Objev modularity.

Zážitek všestrannosti.

Maximalizace výkonu.

Zařízení VisuNet GXP určené Zónu 1/21 a Zónu 2/22.

Určeno pro zónu 1/21 a zónu 2/22: VisuNet GXP

Modulární systém

Modulární systém

Modularita monitoru VisuNet GXP umožňuje rychlé a jednoduché sestavení a výměnu klíčových komponent v terénu. Jednotku displeje ve dvou velikostech, výpočetní jednotku a napájecí jednotku lze snadno instalovat nebo vyměnit. Tím je usnadněna údržba a zvýšena dostupnost systému HMI a výrobního procesu. 
Kompaktní konstrukce

Kompaktní konstrukce

Podle prostoru, který je ve vašem provozu k dispozici, můžete volit mezi dvěma velikostmi displeje řady VisuNet GXP. Obě verze, 19” (48 cm) a 21,5” (55 cm), mají povrch bez mezer a konstrukci kompletně z nerezové oceli, takže kapaliny, nečistoty nebo bakterie se nemohou hromadit. Řada VisuNet GXP tak vyhovuje hygienickým požadavkům směrnic GMP (Good Manufacturing Practice).
Odlehčená konstrukce

Nízká hmotnost

Na rozdíl od jiných řešení HMI pro zónu 1/21 je vzdálený monitor VisuNet GXP opravdu lehký. Díky své hmotnosti, nižší než 23 kg, umožňuje velkou flexibilitu pro namontování. Vedle standardního upevnění v panelu lze využít několika možností, jako je upevnění na stojan nebo na konzolu na zeď nebo upevnění ze stropu.
RM Shell 5

RM Shell 5

Protože je VisuNet GXP vybaven firmwarem nejnovější generace RM Shell 5 pro tenký klient, lze jej snadno konfigurovat a připojit prostřednictvím standardní technologie Ethernet k systému pro řízení procesu, ze zóny 1/21 do bezpečné oblasti. V kombinaci s novým softwarem VisuNet Control Center pro centralizované řízení přináší toto řešení výhody Industry 4.0 do zóny 1/21 a zóny 2/22.

Kompaktní, modulární, nenáročný na údržbu

Vyberte si komponenty
Modularita systému VisuNet GXP je jednou z jeho klíčových výhod. Systém se skládá z displeje, napájecího zdroje a výpočetní jednotky, které jsou dostupné v různých verzích. Když je na trh uvedena nová generace komponentů, uživatelé je mohou sami vyměnit, aby byl systém stále aktuální. To zjednodušuje údržbu a zvyšuje dostupnost systému HMI a procesů, které podporuje.
Dvě verze displeje
Monitor VisuNet GXP se dodává s displejem dvou velikostí, které perfektně vyhoví vašim individuálním potřebám a prostorovým možnostem ve vašem provozu. Vyberte si velikost, která vyhovuje vašim požadavkům: Verze 21,5” (55 cm), Full HD, podporuje nejmodernější širokoúhlé rozlišení, které se používá u současných systémů pro řízení procesů. U nové kompaktní verze 19” (48 cm) je použito XSGA rozlišení obrazovky, které se stále používá u mnoha systémů pro řízení procesů. Tyto dvě možnosti umožňují výběr správné velikosti displeje tak, aby vyhovovala danému řízení procesu nebo projektu SCADA.
Vzdálený monitor nebo PC
Monitor VisuNet GXP je k dispozici jako vzdálený monitor nebo jako PC. Vzdálené monitory jsou vybaveny inovativní jednotkou tenkého klientu. V prostředí s nebezpečím výbuchu zobrazují obrazovku hostitelského PC. Pokud je potřeba verze – samostatné PC, monitor VisuNet GXP je vybaven výkonnou výpočetní jednotkou.
Jednotka napájení
Monitor VisuNet GXP je vybaven robustní jednotkou napájení. Ta je k dispozici ve verzi na stejnosměrný proud (18-36 V DC) i ve verzi na střídavý proud (115/230 V AC), aby byla pokryta široká řada aplikací. Napájení je samostatná součást, která je vhodná nejen k upevnění na zeď. Lze ji rovněž namontovat do obklopujícího pláště nebo přímo na výpočetní jednotku.

Řešení s tenkým klientem s firmwarem RM Shell 5

Vzdálené monitory VisuNet GXP jsou vybaveny firmwarem nejnovější generace, VisuNet RM Shell 5. Pomocí standardní síťové technologie Ethernet tento firmware zajišťuje pohodlný přístup a umožňuje snadné ovládání systémů pro řízení procesů v prostředí s nebezpečím výbuchu. Poslední aktualizace podporuje nejnovější verze protokolů pro dálkové ovládání, jako je RDP 10, VNC, NetC@P a Citrix.
 

RM Shell 5, firmware nejnovější generace

 

Bezpečný, spolehlivý

Firmware RM Shell 5 je určen pro prostředí s operačním systémem Microsoft® Windows® 10 IoT Enterprise. Kanál pro dlouhodobou údržbu (LTSC) nabízený novou verzí systému Windows poskytuje dlouhodobě aktualizace zabezpečení, a tím zajišťuje trvalou bezpečnost a zabezpečení systému. Bezpečnost firmwaru RM Shell dále zvyšují bezpečnostní funkce, jako jsou přístup chráněný heslem a definice uživatelských rolí.

