Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Rotační snímače jsou vyžadovány všude tam, kde je třeba monitorovat fyzické počty, jako v případě otáček, úhlu otáčení, rychlosti nebo zrychlení. V kombinaci s lankovými bubny umožňují také měření lineárních pohybů a délky.

Rotační snímače od společnosti Pepperl+Fuchs se používají v široké škále průmyslových odvětví – od strojírenství a konstrukce výrobních zařízení až po manipulaci s materiálem a odvětví obnovitelných energií. Bez ohledu na to, zda se jedná o těžký průmysl, příbřežní aplikace nebo prostředí s nebezpečím výbuchu: Společnost Pepperl+Fuchs vám nabídne správný inkrementální snímač nebo rotační snímač absolutní úhlové polohy pro požadavky všech aplikací. Portfolio je založeno na několika zavedených základních technologiích:


Optické vs. magnetické skenování

Pomocí optických rotačních snímačů od společnosti Pepperl+Fuchs lze snadno dosáhnout vysokého rozlišení. K tomuto účelu se používá kódovací kotouč s radiálními štěrbinami. LED kontrolka vyzařuje světlo radiálními štěrbinami do přijímače umístěného na druhé straně kódovacího kotouče. Otáčení kotouče moduluje světlo a přijímač jej převádí na elektrický signál.

Magnetické rotační snímače od společnosti Pepperl+Fuchs jsou zvlášť robustní, proto jsou ideální pro použití v náročných prostředích. Díky technologii získávání energie nevyžadují magnetické rotační snímače absolutní úhlové polohy pro ukládání aktuální polohy externí napájení. V důsledku toho fungují spolehlivě i v případě výpadku napájení.


Rotační snímače s ložiskem vs. rotační snímače bez ložisek

Kromě rotačních snímačů s integrovaným ložiskem nabízí společnost Pepperl+Fuchs také široký výběr rotačních snímačů bez ložisek. Tyto senzory díky nízké montážní hloubce umožňují zvlášť prostorově úspornou instalaci. Díky bezkontaktnímu snímání a snímání bez opotřebení zajišťují také spolehlivý provoz i v podmínkách náročného prostředí.


The Portfolio