Driving standardization.
Eliminating complexity.
Maximizing performance.

Ethernetové IO moduly
s řídicí jednotkou IO-Link

Výhody

Více protokolů

Řešení s více protokoly

Řešení s více protokoly umožňuje přímou ethernetovou komunikaci ze všech standardních PLC do sběrnicových modulů. Moduly pracují s protokoly PROFINET, EtherNet/IP, a EtherCAT a umožňují tak snížit počet potřebných komponent a podporují standardizaci konstrukcí. Řešení také zjednodušuje výrobu strojů pro mezinárodní trhy, protože jeden modul vyhovuje různým požadavkům.
Inovativní komunikační technologie pro vyšší výkony

Lepší konektivita

Konektor modulu L se zástrčkou M12 má vyšší proudovou zatížitelnost až 2x16 A, a poskytuje tak zvýšení výkonu až o 70 %. Výsledkem je možnost použít menší počet napájecích kabelů, vyšší odolnost proudovým špičkám a možnost vzájemného propojení více modulů. Obecná standardizace kompaktních spojů M12 nabízí operátorům zařízení maximální efektivitu a jednotnou konstrukci systému.
Decentralizovaná inteligence pro efektivní procesy

Decentralizovaná inteligence

Integrovaná logika nových ethernetových IO modulů umožňuje řešit aplikace soběstačně samotným modulem a uvolnit tak řídicí úrovně. Tím se zkracují doby odezvy a redukují náklady na komunikaci, a celý proces se tak stává efektivnějším.
Ethernetové IO moduly s řídicí jednotkou IO-Link

IO-Link

Komunikace mezi senzory/akčními členy IO-Link a sběrnicovým modulem s integrovanou řídicí jednotkou IO-Link umožňuje provádět parametrizaci, přenosy procesních a stavových dat a rozšířenou diagnostiku. Tato komunikační základna je základem pro budoucí aplikace Sensorik4.0® a přináší nové výhody ve smyslu transparentnosti.

Sensorik4.0®: Automatizace s IO-Link připravená na budoucnost

Ethernetové IO moduly s řídicí jednotkou IO-Link

Hlavní výhody řídicí jednotky IO-Link

Umožňuje průběžnou diagnostiku a parametrizaci přímo na úrovni senzoru/akčního členu
Zjednodušuje výměny zařízení a uvedení do provozu: Automatický přenos předem nakonfigurovaných parametrů při připojení několika senzorů.
Podporuje 8 kanálů IO-Link pro senzory (typ A) a akční členy (typ B)
Vychází z jednoduchého a ekonomického zapojení s nestíněnými standardními kabely
IO-Link standard IEC 61131-9 zajišťuje připravenost pro budoucí aplikace

Decentralizovaná logika zjednodušuje software PLC

Díky funkci místního řízení a decentralizovaným operacím nevyžaduje hlavní ovládací panel komunikaci po sběrnici ani softwarové komponenty – přenáší se pouze diagnostická data.

Výhody řešení jsou patrné u dopravníkového systému, kde jsou díly tříděny podle správné polohy a velikosti a v případě potřeby odstraňovány řídicím systémem stlačeného vzduchu. Tento proces vyžaduje extrémně krátké reakční časy, kterých lze dosáhnout přímým připojením vstupů a výstupů do modulu.

Krátké reakční časy jsou také možné, protože není třeba žádný další čas pro komunikaci a jsou eliminovány i další časově závislé procesy.

illustration ICE1 modules with S2 redundancy

IO-Link Master for High-Reliability Systems


ICE1 Series with S2 Redundancy

To prevent unplanned downtimes and associated costs in critical applications such as in the chemical or pharmaceutical industry, Pepperl+Fuchs has developed a IO-Link master with S2 redundancy. It establishes a redundant synchronization mechanism, ensuring that a fallback PLC takes over process control in the event of an error. The primary controller is used for cyclic communication, while the secondary controller only runs in the background and takes over communication if required.

Their resistant, diecast zinc housing and the extended temperature range make the ICE1 modules with S2 redundancy ideally suited for demanding applications in the chemical and pharmaceutical sectors.

Rychlá diagnostika, maximální transparentnost

Moduly zajišťují maximální transparentnost procesu: Diagnostické parametry lze sledovat přímo z modulu pomocí webového rozhraní nebo je zasílat zpět do PLC. Integrovaný webový server umožňuje přistupovat k zařízení přímo pomocí webového prohlížeče, zobrazovat důležité informace a měnit parametry sítě, například IP adresy masky podsítě.

Moduly jsou vybaveny LED kontrolkami pro nepřetržitou indikaci stavových informací a diagnostiku konkrétního kanálu. Umožňují tak efektivněji zjistit a napravit závady a zvýšit tak produktivitu.

 

Rychlá diagnostika zajišťuje transparentnost

Kontakty

Ethernetové IO moduly Pepperl+Fuchs podporují standardizaci, eliminují složitost a maximalizují výkon. Kontaktujte nás a zjistěte více o nové generaci sběrnicových modulů.