Inovativní technologie

Díky laserové technologii DuraBeam bezpečné pro zrak a prověřené technologii Multi Pixel nabízejí fotoelektrické senzory značky Pepperl+Fuchs maximální spolehlivost a přesnost. Nepřetržitá komunikace přes rozhraní IO-Link zajišťuje plné využití možností senzoru a poskytuje mnoho univerzálních možností. Připravte se na budoucnost!
Kompaktní konstrukce pouzdra, optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, prostorově úsporné pouzdro

Kompaktní konstrukce pouzdra

Každý senzor řady R10x a R20x nabízí různé montážní vzory v jediném pouzdře podle průmyslových standardů. Nové senzory R20x pro snímání na delší vzdálenost nabízejí také otočné konektory umožňující flexibilní instalaci i v aplikacích s omezeným prostorem. Využijte výhod snadné instalace!
Intuitivní koncept ovládání, optický senzor, fotoelektrické snímače, R100, R101, intuitivní koncept ovládání

Intuitivní uživatelské rozhraní

Uvádění do provozu je snadné a intuitivní u všech pěti modelů. Koncept ovládání a zobrazování je shodný u všech senzorů a sestává z tlačítka, potenciometru a vysoce svítivých diod LED. Kromě uživatelského rozhraní lze ke konfiguraci použít také rozhraní IO-Link. Ušetřete čas a peníze při uvádění do provozu!

Řady R10x a R20x pro maximální výkon

Kompaktní řady R100, R101 a R103 nejlépe zvládají použití na krátkou vzdálenost, zatímco nové středně velké řady R200 a R201 jsou ideální pro snímání na delší vzdálenost.

Nová definice flexibility – všestranné řešení v každém pouzdru

Fotoelektrické senzory řad R10x a R20x

Řady R10x a R20x kombinují několik produktových linií fotoelektrických senzorů s účinnými technologiemi v jednom typu pouzdra. Liší se pouze metodou upevnění a konstrukcí pouzdra. Jakmile určíte, jak chcete upevnit senzor, můžete si podle daného úkolu vybrat požadované funkce. Toto všestranné řešení poskytuje jedinečnou flexibilitu a otevírá možnosti pro různé aplikace.

360°– Objevte řady R100, R101, R103, R200 a R201

  • Technical data
  • R100 series
  • Housing dimensions: 11 x 21.5 x 44.5 mm
  • Connection: Various possibilities e.g. with plug M8
  • Mounting: Rear M3 mounting and 25.4 mm front side M3 mounting to the side
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
R100

The R100, R101, R103, R200 and R201 series are available with the following functionalities:

*available in R100 and R101

Technologie Multi Pixel – úspěch je měřitelný

Technologie Multi Pixel – úspěch je měřitelný

Technologie Multi Pixel (MPT) společnosti Pepperl+Fuchs umožňuje vysoce spolehlivé a nerušené měření vzdálenosti pro aplikace s krátkými vzdálenostmi. Tato technologie kombinuje funkčnost měření konvenčních senzorů vzdáleností s osvědčeným principem triangulace.

Při této geometrické metodě vyzařuje vysílač – dioda LED nebo laser – světelný paprsek na cílový objekt, který jej odrazí zpět. Odražený světelný paprsek je potom znovu zachycen přijímačem citlivým na světlo umístěným v senzoru – jedná se o vícepixelové pole. V závislosti na poloze světelného bodu na přijímači se vzdálenost objektu od senzoru vypočítá geometrickou triangulací. Výpočet provádí inteligentní algoritmy softwaru.

Díky tomu mohou měřicí a spínacísenzory R10x a R20x přesně měřit polohu objektu a jasně ho rozlišit od pozadí.

DuraBeam – to nejlepší z obou světů

Laserová technologie DuraBeam

Laserové senzory jsou extrémně přesné, ale oproti senzorům LED jsou méně odolné a mají nižší rozsah měřených teplot. Společnost Pepperl+Fuchs využívá to nejlepší z obou světů a kombinuje výhody senzorů LED a laserových senzorů v účinné laserové technologii DuraBeam.

Laserové senzory řady R10x a R20x dosahují dlouhé provozní životnosti a poskytují uživateli nové možnosti – a to i při teplotách okolí až do 60 °C.

Technologie DuraBeam rovněž používá speciální profil paprsku, který nepřetržitě odráží ostře ohraničený kulatý světelný bod na libovolný objekt. Senzory vybavené laserovou technologií DuraBeam bezpečnou pro zrak jsou ideální pro vysoce přesnou detekci a měření vzdáleností u malých objektů.

Smart Sensor Profile: Průkopnictví při standardizaci rozhraní IO-Link

 

Smart Sensor Profile je standard zaměřený na zajištění stejných základních funkcí u všech výrobců senzorů s rozhraním IO-Link. Ty zahrnují přístup k nastavení, parametrům, procesním datům a diagnostice.

Všechny senzory používající standard Smart Sensor Profile zobrazují a vyhodnocují procesní data stejným způsobem. Díky tomu lze používat funkční bloky pro jednoduchou integraci řízení. Stávající uživatelské programy lze opakovaně použít a zjednodušit tak programování.

Společnost Pepperl+Fuchs je jedním z prvních výrobců, který implementoval 2. verzi standardu Smart Sensor Profile, tedy nejnovější verzi vydanou organizací IO-Link Consortium. Tento standard bude implementován také v budoucích produktech značky Pepperl+Fuchs. Rychlé a snadné řízení automatizačních procesů ve vašem výrobním závodě!

Kontakty

Jaké výhody nabízí optické senzory R10x a R20x pro můj podnik? Jaké jsou vhodné varianty senzoru pro moje konkrétní požadavky? Rádi vám odpovíme na tyto i jiné otázky. Stačí si sjednat schůzku!