Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Safe Residual Stack Monitoring on Packaging Machines

Indywidualne koncepcje bezpieczeństwa w celu spełnienia wyższych wymagań związanych z bezpieczeństwem

Zastosowanie

Wraz ze wzrostem wykorzystania automatyzacji w zakładach przemysłowych rosną wymagania dotyczące bezpieczeństwa maszyn, co ma wpływ również na przemysł opakowaniowy. Na przykład, ze względu na zmianę normy (EN 1010-1:2004 zmieniona na EN ISO 12643-4), interwencja operatora w potencjalnie niebezpiecznych obszarach maszyn pakujących musi być w przyszłości uniemożliwiona przez zabezpieczania typu PL d zamiast PL b w celu zapewnienia możliwie największej ochrony personelu.


Cel

Wyzwanie polega na znalezieniu produktów i technologii, które nie komplikują pracy maszyn, a tym samym nie zmniejszają wydajności. Ponadto należy utrzymywać na możliwie niskim poziomie przeliczniki dla sprawdzonych koncepcji maszyn. Czasami trudno jest znaleźć odpowiednie i opłacalne rozwiązanie wśród produktów bezpieczeństwa dostępnych na rynku. Tutaj indywidualne koncepcje bezpieczeństwa z produktami niezapewniającymi bezpieczeństwa mogą służyć jako rozwiązanie umożliwiające osiągnięcie wymaganego poziomu bezpieczeństwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo maszyny pakującej, należy w niezawodny sposób zapobiegać zakłóceniom pracy maszyny przez puste zasobniki kartonów (zbyt niskie stosy resztkowe). W zasobniku maszyny musi być zawsze dostępna określona ilość wykrojów kartonów.


Rozwiązanie

Czujnik fotoelektryczny R100
Czujnik fotoelektryczny R100

Firma Pepperl+Fuchs oferuje idealne rozwiązanie, które jest nie tylko opłacalne, ale również łatwe do zintegrowania. Koncepcja bezpieczeństwa opiera się na dwóch czujnikach fotoelektrycznych z serii R100, które dzięki nadmiarowej konstrukcji gwarantują wymagany poziom bezpieczeństwa. Zamontowane z boku zasobnika czujniki IO-Link wykrywają obecność zdefiniowanej minimalnej ilości półproduktów kartonowych poprzez porównanie krzyżowe. Jeśli rzeczywista ilość półproduktów kartonowych spadnie poniżej minimalnej ilości — wcześniej zdefiniowanej wartości granicznej dla czujników — maszyna zostaje wyłączona.


Zalety

Z pomocą ekspertów ds. bezpieczeństwa z firmy Pepperl+Fuchs opracowywana jest indywidualna koncepcja bezpieczeństwa w celu znalezienia opłacalnego rozwiązania pozwalającego osiągnąć wyższy poziom wydajności. Koszty nabycia dodatkowych komponentów są utrzymywane na możliwie niskim poziomie, ponieważ istniejące czujniki i istniejący sterownik PLC bezpieczeństwa mogą być nadal używane.

Koncepcja bezpieczeństwa jest tworzona niezależnie od technologii. Na przykład, jeśli wymagają tego warunki środowiskowe zastosowania, można łatwo opracować rozwiązanie oparte na czujnikach ultradźwiękowych zamiast fotoelektrycznych.

Ponadto, w zależności od wymagań zastosowania, można skorzystać z szerokiej gamy konstrukcji i opcji montażu z całego portfolio standardowych czujników firmy Pepperl+Fuchs. W ten sposób można opracować koncepcje bezpieczeństwa dostosowane do indywidualnych zastosowań.


Najważniejsze informacje

  • Zmiany w normach wymagają stosowania wyższych środków bezpieczeństwa dla podawania materiału w maszynach pakujących
  • Łatwe do zintegrowania i oszczędne rozwiązanie
  • Indywidualne koncepcje bezpieczeństwa umożliwiające osiągnięcie wymaganego poziomu wydajności nawet w przypadku produktów niezabezpieczonych
  • Koncepcje niezależne od technologii w zależności od wymagań środowiska zastosowania
  • Bogate portfolio standardowych czujników umożliwiających optymalne dopasowanie do zastosowania

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

„Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” firmy Pepperl+Fuchs

Kilkaset produktów z oceną kategorii SIL/PL oraz bezpłatne narzędzia i broszury w jednym miejscu — „Centrum bezpieczeństwa funkcjonalnego” to Twój punkt wyjścia przy wdrażaniu funkcji bezpieczeństwa.