Driving standardization.
Eliminating complexity.
Maximizing performance.

Ethernetové IO moduly
s řídicí jednotkou IO-Link

Výhody

Více protokolů

Řešení s více protokoly

Řešení s více protokoly umožňuje přímou ethernetovou komunikaci ze všech standardních PLC do sběrnicových modulů. Moduly pracují s protokoly PROFINET, EtherNet/IP, a EtherCAT a umožňují tak snížit počet potřebných komponent a podporují standardizaci konstrukcí. Řešení také zjednodušuje výrobu strojů pro mezinárodní trhy, protože jeden modul vyhovuje různým požadavkům.
Inovativní komunikační technologie pro vyšší výkony

Lepší konektivita

Konektor modulu L se zástrčkou M12 má vyšší proudovou zatížitelnost až 2x16 A, a poskytuje tak zvýšení výkonu až o 70 %. Výsledkem je možnost použít menší počet napájecích kabelů, vyšší odolnost proudovým špičkám a možnost vzájemného propojení více modulů. Obecná standardizace kompaktních spojů M12 nabízí operátorům zařízení maximální efektivitu a jednotnou konstrukci systému.
Decentralizovaná inteligence pro efektivní procesy

Decentralizovaná inteligence

Integrovaná logika nových ethernetových IO modulů umožňuje řešit aplikace soběstačně samotným modulem a uvolnit tak řídicí úrovně. Tím se zkracují doby odezvy a redukují náklady na komunikaci, a celý proces se tak stává efektivnějším.
Ethernetové IO moduly s řídicí jednotkou IO-Link

IO-Link

Komunikace mezi senzory/akčními členy IO-Link a sběrnicovým modulem s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link umožňuje provádět parametrizaci, přenosy procesních a stavových dat a rozšířenou diagnostiku. Tato komunikační základna je základem pro budoucí aplikace Sensorik4.0® a přináší nové výhody ve smyslu transparentnosti.

Sensorik4.0®: Automatizace s IO-Link připravená na budoucnost

Ethernetové IO moduly s řídicí jednotkou IO-Link

Hlavní výhody řídicí jednotky IO-Link

Umožňuje průběžnou diagnostiku a parametrizaci přímo na úrovni senzoru/akčního členu
Zjednodušuje výměny zařízení a uvedení do provozu: Automatický přenos předem nakonfigurovaných parametrů při připojení několika senzorů.
Podporuje 8 kanálů IO-Link pro senzory (typ A) a akční členy (typ B)
Vychází z jednoduchého a ekonomického zapojení s nestíněnými standardními kabely
IO-Link standard IEC 61131-9 zajišťuje připravenost pro budoucí aplikace

Decentralizovaná logika zjednodušuje software PLC

Díky funkci místního řízení a decentralizovaným operacím nevyžaduje hlavní ovládací panel komunikaci po sběrnici ani softwarové komponenty – přenáší se pouze diagnostická data.

Výhody řešení jsou patrné u dopravníkového systému, kde jsou díly tříděny podle správné polohy a velikosti a v případě potřeby odstraňovány řídicím systémem stlačeného vzduchu. Tento proces vyžaduje extrémně krátké reakční časy, kterých lze dosáhnout přímým připojením vstupů a výstupů do modulu.

Krátké reakční časy jsou také možné, protože není třeba žádný další čas pro komunikaci a jsou eliminovány i další časově závislé procesy.

ilustrace modulu ICE1 s redundancí S2

IO-Link Master pro vysoce spolehlivé systémy


Řada ICE1 s redundancí S2

Společnost Pepperl+Fuchs vyvinula moduly IO-Link master s redundancí S2, abyste mohli předcházet neplánovaným odstávkám a souvisejícím nákladům v kritických oblastech použití, jako je chemický nebo farmaceutický průmysl. Poskytuje redundantní mechanizmus synchronizace, který zajistí, že v případě poruchy převezme řízení procesu záložní programovatelný logický řadič. Primární řadič je používán pro cyklickou komunikaci, zatímco sekundární řadič je pouze spuštěn na pozadí a převezme komunikaci v případě potřeby.

Díky odolnému pouzdru z tlakově litého zinku a rozšířenému teplotnímu rozsahu jsou moduly ICE1 s redundancí S2 ideálně vybavené pro náročné aplikace v chemickém a farmaceutickém průmyslu.

Rychlá diagnostika, maximální transparentnost

Moduly zajišťují maximální transparentnost procesu: Diagnostické parametry lze sledovat přímo z modulu pomocí webového rozhraní nebo je zasílat zpět do PLC. Integrovaný webový server umožňuje přistupovat k zařízení přímo pomocí webového prohlížeče, zobrazovat důležité informace a měnit parametry sítě, například IP adresy masky podsítě.

Moduly jsou vybaveny LED kontrolkami pro nepřetržitou indikaci stavových informací a diagnostiku konkrétního kanálu. Umožňují tak efektivněji zjistit a napravit závady a zvýšit tak produktivitu.

 

Rychlá diagnostika zajišťuje transparentnost

Kontakty

Ethernetové IO moduly Pepperl+Fuchs podporují standardizaci, eliminují složitost a maximalizují výkon. Kontaktujte nás a zjistěte více o nové generaci sběrnicových modulů.