Připojení k revoluci IIoT

Sofistikované technologie a řešení pro aplikace průmyslu 4.0

NOVINKA! Úvodní sada IIoT

Připojte senzory ve výrobních prostorech ke cloudu a zahajte digitální transformaci svého závodu.

Úvodní sada IIoTDíky nové úvodní sadě IIoT a uživatelsky přívětivým řídicím jednotkám IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs se jednoduchá vizualizace a analýza dat senzorů stávají realitou. Seznamte se s výhodami rozhraní IO-Link a zažijte bezproblémovou integraci dat senzorů IO-Link do aplikace Průmyslu 4.0.

Součástí sady jsou mimo jiné:

  • Řídicí jednotka IO-Link, (3) senzory IO-Link, ethernetový přepínač, napájecí zdroj, štítky RFID a veškerá kabeláž nezbytná pro úvodní instalaci
  • Úvodní stručná příručka pro připojení řídicí jednotky IO-Link a zařízení IO-Link
  • Softwarové připojení pro různé platformy, jako jsou AWS, PTC a AVEVA

Připojte softwarový řídicí panel prostřednictvím OPC UA nebo MQTT k zajištění snadné interpretace dat v reálném čase a zahajte digitální transformaci svých závodů již nyní s novou úvodní sadou IIoT od společnosti Pepperl+Fuchs.
Průmyslový internet věcí (IIoT) těží z nejucelenějších informací ze senzorů, které je možné získat na provozní úrovni. Společnost Pepperl+Fuchs jako specialista a průkopník v oblasti automatizace výrobních závodů a procesů si tuto skutečnost včas uvědomila a pod označením „Sensorik4.0®“ se naplno věnuje čtvrté průmyslové revoluci.

Dnes nabízíme komplexní řešení pro bezproblémový přenos cenných informací ze strojů a zařízení do řady různých softwarových systémů. Využijte potenciál dat o stavu, poloze a dostupnosti, optimalizujte své procesy a šetřete zdroje. Tento web vám ukáže, jak to společně s námi realizovat.

Získejte přehled a neváhejte se na nás obrátit s žádostí o realizaci vaší aplikace průmyslu 4.0. Naši specialisté se těší na vaše požadavky!

Sensorik4.0® – připojení k revoluci IIoT

Sensorik4.0® – připojení k revoluci IIoT

Čtyři vrstvy pro dosažení úspěchu

Návrh systému

1. Návrh systému

Jako průkopníci v oblasti průmyslové automatizace disponujeme bohatými zkušenostmi, pokud jde o navrhování topologií pro průmysl 4.0. Ať už se jedná o hybridní systém, nebo systém plně založený na IIoT, důvěřujte našim odborným znalostem a využívejte všechny informace ze svých strojů a zařízení.
Technologie

2. Technologie

Technologická rozmanitost od IO-Link přes RFID až po REST API, MQTT a OPC UA je klíčem k řešení nejrozmanitějších požadavků aplikací v prostředí průmyslu 4.0. Získejte přehled o technologiích a protokolech, které dokonale známe.
Součásti

3. Součásti

Senzory jsou oči a uši strojů a provozů. Díky konzistentnímu sortimentu inovativních senzorů IoT využívajících nejrůznější principy fungování a související součásti infrastruktury umožňujeme nepřetržitý tok informací ze stroje do cloudu. Seznamte se s některými vybranými zástupci našeho portfolia.
Integrace

4. Integrace

Pokud jde o integraci vaší aplikace, jsme vám nablízku: Kromě vlastní dceřiné společnosti Neoception, která se specializuje na vývoj aplikací IIoT, spolupracujeme také s řadou známých společností z oblasti IT. Podívejte se na některé z našich úspěšně realizovaných projektů.

1. Návrh systému

parallel operation of PLC and cloud.

Závody, produkty a systémy jsou stále více propojovány sítěmi. V důsledku toho vyvstala závažná potřeba ustanovit standardy pro komunikaci mezi stroji (M2M). Protokoly IIoT, jako jsou OPC UAMQTT REST API, umožňují tento typ komunikace, stejně jako implementaci hybridních systémů obsahujících PLC i cloud.