Inovativní centralizované řízení

V kombinaci s inovativním softwarem VisuNet Control Center je firmware RM Shell 5 efektivním řešením pro dálkovou správu vzdálených monitorů a tenkých klientů, která je orientována na budoucnost. Díky funkcím pro centralizovanou správu uživatel může na dálku konfigurovat, udržovat a monitorovat svou instalaci vzdálených monitorů nebo tenkých klientů. Cesta zpět do provozu, kvůli zkonfigurování vzdálených jednotek HMI, již pro správce není nutná – vše mohou udělat z jednoho centrálního místa.

Výkonná jednotka počítače

Výpočetní jednotky systému VisuNet GXP generace 2020 jsou vybaveny výkonnými procesory Intel® Apollo Lake. Počítačové verze systému VisuNet GXP jsou založeny na otevřeném operačním systému Microsoft® Windows®, který nabízí vyšší výpočetní výkon a flexibilitu softwaru. Uživatelé tak mohou instalovat přizpůsobené softwarové balíčky pro vizualizaci aplikací v průmyslovém prostředí nebo v prostředí s nebezpečím výbuchu.

PC jednotka nabízí různá rozhraní.

 

Různá rozhraní

Různá dostupná rozhraní umožňují připojit výpočetní jednotku GXP přímo k řídicímu systému nebo jiným periferním zařízením, a tím zkracují dobu instalace a snižují náklady na kabeláž. Uživatelé si mohou vybrat vhodné rozhraní pro svou aplikaci, ať už se jedná o rozhraní RS-232, RS-485 nebo Ethernet. Další dostupná periferní zařízení zjednodušují proces instalace. Například volitelná optická rozhraní zajišťují spolehlivé připojení i na delší vzdálenosti. Velkou výhodou optických rozhraní je skutečnost, že je lze připojit ke standardním optickým přepínačům IT, které nejsou zkonstruovány jako „opticky jiskrově bezpečné“ (Ex op is), a to dokonce i z oblastí klasifikovaných jako zóna 1/21.

Displej 21,5”, s obrazovkou Full HD

Displej 21,5” (55 cm) je dodáván s rozlišením Full HD (1920x1080), takže vyhovuje běžnému širokoúhlému formátu widescreen a zaručuje kompatibilitu s poměrem stran obrazu a s rozlišením procesních zobrazení, která jsou navržena pro moderní operátorské pracovní stanice s formátem widescreen. Tvrzené ochranné sklo chrání vícedotykový senzor, který poskytuje uživatelské rozhraní optimalizované pro dotyk, dokonce v rukavicích. Robustní, proti poškrábání odolné bezpečnostní sklo bez jakýchkoli mezer se snadno čistí a perfektně vyhovuje náročným požadavkům zóny 1/21 a zóny 2/22.

Displej VisuNet GXP 21,5"

Kompaktní displej 19”

Nejnovější jednotka displeje z rodiny VisuNet GXP má kompaktní plášť a je k dispozici jako verze 19“ (48 cm), s formátem 5:4. Nabízí prostorově úspornou konstrukci a navíc je kompatibilní s výrobkovou řadou VisuNet EX1, která jí předcházela. To znamená, že uživatel může snadno modernizovat stávající instalace pouhou náhradou bez jakýchkoliv úprav a dokonce může nadále používat stávající klávesnice nebo čtečky čárového kódu. Stejně jako větší, 21,5" verze jednotky displeje, je 19" model vybaven kapacitním vícedotykovým senzorem, který poskytuje uživatelské rozhraní optimalizované pro dotyk. 

Displej VisuNet GXP 19"

Splnění požadavků konceptu Industry 4.0

Ve společnosti Pepperl+Fuchs je koncept Industry 4.0 definován jako kompletní síť výrobních systémů. Tyto systémy jsou charakterizovány nejen výměnou dat ve výrobním procesu, ale také informačními systémy vyšší úrovně, za hranicemi firmy. Toto síťové propojení všech automatizačních komponent vyžaduje nové technologie, které umožňují přímý horizontální i vertikální přístup k informacím ve výrobním systému, až po zařízení v poli, v prostředí s nebezpečím výbuchu. To znamená komunikaci podél procesního řetězce, v informačních systémech vyšší úrovně, jako jsou systémy MES nebo ERP, a zároveň přímý přístup až po úroveň v poli.

Nový systém VisuNet GXP společnosti Pepperl+Fuchs, s inovativním firmwarem VisuNet RM Shell 5, vám umožňuje využít energie konceptu Industry 4.0. Systém chytrého rozhraní člověk – stroj poprvé umožňuje komunikaci ve výrobním procesu i přímý přístup ke snímači všemi hierarchickými úrovněmi, včetně prostředí s nebezpečím výbuchu.

Ex Protection 4.0

Kontakty

Máte k monitoru VisuNet GXP jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace? Rádi vám pomůžeme! Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.