Vytvořeno na základě zkušeností.
Podpořeno technologiemi.
Maximalizace výkonu.

Ultrazvukové senzory
řady UC18GS s rozhraním IO-Link

Výhody

Nabízí veškeré požadované funkce

Splní všechny představitelné požadavky

Řada UC18GS splňuje doslova všechny požadavky – pokud jde o funkčnost, kombinuje vše, co lze očekávat od nejmodernějšího ultrazvukového senzoru. 
Přizpůsobení konkrétní aplikaci

Přizpůsobení konkrétní aplikaci

Nastavitelná šířka zvukového paprsku, malé pásmo necitlivosti a integrované potlačení cíle rušení umožňují optimálně přizpůsobit ultrazvukové senzory UC18GS nastavením aplikace a současně výrazně zvýšit spolehlivost procesu.
Snadná synchronizace několika senzorů

Snadná synchronizace několika senzorů

Řada UC18GS prostřednictvím funkce automatické synchronizace podporuje snadnou synchronizaci více senzorů bez parametrizace.
Rozsáhlé možnosti programování

Rozsáhlé možnosti programování

Ať už se jedná o tradiční tlačítka nebo rozhraní, jako je IO-Link nebo IrDA, ultrazvukové senzory UC18GS poskytují uživatelům maximální svobodu, pokud jde o možnosti programování.

Podrobněji…

Splní všechny požadavky…
Řada UC18GS splní doslova všechny požadavky. Pokud jde o funkčnost, kombinuje vše, co lze očekávat od nejmodernějšího ultrazvukového senzoru. Jedná se o vyvrcholení našich znalostí v oblasti ultrazvukových technologií v jediné řadě vytvořené pouze pro jeden účel – poskytnout vám vysoce flexibilní, a přesto spolehlivé řešení pro každou aplikaci. Další informace o všech nabízených funkcích a výhodách najdete na následujících snímcích…
Potlačení cíle rušení
Integrované potlačení cíle rušení umožňuje optimálně přizpůsobit ultrazvukové senzory UC18GS nastavením aplikace a současně zvyšuje spolehlivost procesu. Případné odrazy rušení vzniklé odražením od částí stroje lze snadno potlačit pomocí softwaru bez vlivu na měření. Cílové vzdálenosti (např. hladiny kapalin) jsou přesně detekovány i v potlačeném rozsahu. Například je možné potlačit součást na hraně kontejneru a provést měření uprostřed.
Nastavitelná šířka zvukového paprsku a malé pásmo necitlivosti
Malé pásmo necitlivosti a nastavitelná šířka zvukového paprsku ultrazvukového senzoru UC18GS zajišťují bezporuchový provoz v široké řadě možných aplikačních scénářů, a to dokonce i v náročných prostředích a stísněných měřicích prostorech. Zvukový paprsek senzoru lze nastavit bez ztráty rozsahu. V případě výskytu předmětů způsobujících rušení, jak jsou schody na vnitřní stěně nádrže nebo jiné části stroje, lze zvukový signál zúžit. To znamená, že v nádrži není nutné provádět žádné nákladné změny.
Automatická synchronizace
Řada UC18GS prostřednictvím funkce automatické synchronizace podporuje snadnou synchronizaci více senzorů bez parametrizace. Vzhledem k tomu, že každý senzor je vybaven synchronizačním vstupem pro potlačení vzájemného ultrazvukového rušení („přeslechů“), lze synchronizovat několik (až 10) senzorů propojením příslušných synchronizačních vstupů. V takovém případě každý senzor střídavě vysílá ultrazvukové impulzy v režimu vlastního multiplexu. K dispozici jsou také další režimy synchronizace (běžný režim / externě spouštěný).
Rozsáhlé možnosti programování
Ať už se jedná o tradiční tlačítka nebo rozhraní, jako je IO-Link nebo IrDA, ultrazvukové senzory UC18GS poskytují uživatelům maximální svobodu, pokud jde o možnosti programování. Zatímco rozhraní IrDA umožňuje přistupovat k živě přenášeným datům ve spuštěných aplikacích pro účely údržby nebo analýzy, modul IO-Link Master nebo rozhraní DTM umožňuje pohodlně provést detailní konfiguraci, která vyhoví každé jednotlivé aplikaci. Konfiguraci výstupu a šířku zvukového paprsku lze nastavit také přímo na senzoru pomocí programovacích tlačítek.

360°

Detekce lahví v plnicích strojích zabezpečená proti poruchám

Ultrazvukové senzory UC18GS pro detekci lahví zabezpečenou proti poruchám

Ultrazvukové senzory řady UC18GS spolehlivě detekují přítomnost lahví v koncových pozicích. Místo měření jednotlivých bodů jejich zvukový paprsek dopadá na širokou oblast povrchu nádoby. Tím je zajištěna detekce i při různých obrysech a odchylkách polohy, a barva a textura povrchu nádoby jsou tak nepodstatné. Konfiguraci výstupu a poloměr zvukového paprsku lze nastavit pomocí tlačítek na zařízení.