V této části jsou představeny různé aplikace IIoT, které vám ukáží, jak lze zajistit, aby byl přechod od aplikací založených na řízení k hybridním aplikacím nebo aplikacím plně založeným na IIoT bez nadřazeného PLC, úspěšný.

Porovnání hybridních řešení a řešení plně založených na IIoT

Moduly IO-Link Master řad ICE2 a ICE3 tvoří základ hybridních aplikací i aplikací plně založených na IIoT. Lukas Pogoda, odborník na průmyslovou komunikaci, vám na různých příkladech ukáže rozdíly a funkce hybridních řešení a řešení plně založených na IIoT. Dále vám vysvětlí, jakou roli mají moduly IO-Link Master od společnosti Pepperl+Fuchs.

Tři aplikace IIoT

Na animacích si můžete prohlédnout tři zákaznické aplikace IIoT, které byly realizovány pomocí součástí od společnosti Pepperl+Fuchs: konečná sestava výrobní linky pro automobilový průmysl, chytré nakládání s odpady a senzorový systém pro detekci netěsností u sudů na víno a whisky.

Demonstrátor IIoT

Demonstrátor IIoT

„Transparentní stroj“ jako demonstrátor IIoT ukazuje, jak snadno lze data z rozsáhlé řady senzorů od společnosti Pepperl+Fuchs přenášet z provozního prostředí do cloudu. Jakmile jsou dostupná, zobrazí se na panelu souhrnná data senzorů, která slouží například ke generování alarmů založených na podmínkách. Společnost Pepperl+Fuchs vám ráda poskytne podporu při plánování a výběru vhodných součástí, infrastruktury a softwaru pro vaše individuální řešení IIoT.

„Transparentní stroj“

Ve videu vám Lukas Pogoda a Jörg Nagel představí součásti „transparentního stroje“, který se skládá z hardwaru od společnosti Pepperl+Fuchs a softwaru od společnosti Neoception. Dozvíte se zde, jak lze data ze senzorů přenášet do cloudu, zobrazovat a analyzovat.

2. Technologie

Všude kolem sebe slyšíme módní slova, jako jsou průmysl 4.0, IIoT, chytré továrny a chytrá zařízení. Základním konceptem této nové technologické éry je schopnost připojení každého jednotlivého zařízení. To znamená, že by měla komunikovat nezávisle na dodavateli, standardizovaně, škálovatelně, způsobem připraveným na IT a OT, interoperabilně a bezpečně. Toho lze dosáhnout pouze pomocí chytrých komunikačních protokolů IIoT, jako je OPC UA, MQTT nebo REST API.

Tato oficiální zpráva porovnává různé komunikační protokoly založené na protokolu TCP, které si našly cestu vzhůru a jsou považovány za faktory umožňující používat IIoT a realizovat průmysl 4.0.Stáhněte si hned teď oficiální zprávu.

Stáhněte si hned teď oficiální zprávu.

Naše odborné znalosti zahrnují rozsáhlou řadu různých komunikačních technologií a standardů. Tato rozmanitost nám umožňuje úspěšně pokrýt jakékoli požadavky aplikací.

REST:API
REST:API
Sada metod, které harmonizují komunikaci zařízení.
MQTT
MQTT
Snadno použitelný protokol pro zprávy publikování/odběr.
OPC UA
OPC UA
Architektura orientovaná na služby a nezávislá na platformě.
RFID
RFID
Oblíbená technologie, která propojuje objekty a informace.
IO-Link
IO-Link
Standard technologie IO pro obousměrnou komunikaci.

Vysvětlení protokolů OPC UA, MQTT a REST API

V tomto videu se Lukas Pogoda blíže podívá na protokoly IIoT OPC UA, MQTT a REST API, vysvětlí vám výhody a nevýhody jednotlivých protokolů a ukáže, které řešení je pro danou aplikaci nejvhodnější.

 

Rozhovor: Protokoly průmyslové komunikace pro IIoT

Protokoly IIoT jsou stejně rozmanité jako případy použití. Více se o různých protokolech IIoT a o tom, jak společnost Pepperl+Fuchs reaguje na neustále se vyvíjející požadavky, dozvíte v tomto rozhovoru se Sebastianem Stöberem, vedoucím týmu výzkumu a vývoje ve společnosti Pepperl+Fuchs.

