Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujnik ML100 do niezawodnego wykrywania w maszynach do składania prania

Czujnik refleksyjny wykrywa różne tkaniny

Zastosowanie

W firmach z branży hotelarsko-gastronomicznej, np. restauracjach, hotelach, pensjonatach, codziennie gromadzone są duże ilości pościeli, obrusów i ręczników, które są następnie prane w pralniach przemysłowych. Po wypraniu materiały te muszą być równo i dokładnie złożone. Przemysłowe maszyny do składania są używane do automatycznego składania, układania w stosy i sortowania prania.


Cel

Podczas procesu składania pranie musi być niezawodnie wykrywane, aby zapewnić płynny przebieg procesu. Ponieważ tkaniny są transportowane płasko na przenośniku w maszynie do składania, czujnik musi być zamontowany na przenośniku. Ze względu na bardzo ograniczoną ilość miejsca czujnik musi mieć bardzo małą strefę martwą. Musi on być w stanie wykrywać taśmę odblaskową z odległości od 50 mm do 80 mm. Dodatkowo maszyny przetwarzają różne materiały o niejednorodnych właściwościach, a wykrywane materiały różnią się kolorem i współczynnikiem odbicia. Czasami są przetwarzane nawet materiały o bardzo niskim współczynniku odbicia.


Rozwiązanie

Czujnik refleksyjny ML100-54-F/102/115 z filtrem polaryzacyjnym
Czujnik refleksyjny ML100-54-F/102/115 z filtrem polaryzacyjnym

Czujnik refleksyjny ML100-54-F z filtrem polaryzacyjnym to idealne rozwiązanie do tego zadania. Czujnik jest zamontowany nad taśmą przenośnika i skierowany na taśmę odblaskową przymocowaną do znajdującej się poniżej taśmy, na której transportowane są tkaniny. Specjalny układ optyczny czujnika redukuje strefę martwą na taśmie odblaskowej z ponad 100 mm do zaledwie 20 mm. Dla porównania martwa strefa konwencjonalnych czujników refleksyjnych wynosi ponad 100 mm od odbłyśnika. Dzięki szczególnie małej strefie martwej czujniki refleksyjne z serii ML100 mogą być używane w odległościach, które nie są możliwe w przypadku konwencjonalnych czujników refleksyjnych. 


Cechy szczególne:

  • Bardzo krótka strefa martwa, zaledwie 20 mm, nawet w przypadku taśmy odblaskowej
  • Odporność na kolor obiektu oraz obiekty błyszczące
  • Dobrze widoczne diody LED zasilania i stanu przełączania
  • Miniaturowa konstrukcja z pełnym metalowym gwintem mocowania

Zalety

Czujnik ze specjalnie zaprojektowanym układem optycznym jest tak samo ekonomiczny, jak standardowy czujnik refleksyjny. Ponadto mocowanie i wyrównanie czujników z serii ML100 jest uproszczone dzięki czerwonej diodzie LED oraz zintegrowanym metalowym tulejom gwintowanym. Dobrze widoczne diody LED sprawiają, że stany przełączania są czytelne niezależnie od kąta patrzenia.


At a Glance

  • Very small dead band for limited mounting conditions
  • Red emitter LED simplifies aligning
  • Reliable detection of laundry during the folding process
  • Detection of different material colors and reflectivity

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.