Bez kompromisów!

Kask rowerowy, który nie jest stylowy i nie chroni?

Trochę bezpieczeństwa nie wystarczy — lepiej zaufać ekspertom.

Bezpieczeństwo funkcjonalne w zakresie automatyzacji zakładów

Dziesiątki lat doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa

Dziesiątki lat doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa

Pepperl+Fuchs to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek w branży technologii automatyzacji. Zaufaj naszym ekspertom, którzy mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie bezpieczeństwa funkcjonalnego.
Szeroka gama czujników

Szeroka gama czujników

Nasza kompleksowa oferta obejmuje czujniki o niemal każdej zasadzie działania. Wysoce specjalistyczne czujniki bezpieczeństwa lub inteligentnie stosowane czujniki standardowe oferują wiele opcji do najbardziej różnorodnych zastosowań związanych z bezpieczeństwem.
Projektowanie kompletnych rozwiązań

Projektowanie indywidualnych rozwiązań

Od firmy Pepperl+Fuchs otrzymujesz więcej niż tylko komponenty: towarzyszymy Ci w drodze do bezpiecznego zastosowania — od opracowania indywidualnej koncepcji bezpieczeństwa po dostosowane rozwiązanie.
Przekazywanie wiedzy

Przekazywanie wiedzy

Bezpieczeństwo to kwestia wiedzy: Jako dostawca usług, w ramach seminariów wewnątrzzakładowych szkolimy pracowników z tych aspektów, które są istotne dla ich pracy nad rozwiązaniami bezpieczeństwa.

Produkty związane z bezpieczeństwem

NOWOŚĆ! Czujniki radarowe i ultradźwiękowe z interfejsem CANopen do zastosowań w zakresie bezpieczeństwa

NOWOŚĆ! Czujniki radarowe i ultradźwiękowe z interfejsem CANopen do zastosowań w zakresie bezpieczeństwa

Dwie mocne zasady działania w przypadku zastosowań związanych z bezpieczeństwem w trudnych warunkach otoczenia: Pepperl+Fuchs oferuje czujniki radarowe i ultradźwiękowe, które umożliwiają diagnostykę dzięki zintegrowanemu interfejsowi CANopen. W połączeniu ze sterownikiem awaryjnym czujniki te mogą być używane w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem do PL c/SIL 1 lub, w przypadku nadmiarowej konstrukcji w architekturze dwukanałowej, do PL d/SIL 2.

Oba typy czujników imponują swoimi zasadami działania o niskim poziomie zakłóceń, niezawodną komunikacją CAN, odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne oraz wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją zgodną ze stopniem ochrony IP68 lub IP68/69. Dzięki temu doskonale nadają się do unikania kolizji i monitorowania środowiska pojazdów na zewnątrz (np. maszyny mobilne, pojazdy ciężkie AGV, wózki widłowe). Oprócz złączy M12 lub przewodów stałych z otwartymi końcówkami kablowymi dostępne są również złącza dla określonych pojazdów, takie jak DEUTSCH lub AMP Superseal, co umożliwia szybką i łatwą integrację z istniejącymi układami elektrycznymi pojazdu. Znajoma konstrukcja VariKont L2 z obrotową i wychylną głowicą czujnika umożliwia precyzyjne wyrównanie czujników w różnych sytuacjach montażowych.

Dowiedz się więcej tutaj:

Czujniki radarowe

Czujniki ultradźwiękowe

Więcej przełomowych innowacji

Bez kierowcy i bezpiecznie przez centrum logistyczne dzięki czujnikom ultradźwiękowym

Podczas automatycznej jazdy do tyłu pojazdy AGV powinny być niezawodnie zabezpieczone przed kolizjami z osobami i przedmiotami znajdującymi się na pasie ruchu, nawet jeśli pojazd jest załadowany. Martwa strefa przed ramionami wideł musi być zabezpieczona w fazie występującej bezpośrednio przed opuszczeniem do palety. Dla tych wymagań aplikacyjnych wymagana jest homologacja zgodnie z ISO 13849-1 kategoria 3 PL d. Urządzenia te powinny być dostosowane do używania w ograniczonych przestrzeniach i muszą być odporne na wpływy środowiskowe, takie jak pył, zanieczyszczenia i wilgoć.

