The Problem Solver.

Truly reliable. Highly versatile. Solving complex applications.

Seria ML100

Prosta koncepcja obudowy, zaawansowane funkcje optyczne

Seria ML100

Czujnik ML100 łączy w sobie wszystkie zaawansowane zasady działania fotoelektrycznego w prostej, prostokątnej, miniaturowej obudowie, aby spełnić wymagania wszystkich rodzajów wymagających zadań automatyzacji. Posiada metalowe gwintowane otwory montażowe M3, jasną diodę LED oraz dobrze widoczny wskaźnik stanu LED. Regulator czułości i przełącznik włączania/przyciemnienia światła zapewniają większą elastyczność i lepszą kontrolę zakresu wykrywania. Obudowa czujnika ma certyfikat cULus i CE, UKCA i CCC. Dzięki dużej wytrzymałości seria ML100 może z łatwością przetrwać trudne warunki użytkowania w temperaturach do –30°C. Wszystkie wersje optyczne są wyposażone w kable lub złącza M8, a także wyjścia NPN i PNP. Pozwala to użytkownikom spełnić wymagania każdej instalacji.

Technologie: Porównanie PowerBeam i BlueBeam

Seria ML100 z technologią BlueBeam

Technologia PowerBeam

Technologia PowerBeam jest znana z tego, że zapewnia najwyższą rezerwę operacyjną wśród konkurentów, zapewniając najbardziej stabilne i niezawodne działanie. Dobrze widoczna dioda LED emitera umożliwia łatwe ustawienie i wygodną konfigurację czujnika. Duża, jasna i jednolita plamka świetlna jest szczególnie przydatna w zastosowaniach z czujnikami refleksyjnymi, nawet w przypadku małych reflektorów.

Technologia BlueBeam

Technologia BlueBeam jest podobna do technologii PowerBeam, ale jest wyposażona w niebieską diodę LED o długości fali 470 nm. Ma równie wydajną i jednolitą plamkę świetlną. Można to wykorzystać nawet w najtrudniejszych zadaniach w przemyśle elektronicznym, w tym do wykrywania niebieskich wafli fotowoltaicznych i płytek obwodów drukowanych (PCB).

Korzyści

Sprawne rozwiązywanie problemów

Czujnik ML100 z 1-calowymi otworami montażowymi łączy wszystkie podstawowe zasady działania fotoelektrycznego w prostokątnej miniaturowej obudowie. Dostępne są także wersje przeznaczone do konkretnych zastosowań, dzięki czemu seria ML100 jest idealna do wymagających zadań, w których inne czujniki osiągnęły swoje granice.

Jeden czujnik, wiele rozwiązań optycznych

Od prostego czujnika odbiciowego po specjalistyczne czujniki z potrójnymi plamkami świetlnymi lub technologią BlueBeam — użytkownicy mogą wybierać spośród różnych trybów wykrywania, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla swoich zastosowań.

Wysoce niezawodny czujnik

Dzięki solidnej konstrukcji, dopracowanej elektronice i dużej wydajności optycznej model ML100 jest niezwykle niezawodny. Praktyka potwierdza, że działa bez zarzutu we wszystkich rodzajach środowisk. Po zamontowaniu użytkownicy zazwyczaj nie muszą martwić się o czujnik przez lata.

Solidne i uniwersalne

Dzięki różnym trybom wykrywania oraz odpornej na uderzenia i wibracje obudowie urządzenia czujniki ML100 to wyjątkowo wszechstronne urządzenia — od delikatnych zastosowań w branży elektronicznej po wymagające zastosowania w branży transportu i przeładunku materiałów.

Oferta

Czujniki odbiciowe z funkcją tłumienia tła (BGS)

ML100-8-H-350
Doskonała wydajność BGS do wymagających zastosowań
ML100-8-H-250-BU
Technologia BlueBeam do wykr. wafli słonecz. i płytek druk.
ML100-8-H-250-RT
Standardowa wydajność BGS do zastosowań standardowych
ML100-8-H-200-IR
Światło podczerwone (IR) do nieinwazyjnego wykryw. obiektów
ML100-8-H-100-RT
Mała plamka świetlna do wykrywania małych obiektów
ML100-8-H-100…162
Potr. Plamka świetlna do niezawodnego wykr. potr. nadmiar.

Czujniki odbiciowe

ML100-8-1000
Standardowe wykrywanie obiektów
ML100-8-W
Duża plamka świetlna do wykr. błyszcz. lub przezr. obiektów
ML100-8-HGU-100-RT
Wydł. czerw. plamka świetlna do stabil. wykr. płytek druk.
ML100-8-HGU-100-IR
Wydł. plamka podcz. do wykr. płytek druk. z kamerami AOI
ML100-8-HGU-100-BU
Wydłuż. belka BlueBeam do wykr. wafli słon. lub płytek druk.

Czujniki refleksyjne

Duży zasięg do wykryw. nieprzejrzystych obiektów standard.
Ogranicz. zasięg do wykr. błyszcz. lub nieprzejrz. obiektów
Bardzo krótki zasięg martwy do zastosowań krótkiego zasięgu
Światło podczerwone (IR) do wykrywania nieinwazyjnego
Ustaw. kontrastu dla szkła lub wykryw. o niskim kontraście

Bariery optyczne

ML100/MV100-RT
Do zastosowań standardowych
ML100/MV100-RT/35
Wydłużony zasięg do zastosowań dalekiego zasięgu
M100/MV100-IR
Światło podczerwone (IR) do wykrywania nieinwazyjnego
M100/MV100-6090
Szczelina wew. do dokład. pozycj. lub wykr. małych obiektów
M100/MV100-6091
Szczelina wew. do dokład. pozycj. lub wykr. małych obiektów
M100/MV100-6757
Szczelina wew. do dokład. pozycj. lub wykr. małych obiektów

Zastosowania

Niezawodna obsługa bagażu na lotnisku
Czujniki refleksyjne z serii ML100-54 są stosowane np. tam, gdzie trzeba wykryć błyszczące obiekty i nie można kontrolować momentu dokręcenia śruby. Czujniki wykrywające bagaż zapewniają, że podczas odprawy na taśmie przenośnikowej zostanie wykryty nawet błyszczący bagaż.
Płynność procesów w maszynach składających pranie
Niektóre zastosowania krótkiego zasięgu z błyszczącym tłem wymagają czujników refleksyjnych i optycznej folii odblaskowej, aby zapewnić niezawodne wykrywanie obiektów. Czujniki ML100-54-F zapewniają płynność procesów w maszynach składających pranie.
Wykrywanie obiektów na standardowych przenośnikach
Czujników refleksyjnych ML100-55 z filtrem polaryzacyjnym często używa się do wykrywania obiektów na przenośnikach w standardowych zastosowaniach.
Proste wykrywanie szkła w rozlewniach
Czujnik refleksyjny ML100-55-G do wykrywania szkła jest odpowiedni do prostych zastosowań wykrywania szkła w przypadku standardowych obiektów, takich jak szklane butelki, fiolki medyczne lub szkło wielowarstwowe.
Wykrywanie towarów przy kasach w supermarketach
Czujniki refleksyjne ML100-6-IR bez filtra polaryzacyjnego są idealnym rozwiązaniem do zastosowań, w których niepożądane jest natarczywe widzialne światło czerwone, np. do wykrywania towarów przy kasach w supermarketach.

Kontakt

Czy masz pytania dotyczące serii ML100? Czy chcesz otrzymać dodatkowe informacje? Chętnie pomożemy! Po prostu wypełnij formularz kontaktowy i wyślij nam wiadomość.