Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

SmartRunner Matcher – Jeden senzor, mnoho aplikací

2019-02-14

SmartRunner Matcher
Senzor SmartRunner Matcher spolehlivě detekuje objekty bez ohledu na povrch, barvu nebo kontrast.

Spolehlivá, přesná a rychlá detekce součástí je základním požadavkem pro hladký průběh výroby v oblasti automobilového průmyslu. Karoserie vozidel je nutné bezpečně přepravit z jedné výrobní lokace k následující na ližinách, přičemž je nutné ověřit polohunýtů, tlumičů vibrací a jiných důležitých součástí.

Laserové senzory na bázi světelného řezu, jako například zařízení SmartRunner Matcher od společnosti Pepperl+Fuchs, jsou dobře přizpůsobeny pro tyto úkoly, jelikož detekují výškové profily pomocí vysoce přesného laserového paprsku a generují přesné výsledky bez ohledu na povrch, barvu a kontrast. Senzor lze navíc snadno integrovat do libovolného řídicího systému prostřednictvím signálů pro digitální spínání a bran pro všechny běžné sběrnice Fieldbus.


Dokonalé řešení pro porovnávání profilů

Senzor SmartRunner Matcher je předem naprogramován pro detekci výškových profilů ihned po vybalení z krabice, a to bez ohledu na to, zda je senzor připojen ke statickému (např. sekce dopravníku) nebo dynamickému (např. robotická ramena) objektu. Tvar a obrysy cílového objektu lze po montáži uložit do paměti senzoru prostřednictvím režimu učení. Ke snadnému učení senzoru bez nutnosti změny polohy nebo konfigurace lze využít také kódy Data Matrix. Pokud se objekt nachází dále od senzoru nebo se kontrolují menší struktury, lze použít také megapixelovou verzi.

Jakmile testovaná součást dosáhne naučeného cíle, senzor vyšle spínacímu výstupu signál „vyhovuje“ a dalším krokem je spuštění procesu. Pokud je objekt ve špatné poloze, senzor řídicímu systému odešle signál „nevyhovuje“. Technologie laserového světelného řezu senzoru SmartRunner Matcher nespoléhá na rozdíl od kamerových senzorů na kontrast a objekty barvy shodné s pozadím lze spolehlivě detekovat i bez použití externího osvětlení. Aktuální odchylka pozice na osách X a Z od naučené pozice na osách X a Z se navíc předává řídicí jednotce, přičemž lze ukládat až 32 profilů pro každý senzor.Hlavní výhody senzoru SmartRunner Matcher

  • Optimalizované řešení pro porovnávání profilů
  • Jednoduchá integrace do libovolného řídícího systému prostřednictvím snadno zpracovatelných digitálních signálů a bran pro všechny běžné sběrnice Fieldbus
  • Spolehlivá detekce bez ohledu na povrch, barvu nebo kontrast
  • Cenově výhodné řešení nevyžadující vnější osvětlení
  • Jednoduchá konfigurace a snadné uvedení do provozu pomocí řídicích kódů Data Matrix a učení
  • Senzor umožňuje uložit a vybrat až 32 profilů
  • Výstup polohy ve směru os X a Z

amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat

Objevte senzory na bázi světelného řezu SmartRunner vybavené jedinečnou kombinací technologie světelného řezu a kamerového senzoru 2-D s integrovanými diodami LED…