USi®-safety to jedyny bezpieczny system czujników ultradźwiękowych zgodny z normą EN ISO 13849, kategoria 3 PL d. Umożliwia on niezawodne monitorowanie przestrzeni trójwymiarowych, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w urządzeniach do transportu i przeładunku materiałów.

Przykłady zastosowań

Zabezpieczenie pojazdów w punktach przeładunkowych i wąskich gardłach

Podczas eksploatacji pojazdów automatycznych należy zawsze zapewnić bezpieczeństwo osób i innych maszyn. W tym celu należy zapewnić bezpieczne wykrywanie położenia pojazdu AGV zgodnie z kategorią PL d przy jednoczesnym spełnieniu znormalizowanych wymagań, takich jak dokumentacja, obliczenia itp. Oprócz najwyższej precyzji i solidności używanych czujników niezbędna jest znajomość norm i wytycznych, opracowanie kompletnej koncepcji bezpieczeństwa, jak również obliczenia i walidacja.

W tym konkretnym przypadku firma Pepperl+Fuchs dostarczyła klientowi indywidualne rozwiązanie obejmujące każdy aspekt: od opracowania koncepcji do wdrożenia.

Bezpieczne tankowanie pojazdów napędzanych wodorem

W obrębie floty AGV często używane są różne pojazdy, więc pojawiają się różne scenariusze z nimi związane, np. przy wymianie akumulatorów lub tankowaniu, a pojazdy muszą być jednoznacznie oznaczone. W przypadku pojazdów napędzanych wodorem można zainstalować różne zbiorniki, z których każdy może być napełniany tylko pod określonym ciśnieniem. Ponieważ błąd może spowodować duże szkody dla ludzi i maszyn, wymagana jest niezawodna identyfikacja.

Firma Pepperl+Fuchs opracowała kompletne, dostosowane do potrzeb klienta rozwiązanie, składające się z koncepcji bezpieczeństwa i elementów składowych. W tym celu do pojazdów podłącza się dwa transpondery RFID, które nadają się do użytku w trudnych warunkach przemysłowych — wymagany poziom SIL jest zapewniany przez nadmiarowość i ocenę informacji o transponderach w bezpiecznym systemie kontroli.

Bezpieczne monitorowanie stosu na maszynach pakujących

Bezpieczne monitorowanie stosu na maszynach pakujących

Wraz ze wzrostem wykorzystania automatyzacji w zakładach przemysłowych rosną wymagania dotyczące bezpieczeństwa maszyn, co ma wpływ również na przemysł opakowaniowy. Na przykład, ze względu na zmianę normy (EN 1010-1:2004 zmieniona na EN ISO 12643-4), interwencja operatora w potencjalnie niebezpiecznych obszarach maszyn pakujących musi być w przyszłości uniemożliwiona przez zabezpieczenia typu PL d zamiast PL b w celu zapewnienia możliwie największej ochrony personelu.

Firma Pepperl+Fuchs oferuje idealne rozwiązanie, które jest nie tylko opłacalne, ale również łatwe do zintegrowania. Koncepcja bezpieczeństwa opiera się na dwóch czujnikach fotoelektrycznych z serii R100, które dzięki nadmiarowej konstrukcji gwarantują wymagany poziom bezpieczeństwa.

Skorzystaj z naszej wiedzy

Pobierz bezpłatnie!

Pobierz bezpłatnie!
Za każdym razem, gdy maszyna ma zostać wprowadzona na rynek Unii Europejskiej, stosuje się dyrektywę maszynową 2006/42/WE. Wiele norm, których należy przestrzegać, zawiera dalsze wymagania dotyczące maszyny i całego procesu.

Ale która norma jest odpowiednia dla Twojego zastosowania i czego należy dokładnie przestrzegać? Jak osiągnąć wymagany poziom integralności bezpieczeństwa (SIL) lub poziom wydajności (PL)?