Rozhraní IO-Link umožňuje komplexní parametrizaci prostřednictvím řídicí jednotky bez fyzického přístupu k senzoru. To nejen mimořádně usnadňuje uvádění do provozu, ale také umožňuje rychlou výměnu produktů bez časově náročné opakované parametrizace. Rozhraní IO-Link umožňuje dokonce i úplnou individualizaci produktů – automatizovanou výrobu v dávkách po 1 kusu.

Příklady použití

Přizpůsobitelné měření hladiny ve stísněných prostorech

Přizpůsobitelné měření hladiny pomocí ultrazvukových senzorů UC18GS

Ultrazvukové senzory řady UC18GS spolehlivě detekují hladinu naplnění kapalin a granulí bez ohledu na jejich barvu a další optické vlastnosti. K instalaci stačí malý otvor v krytce nádrže. Průměr kuželového zvukového paprsku lze upravit podle cílové oblasti. Na povrch média dopadá na široké ploše. V případě nepravidelných nebo pohyblivých povrchů senzor určí průměrnou hodnotu, čímž indikuje skutečnou hladinu – místo potenciálně zkreslené přesné hodnoty.

Proměnlivé zdroje rušení, jako jsou podpůrné vzpěry nebo jiné objekty zasahující do měřicího pole, jsou potlačeny softwarem (PACTware). Hladina je přesně detekována i v potlačené oblasti. Poloměr zvukového paprsku lze snadno nastavit pomocí tlačítek na samotném přístroji nebo prostřednictvím softwaru. Dosah tím není ovlivněn, hladina je v dosahu snímání vždy spolehlivě detekována.

Ultrazvukové senzory UC18GS v praxi

Získejte více informací o vlastnostech ultrazvukových senzorů UC18GS a o jejich použití ve výše uvedených příkladech aplikací.

IO-Link: Inteligentní komunikační technologie

IO-Link je mezinárodně standardizované otevřené rozhraní používané různými výrobci, které je nedílnou součástí řešení Sensorik4.0® společnosti Pepperl+Fuchs. Je standardizované podle normy IEC 61131-9 a kompatibilní s libovolnou sběrnicí Fieldbus na trhu.

Senzory s rozhraním IO-Link, jako jsou UC18GS, lze konfigurovat prostřednictvím řídicího systému. Tento přístup umožňuje zjednodušit uvedení do provozu a provádět rychlé změny receptur bez dlouhých prostojů. Je dokonce možná i naprostá individualizace, tedy výroba v dávkách po 1 kusu. Například šířku paprsku ultrazvukového senzoru UC18GS lze nastavit tak, aby vyhovovala různým tvarům nádob v aplikaci měření hladiny.

IO-Link: Inteligentní komunikační technologie

Důvěřujte odborníkům na ultrazvukové senzory

Interní kvalita, na kterou se můžete spolehnout

Interní kompetence pro ultrazvukové senzory

Ultrazvukové senzory od společnosti Pepperl+Fuchs pocházejí z našeho vlastního technologického centra, ve kterém probíhá jejich vývoj a výroba. Náš tým inovativních odborníků již více než 30 let usilovně pracuje na rozvoji ultrazvukových technologií pro řešení budoucnosti. To znamená, že naši zákazníci vždy dostávají ty nejvýkonnější produkty na trhu.

Tento přístup vedl k vytvoření nejširšího portfolia v oboru, které je podporováno četnými patenty a inovacemi a poskytuje nejvyšší úroveň flexibility při výběru produktů a realizaci optimálních aplikačních řešení. Kromě svého standardního portfolia disponuje společnost Pepperl+Fuchs znalostmi a infrastrukturou pro rychlou a flexibilní reakci na požadavky zákazníků.

Naše rozsáhlá nabídka příslušenství vám navíc nabízí správné moduly pro přizpůsobenou integraci, ať už v náročných instalačních podmínkách nebo pro speciální aplikace, vlastní programování a koordinovanou technologii připojení. Jakoukoli aplikaci senzorů tak promění ve vysoce výkonné systémové řešení, které je připraveno na budoucí vývoj.


Průvodci ultrazvukovými technologiemi – stáhněte si bezplatně hned teď

Průvodci technologiemi ultrazvukových senzorů

V našich dokumentech ke stažení s vámi sdílíme naše odborné znalosti. Zaregistrujte se hned teď k odběru bezplatných digitálních kopií našich technologických příruček k ultrazvukovým senzorům. Pomohou vám vybrat ideální senzor pro vaši aplikaci, abyste své zařízení mohli využít co nejlépe.

Kontakty