Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Systém Remote I/O – propojení dvou technologií

Výhoda jednoznačného přiřazení signálu k terminálu se současnou integrací stávajících přístrojů a kabeláže v kombinaci s výrazně sníženými požadavky na kabeláž díky použití rozhraní sběrnice k řídicímu systému – systém Remote I/O využívá to nejlepší z dvou technologií. Proto se jedná o ideální a nákladově nejefektivnější způsob úpravy nebo modernizace zpracovatelských závodů.  

Modulární systémy Remote I/O přenášejí provozní data z normálních prostředí nebo prostředí s nebezpečím výbuchu připojením binárních nebo analogových snímačů a akčních členů k řídicímu systému prostřednictvím sběrnicového rozhraní. Remote I/O je správná volba, když chcete umístit moduly I/O blízko provozních zařízení. Díky omezení kabeláže ušetříte nejen na počtu kabelů, ale také čas, peníze a námahu. Systém Remote I/O tak lze instalovat na decentralizovaném místě i přímo do prostředí s nebezpečím výbuchu. Zároveň můžete snadno ovládat a sledovat snímače a akční členy z řídicí místnosti.

K systému Remote I/O můžete připojit zařízení 4 mA – 20 mA, včetně vysílačů toku vody, snímačů pro signalizaci polohy ventilů, převodníků tlaku nebo vysílačů teploty. Připojit lze také zařízení jako termočlánky, odporové snímače teploty (RTD), mechanické kontakty a vizuální nebo zvukové alarmy. 

Naše systémy Remote I/O jsou kompatibilní se síťovými protokoly, například:

  • PROFIBUS DP
  • PROFINET
  • MODBUS RTU
  • MODBUS TCP/IP

Dva systémy nabízené společností Pepperl+Fuchs pro použití v prostředí klasifikovaném jak zóna 1 nebo zóna 2, FB Remote I/O a LB Remote I/O, nabízejí velmi důležitou výhodu: zachování stejné topologie obou systémů na úrovni řízení procesů zjednodušuje plánování a provádění údržby.

 

 


Brána do světa IIoT


Bezproblémová integrace zařízení a procesních dat je základním požadavkem aplikací IIoT, stejně jako zpracování velkých objemů dat. Brána PROFINET systému Remote I/O používá komunikaci založenou na síti Ethernet, čímž splňuje tyto požadavky a poskytuje vysoce výkonné řešení se snadnou správou. Vytváří most mezi strukturami na úrovni periferních zařízení a strukturami založenými na síti Ethernet a umožňuje propojit libovolnou stanici LB nebo FB se sítěmi PROFINET.

 Brána PROFINET

Nová brána PROFINET od společnosti Pepperl+Fuchs se vzdálenými vstupy/výstupy a certifikací pro zónu 2, třídu I / divizi 2 otevírá dveře aplikacím pro Průmysl 4.0 ve zpracovatelských odvětvích.