 

NEW! AWS Partner Qualified IO-Link Masters

AWS Partner Qualified IO-Link Masters from Pepperl+Fuchs

Publishing process and status data from sensors to cloud applications in manufacturing plants is one of the key requirements for the IIoT and Industry 4.0 principles. With the official qualification of the ICE2 and ICE3 IO-Link masters as “AWS Partner Devices”, Pepperl+Fuchs is offering users in the AWS ecosystem access to a broad portfolio of sensors for their predictive maintenance and condition monitoring applications.

These fieldbus modules not only support real-time fieldbus protocols (Ethernet/IP or PROFINET) for the connection to deterministically operating industrial controllers, but also offer a completely web-based configuration concept and OPC UA, MQTT and REST API communication. This makes it possible for users without knowledge of fieldbus systems and PLC programming to implement stand-alone applications quickly and easily.

Thanks to the multilink technology, hybrid approaches can be implemented, in which the PLC runs time-critical processes and aggregated status data is transmitted in parallel via OPC UA or MQTT to AWS-hosted systems (e.g. by GE Digital or by Syntax).

3. Součásti

Některé z našich nejnovějších vývojových řešení

Společnost Pepperl+Fuchs jako lídr na trhu technologií průmyslové automatizace nabízí rozsáhlý sortiment senzorů, součástí rozhraní, a dokonce i mobilních zařízení vhodných pro průmysl 4.0.

Podívejte se na některá nejnovější vývojová řešení z našeho portfolia:

4. Integrace

Integrace řešení IIoT

V aplikacích, v nichž jsou naše specializované produkty používány k implementaci technologií průmyslu 4.0, se konvergence IT/OT stává realitou. Podpora standardizovaných protokolů a rozhraní i vestavěných softwarových konektorů umožňuje bezproblémovou integraci do stávajících struktur a platforem IT. Softwarové služby poskytované našimi partnery z oblasti IT vytvářejí pro naše zákazníky další hodnotu.

Dodavatelé softwaru IIoT, s nimiž spolupracujeme…

Amazon Web Services
AVEVA
Bosch Connected Industry
GE Digital
Neoception
PTC
SAP
Software AG
Syntax
Žádné dva projekty nejsou stejné. Co však zůstává stejné, je naše vášeň pro automatizaci a cíl nabízet našim zákazníkům řešení na klíč s mimořádnou přidanou hodnotou. Zde můžete získat informace o vybraných úspěšně realizovaných a integrovaných projektech průmyslu 4.0.
Digitální přístupy k hydraulickým systémům

Energie spotřebovaná hydraulickým lisem může pro výrobce představovat náklady ve výši několika tisíc eur ročně. Značná část této energie je spotřebována při statickém lisování spékaných součástí. Společnost LCM GmbH vyvinula systém, který může pomoci tento problém vyřešit. Zkombinovala jej se senzory a součástmi infrastruktury od společnosti Pepperl+Fuchs, a vytvořila tak digitální hydraulický přístup.

Další informace
Chytré nakládání s odpady

Společnost Pepperl+Fuchs ve spolupráci se svými partnery SAP a Smart City Solutions vyvinula vlastní řešení, které využívá ultrazvukovou technologii a technologii LoRaWAN® s cílem umožnit chytré vyprazdňování kontejnerů na odpad na vyžádání v německém městě Heidelberg.

Další informace
Absolutní bezpečnost při navádění vozidel AGV po stanovené dráze

Společnost Staudinger, jež se specializuje na oblast automatizace, používá kamerové systémy SIL 3 / PL e od společnosti Pepperl+Fuchs, které udržují její nejmodernější automaticky naváděná vozidla bezpečně na stanovené dráze. Díky tomu může společnost dodávat zákazníkům kompletní řešení zahrnující řídicí a pohonné technologie a samotné vozidlo z jediného zdroje.

Další informace

Kontakty

Máte dotazy k řešením Sensorik4.0® od společnosti Pepperl+Fuchs? Chcete získat další informace? Rádi vám pomůžeme! Stačí vyplnit kontaktní formulář a poslat nám zprávu.