Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Cloudová konektivita s vysokou dostupností pro senzory: Moduly IO-Link Master od společnosti Pepperl+Fuchs jsou kvalifikovaná zařízení partnera AWS

2022-11-07

IO-Link Masters by Pepperl+Fuchs Are AWS Partner Qualified Devices
Společnost Pepperl+Fuchs upevňuje díky oficiální kvalifikaci modulů IO-Link Master ICE2 a ICE3 jako „zařízení partnera AWS“ svou pozici předního dodavatele senzorů a konektivity IIoT

Publikování procesních a stavových dat ze senzorů do cloudových aplikací ve výrobních závodech je jedním z klíčových požadavků, které se týkají principů IIoT a průmyslu 4.0. Společnost Pepperl+Fuchs upevňuje díky oficiální kvalifikaci modulů IO-Link Master ICE2 a ICE3 jako „zařízení partnera AWS“ svou pozici předního dodavatele senzorů a konektivity IIoT, přičemž nabízí uživatelům v ekosystému AWS přístup k širokému portfoliu senzorů pro jejich aplikace prediktivní údržby a sledování stavu. Tyto senzory lze snadno integrovat do aplikací založených na AWS prostřednictvím protokolu MQTT nebo OPC UA, což umožňuje zpracovávat data pocházející z měření a údaje o stavu v cloudové historii dat.


Modul IO-Link Master jako centrální součást pro integraci senzorů

Moduly IO-Link Master značky „Comtrol“, která patří společnosti Pepperl+Fuchs, jsou nyní uvedeny v katalogu zařízení partnerů AWS a slouží jako centrální součást pro připojení ke cloudovému prostředí AWS: Tyto moduly provozních sběrnic podporují nejen protokoly provozních sběrnic poskytující informace v reálném čase (Ethernet/IP nebo PROFINET) pro připojení k deterministicky pracujícím průmyslovým řídicím jednotkám, ale nabízejí také kompletně webový koncept konfigurace a komunikaci prostřednictvím protokolů OPC UA, MQTT a REST API. To umožňuje uživatelům bez znalosti sběrnicových systémů a programování PLC rychle a snadno implementovat samostatné aplikace.

Díky technologii MultiLink lze implementovat hybridní přístupy, ve kterých programovatelné logické řadiče (PLC) provádí časově kritické procesy a úhrnná stavová data jsou paralelně přenášena prostřednictvím protokolu OPC UA nebo MQTT do systémů hostovaných na platformě AWS (např. od společnosti GE Digital nebo Syntax).

Elegantní řešení pro modernizace

Pokud stávající závody vyžadují modernizaci podle standardů IoT připravených na budoucnost, kombinace cloudových technologií AWS a senzorových technologií společnosti Pepperl+Fuchs přináší nevyužitý potenciál: Na jedné straně je celé portfolio senzorů IO-Link a přidružených řídicích modulů od společnosti Pepperl+Fuchs dostupné z jediného zdroje. Na druhé straně lze stávající standardní senzory, které nepodporují technologii IO-Link, integrovat do celkové architektury pomocí převodníkových modulů IO-Link od společnosti Pepperl+Fuchs.

Platforma AWS a její partnerská síť umožňují realizovat bezproblémová řešení IIoT s využitím součástí rozhraní a senzorů od společnosti Pepperl+Fuchs pro jednoduchou integraci do různých cloudových aplikací.


Showcase of a Turnkey Predictive Maintenance Solution

Charakteristika

  • Modul IO-Link Master podporující více protokolů a určený k připojení senzorů IO-Link ke cloudu AWS
  • Webová konfigurace pro jednoduchou integraci a snadné uvedení do provozu
  • Možnost implementace různých topologií
  • Rozsáhlé portfolio senzorů IoT a součástí rozhraní z jediného zdroje
  • Modernizace stávajících systémů s ohledem na budoucnost
  • Převodníky pro snadnou integraci digitálních a analogových senzorů bez rozhraní IO-Link

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.