Pozostań w ruchu!

Precyzyjna nawigacja, niezawodne postrzeganie otoczenia i wydajna obsługa ładunków.

Czujniki i systemy do zautomatyzowanych pojazdów sterowanych

Wszechstronna oferta

Wszechstronna oferta

Od nawigacji i prowadzenia, po obsługę ładunków i postrzeganie otoczenia: Pepperl+Fuchs oferuje szerokie portfolio czujników i technologii zapewniających bezproblemowe procesy w szerokim zakresie zastosowań AGV.
Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb

Niezawodność i wysoka precyzja: Bazując na wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie zautomatyzowanych pojazdów sterowanych, Pepperl+Fuchs oferuje wysokiej klasy czujniki, technologie i rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów.
Doświadczony lider na rynku

Doświadczony lider na rynku

Korzystając z ponad 70-letniego doświadczenia w dziedzinie automatyzacji przemysłowej, firma Pepperl+Fuchs opracowała skuteczne rozwiązania dla wielu zastosowań i nieustannie rozwija nowe technologie w celu zapewnienia naszym klientom większej wydajności procesów.
Sensorik4.0®

Sensorik4.0®

Dla nas liczy się sukces naszych klientów: Zachęcamy do tworzenia bezpiecznych i wydajnych procesów i ulepszania posiadanej aplikacji obsługi materiałów do Industry 4.0 dzięki inteligentnej technologii czujników od Pepperl+Fuchs!
Obsługa ładunków

Obsługa ładunków

Kompletacja, zabezpieczanie i transport ładunków stanowią liczne wyzwania dla zautomatyzowanych pojazdów sterowanych. Po pierwsze, AGV musi precyzyjnie zadokować się przy właściwej stacji transferowej. Podczas załadunku i rozładunku należy zapewnić niezawodne wykrywanie i prawidłowe pozycjonowanie nośników ładunku. Ponadto, zarówno nośniki ładunku, jak i transportowane materiały muszą być szybko i niezawodnie identyfikowane.

Od dokowania, poprzez pozycjonowanie i wykrywanie ładunku, aż po jego identyfikację - firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę kompaktowych i wytrzymałych czujników, które idealnie nadają się do stosowania w zautomatyzowanych pojazdach sterowanych.

Dowiedz się, jak rozwiązać indywidualne zastosowanie obsługi ładunku za pomocą odpowiedniej technologii czujników!

Nawigacja i prowadzenie

W celu osiągnięcia najwyższej możliwej wydajności w transporcie materiałów, zautomatyzowane pojazdy sterowane (AGV) muszą być niezawodnie prowadzone w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o nawigację swobodną, nawigację podłogową czy śledzenie ruchu, firma Pepperl+Fuchs oferuje wydajne, najnowocześniejsze technologie w dziedzinie nawigacji i prowadzenia.

Niezależnie od tego, czy chodzi o trudne środowiska, czy strefy zagrożone: W zależności od wymagań danego zastosowania, dostępne są odpowiednie systemy zapewniające płynność i wydajność procesów.

Niezawodnie prowadź swoje pojazdy AGV, korzystając z czujników i rozwiązań firmy Pepperl+Fuchs!

Nawigacja i prowadzenie
Postrzeganie otoczenia

Postrzeganie otoczenia

Czy to w centrach logistycznych, na terenie fabryki, czy w biurowcach - pojazdy AGV muszą przez cały czas dokładnie rozpoznawać swoje otoczenie, aby wykluczyć kolizje z personelem i obiektami.

Wymaga to zastosowania specjalnych technologii. Firma Pepperl+Fuchs oferuje w tym celu wyjątkowe czujniki i systemy, takie jak bezpieczny system czujników ultradźwiękowych USi-safety z aprobatą bezpieczeństwa zgodną z normą ISO 13849-1 kategorii 3 do PL d lub czujnik R2300 3-D LiDAR o najwyższej rozdzielczości kątowej w swojej klasie. Te i inne czujniki umożliwiają precyzyjne i niezawodne postrzeganie otoczenia zapewniając płynne zastosowanie pojazdów AGV.

Chroń ludzi i przedmioty przed kolizjami dzięki unikalnym czujnikom i technologiom firmy Pepperl+Fuchs do wykrywania otoczenia!

Najważniejsze zastosowania

Niezawodne wykrywanie obciążenia podczas transferu.

Podczas załadunku i rozładunku pojazdów sterowanych automatycznie na stanowiskach transferowych należy dokładnie określić położenie ładunku. W celu zapewnienia prawidłowego transferu na maszcie pojazdu zamontowany jest czujnik R2300 3-D LiDAR. Zapewnia to dane pomiarowe, gdy zbliża się automatycznie sterowany pojazd i podczas ładowania, które są udostępniane systemowi sterowania w postaci obrazu 3D w chmurze.

Dowiedz się więcej
Prawidłowe ustawienie automatycznych botów przy kompletacji materiału

Podczas transportu wózków lub regałów, automatyczne boty wchodzą w zagłębienie pod nośnikiem ładunku, aby go podnieść. Zamontowane na górze pojazdu urządzenie odczytujące PGV identyfikuje nośnik ładunku za pomocą znacznika Data Matrix. Jednocześnie orientacja urządzenia odczytującego względem znacznika określa względną pozycję pojazdu. W ten sposób system pozycjonowania PGV zapewnia precyzyjne ustawienie pojazdu i bezpieczny transport towarów.

Dowiedz się więcej
Precyzyjna orientacja zautomatyzowanych pojazdów sterowanych

Podczas transportu towarów, pojazdy AGV powinny nawigować z punktu do punktu z dużą dokładnością. Wykorzystywane do tego celu czujniki LiDAR R2000 z technologią Pulse Ranging Technology (PRT) są wiodącym na świecie rozwiązaniem do precyzyjnej nawigacji: Dzięki największej rozdzielczości kątowej w swojej klasie, oferują 360° widoczności dookoła. Dlatego zapewniają bardzo dokładne wyniki pomiarów w celu określenia pozycji absolutnej.

Dowiedz się więcej
Dokładne dane położenia i pomiar prędkości pojazdów AGV

W celu precyzyjnego określenia własnej pozycji, pojazdy AGV potrzebują dodatkowych danych oprócz dostarczanych przez czujniki optyczne. Do tego zadania łączone są dwa systemy pomiarowe: inkrementalny enkoder obrotowy i czujnik 2-D LiDAR. Przyrostowe enkodery obrotowe serii ENI58IL, TVI40 lub MNI są montowane na kołach i dostarczają dane o ruchu względnym, które są zestawiane z danymi o pozycji bezwzględnej, dostarczanymi przez czujnik 2-D LiDAR. Zapewnia to dokładne określenie pozycji.

Dowiedz się więcej
Bezpieczny transport materiałów w centrum logistycznym

W celu zapewnienia ochrony ludzi przed kolizjami we wszystkich kierunkach jazdy, pojazdy AGV, takie jak zautomatyzowane wózki widłowe, muszą być zabezpieczone zgodnie z normą ISO 13849-1 kategoria 3 PL d. USi-safety, jedyny na świecie system czujników ultradźwiękowych z taką aprobatą bezpieczeństwa, umożliwia niezawodne monitorowanie przestrzeni trójwymiarowych.

Dowiedz się więcej

Kontakt

Pytania dotyczące naszych czujników dla zautomatyzowanych pojazdów sterowanych?
Chętnie pomożemy! Wystarczy wysłać do nas wiadomość lub umówić się na spotkanie z jednym z naszych ekspertów, aby uzyskać więcej informacji na temat interesujących produktów.