Senzorová řešení pro výrobu baterií

Od bateriového článku přes bateriový modul až po bateriový blok: Společnost Pepperl+Fuchs nabízí výkonné senzorové technologie pro automatizovanou výrobu baterií.

Seznamte se s výrobou baterií budoucnosti.

Ať už jako srdce elektromobilů, nebo jako úložné médium pro elektrickou energii z obnovitelných zdrojů: Baterie hraje ústřední roli v mobilitě a zásobování energií budoucnosti.

K zajištění maximální kvality a plynulosti procesů při výrobě baterií jsou vyžadovány výkonné senzorové technologie. Společnost Pepperl+Fuchs nabízí pro tuto oblast kompletní portfolio od senzorů až po průmyslovou komunikaci. To umožňuje optimalizovat všechny kroky procesu od výroby bateriových článků až po montáž bateriových modulů do bateriových bloků. Díky desetiletím zkušeností v oblasti automatizačních technologií, individuálnímu poradenství a rozsáhlému know-how z nesčetných vyřešených aplikací vás společnost Pepperl+Fuchs podpoří při hledání správného produktu pro váš náročný úkol.

Seznamte se s našimi senzorovými řešeními pro výrobu baterií.

Charakteristika

Komplexní portfolio senzorů k zajištění maximální kvality a efektivity při výrobě baterií
Spolehlivé sledování všech procesních kroků při výrobě bateriových článků
Výkonné technologie pro výrobu, kontrolu a montáž bateriových modulů
Desítky let zkušeností s automatizačními technologiemi pro poskytování optimálních řešení na míru zákazníkům

Výroba bateriových článků

Výroba bateriových článků

Při výrobě bateriových článků jsou střídavě na sebe skládány anodové a katodové fólie, které jsou vzájemně odděleny separační fólií. V této fázi je mimořádně důležité sledovat proces v kalandrovacím stroji. Dvojité podávání fólií, přerušení pásu nebo jeho nedostatečné napnutí rychle vede k chybám ve výrobě nebo k prostojům stroje. Společnost Pepperl+Fuchs nabízí vhodné senzory, které tomu dokáží zabránit. Lze je snadno připojit k řídicí jednotce a cloudu přes rozhraní IO-Link.

Výroba bateriových modulů

Výroba bateriových modulů

Po dokončení výroby bateriových článků jsou jednotlivé bateriové články uspořádány do bateriových modulů. Ke sledování tohoto procesu jsou využívány produkty průmyslového vidění od společnosti Pepperl+Fuchs. Kamerové senzory identifikují bateriové články a ověřují jejich správný počet a orientaci, zatímco průmyslová kamera pro snímání událostí sleduje celý výrobní proces.

Kontrola a montáž bateriových modulů

Kontrola a montáž bateriových modulů

K zajištění trvale vysoké kvality je nezbytná spolehlivá kontrola bateriových modulů. Společnost Pepperl+Fuchs nabízí vhodnou technologii průmyslových senzorů jak pro kontrolu modulů, tak pro následnou montáž bateriových bloků.

Baterie v centru pozornosti v různých průmyslových odvětvích

Baterie hrají ústřední roli v různých průmyslových odvětvích po celém světě, ať už jde o elektromobilitu, skladování elektrické energie z obnovitelných zdrojů nebo elektronický průmysl.
Elektromobilita

Baterie je srdcem a v současné době také nejdražší součástí elektromobilu. Z tohoto důvodu její výroba vyžaduje nejvyšší kvalitu a efektivní procesy. Splnění tohoto požadavku zajišťují vhodné senzorové technologie od společnosti Pepperl+Fuchs. K dispozici je také komplexní portfolio pro mnohé další procesy související s výrobou elektromobilů.

Další informace
Obnovitelné zdroje energie

K ukládání klimaticky neutrální elektrické energie z větrných nebo fotovoltaických elektráren jsou vyžadovány výkonné baterie. Poptávka po bateriových úložištích proto neustále roste, a to jak u provozovatelů sítí, tak v domácnostech. Díky senzorovým technologiím od společnosti Pepperl+Fuchs lze požadované systémy bateriových úložišť vyrábět s mimořádnou efektivitou. Společnost Pepperl+Fuchs nabízí také rozsáhlou řadu kompatibilních senzorových řešení pro další úlohy, které souvisejí se solárními a větrnými elektrárnami.

Další informace
Elektronický průmysl

Výroba baterií představuje jednu z hlavních oblastí růstu v globálním elektronickém průmyslu. Pomocí průmyslových senzorových technologií od společnosti Pepperl+Fuchs lze rovněž automatizovat mnohé další procesy v elektronickém průmyslu, od výroby fotovoltaických článků až po zpracování desek plošných spojů.

Další informace

Řešení na míru pro výrobu baterií

Máte požadavek, který přesahuje schopnosti stávajícího portfolia společnosti Pepperl+Fuchs? Vyvíjíme řešení na míru pro vaše konkrétní aplikace, od upravených standardních produktů až po nově vyvinuté produkty založené na stávajících technologiích. Díky individuálnímu poradenství a desetiletím zkušeností v oblasti automatizačních technologií najdeme správné řešení pro jakoukoli aplikaci výroby baterií.

Kontakty

Máte nějaké dotazy k našim senzorovým řešením pro výrobu baterií?
Rádi vám pomůžeme. Pokud potřebujete další informace o produktech, které vás zajímají, stačí nám zaslat zprávu nebo si domluvit schůzku s některým z našich odborníků.