Nasze opracowanie techniczne zapewnia praktyczną pomoc w odpowiedzi na tego typu pytania: Zapoznaj się z aktualną sytuacją prawną i obowiązującymi normami, a także dowiedz się, na przykładach, jakie kroki należy podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa maszyny.

Pobierz już teraz bezpłatny plik PDF i dowiedz się więcej o takich warunkach jak:

  • Ocena ryzyka
  • Poziom wydajności
  • Kategoria
  • Zakres diagnostyki
  • Średni czas do poważnej usterki (MTTFd)
  • i wiele więcej

Wydarzenia i szkolenia dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego

Wydarzenia i szkolenia

Firma Pepperl+Fuchs oferuje wiele różnych programów szkoleniowych dla ekspertów ds. automatyzacji. Programy te są skierowane do kadry zarządzającej, inżynieryjnej, produkcyjnej i bezpieczeństwa zajmującej się projektowaniem i użytkowaniem urządzeń.

Referencje i spostrzeżenia

Od zrealizowanych z powodzeniem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa po doświadczenie i spostrzeżenia na temat rozwoju naszych produktów i pracowników za nie odpowiedzialnych — w tej części dowiesz się więcej o naszych kompetencjach w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego.
Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Pociąg może przejechać setki tysięcy kilometrów, zanim jego koła będą wymagały wymiany z powodu zużycia. Regularna konserwacja to jedyny sposób na pokonanie takiej odległości bez usterek. Aby chronić pracowników przed wypadkami podczas wykonywania prac konserwacyjnych na platformach podnośnikowych, Kreitzler Industriebühnen GmbH korzysta z systemu pozycjonowania bezpieczeństwa firmy Pepperl+Fuchs.

Dowiedz się więcej
Całkowite bezpieczeństwo w prowadzeniu po torach pojazdów sterowanych automatycznie (AGV)

Firma Staudinger, specjalizująca się w automatyce, używa oferowanych przez Pepperl+Fuchs systemów kamer dostosowanych do poziomu SIL 3/PL e, aby zapewnić bezpieczne poruszanie się po torze ich najnowocześniejszych pojazdów sterowanych automatycznie. Dzięki temu firma może dostarczać klientom kompletne rozwiązanie obejmujące technologię sterowania i napędu oraz sam pojazd z jednego źródła.

Dowiedz się więcej
Rewolucja w dziedzinie bezpieczeństwa

Firma Pepperl+Fuchs była pierwszym producentem, który z powodzeniem wdrożył bezpieczny, zgodny ze standardem SIL 3/PL e system pozycjonowania absolutnego z jednym czujnikiem. Z tego artykułu dowiesz się więcej o tym wyjątkowym rozwiązaniu i wyzwaniach, z którymi mierzył się nasz zespół.

Dowiedz się więcej
Bezpiecznie wykluczona kolizja samolotu

Firma HUBTEX Maschinenbau GmbH & co. KG opracowała innowacyjną, wielokierunkową platformę roboczą do zadań montażowych w branży lotniczej. Zaufała ekspertom firmy Pepperl+Fuchs, którzy zapewnili niezbędne, zgodne z wymogami bezpieczeństwa czujniki. Aby zapobiec kolizjom w trzech wymiarach, platforma podnosząca została wyposażona w czujniki R2100 2-D LiDAR.

Dowiedz się więcej
Misja zapewnienia bezpieczeństwa

Rozległa wiedza pomogła firmie Pepperl+Fuchs w uzyskaniu wiodącej pozycji na rynku w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego. W tym wywiadzie niektórzy z naszych ekspertów omawiają swoją codzienną pracę, obowiązujące standardy, z którymi muszą być zgodne ich produkty, oraz metody przekazywania wiedzy.

Dowiedz się więcej
Po stronie bezpieczeństwa

Dowiedz się więcej o bogatej historii bezpieczeństwa funkcjonalnego z tego ciekawego wywiadu z dwoma ekspertami z branży: Jakie są jego początki? Jakie kluczowe wydarzenie zmieniły tę dziedzinę? W jakiej sytuacji jest dzisiaj ta branża i firma Pepperl+Fuchs? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w pełnym informacji wywiadzie.

Dogłębna analiza

Po stronie bezpieczeństwa

Kontakt