Poskytují rozmanitost.
Zjednodušují integraci.
Zajišťují bezpečnost.

Indukční bezpečnostní senzory SIL 2/PL d

Výhody

Senzor bez pásma necitlivosti

Spolehlivá detekce bez pásma necitlivosti

Indukční bezpečnostní senzory od společnosti Pepperl+Fuchs nemají na rozdíl od jiných bezpečnostních bezdotykových senzorů pásmo necitlivosti. To znamená, že přenos dat může probíhat bez minimální vzdálenosti. Uživatelé mohou používat standardní hlavy akčních členů, aniž by museli nastavit cíl nebo část stroje.
Ikona úrovně vlastností PL d

Vysoká procesní bezpečnost v souladu s úrovněmi SIL 2 / PL d

Nové bezpečnostní senzory jsou dodávány s certifikací funkční bezpečnosti SIL 2 a PL d podle směrnice o strojních zařízeních. Při redundantní implementaci lze dosáhnout dokonce úrovní SIL 3 / PL e. Vysoké charakteristické bezpečnostní hodnoty umožňují snadnou integraci do bezpečnostní smyčky a výrazně prodlužují provozní intervaly.
ikona snadné manipulace

Zjednodušená integrace a manipulace

Standardizované rozhraní zařízení pro přepínání výstupního signálu (OSSD) otevírá přímé připojení k bezpečnostnímu řídicímu modulu nebo I/O modulu. Integraci podporuje také komplexní bezpečnostní dokumentace. Senzory lze připojit přes kabel nebo standardizovanou zástrčku M12.
ikona teploty

Navrženo pro venkovní použití

Portfolio zahrnuje čtyři modely s různými provedeními (válcové, obdélníkové) a spínacími vzdálenostmi, a nabízí tak rozsáhlou řadu možností použití. Zvláště odolné válcové verze nabízejí rozšířený rozsah teplot od –40 °C do +85 °C a certifikaci E1, takže představují ideální řešení pro aplikace s mobilními zařízeními.

Optimalizované portfolio pro náročná prostředí

Optimalizovaná řada senzorů nabízí různé styly pouzder a modely z nerezové oceli. Seznamte se s novými indukčními bezpečnostními senzory SIL 2 / PL d od společnosti Pepperl+Fuchs, které zvýší bezpečnost osob i strojů ve vaší aplikaci.

Seznamte se s konstrukcí pouzder M12, M18, M30 a Varikont L2M

  • Technical data
  • Varikont L2M
  • Compact, cubical housing design with metal base
  • Non-flush mounting
  • M12 plug connector
Requires Goolge Chrome, Firefox, Safari, Opera, and Internet Explorer version 9 Beta
 
 
Varikont L2M

Snadné použití a spolehlivá detekce bez pásma necitlivosti

detekce bez pásma necitlivosti

Indukční bezpečnostní senzory nevyžadují specificky kódovaný cíl a lze je používat se standardními kovovými hlavami akčních členů. Vzhledem k tomu, že nemají pásmo necitlivosti, lze je snadno instalovat a nevyžadují žádné další nastavení. Tím šetří čas a snižují náklady. Navíc standardizované rozhraní OSSD umožňuje snadno připojit bezkontaktní bezpečnostní senzory přímo k bezpečnostním řídicím jednotkám.

Vysoká procesní bezpečnost až do úrovní SIL 3 / PL eIndukční bezpečnostní senzory SIL 2/PL d

Díky novým indukčním bezpečnostním senzorům mohou uživatelé těžit z vysokého výkonu a flexibilní implementace bezpečnostních systémů SIL 2 / PL d. Při redundantní implementaci lze dosáhnout dokonce úrovní SIL 3 / PL e. Vysoké bezpečnostní hodnoty nejen zjednodušují integraci do bezpečnostní smyčky, ale také umožňují snížit četnost pravidelného povinného testování, čímž prodlužují provozní intervaly. Pravidelné testovací cykly už patří minulosti.

Použití indukčních bezpečnostních senzorů SIL 2 / PL d

Spolehlivá přeprava vozíků automaticky řízenými vozidly
Zásadním předpokladem pro efektivní výrobu je plynulý tok materiálu, proto jsou k distribuci potřebných dílů na různá místa ve výrobním závodě ve stále větší míře používána automaticky řízená vozidla (AGV). Indukční bezpečnostní senzory zajišťují správné umístění vozíků na AGV.
Řízení úrovně u nůžkových zdvihacích plošin při výrobě automobilů
V případě výrobních linek v automobilovém průmyslu jsou indukční bezpečnostní senzory používány ke spolehlivé detekci nůžkových zdvihacích plošin v souladu s úrovněmi SIL 2 / PL d. Po úplném vysunutí zdvihacího mechanismu bezpečnostní senzory kontrolují jeho koncovou polohu.
Kontrola ochranných krytů v automatizovaných výrobních procesech
Monitorované ochranné kryty zajišťují bezpečnost pracovníků na pracovišti při práci s lisy a obráběcími stroji. Indukční senzory nepřetržitě sledují, zda je ochranný kryt uzavřený, a pouze v takovém případě umožní procesům pokračovat.
Detekce šroubů na mobilních jeřábech
Indukční bezpečnostní senzory jsou používány na jeřábech a dalších mobilních zařízeních. Při vysouvání teleskopického ramena jeřábu senzory detekují šrouby ve vysouvacím mechanismu. Další prodloužení je možné pouze po detekci bezpečnostních šroubů.
Ochrana dveří ve svařovacích buňkách
Indukční bezpečnostní senzory jsou používány k ochraně dveří ve svařovacích buňkách, aby byla zajištěna bezpečnost osob. Proces svařování proběhne pouze v případě, že jsou bezpečnostní dveře zavřené.

Indukční bezpečnostní senzory v AGV a nůžkových zdvihacích plošinách

Indukční bezpečnostní senzory úrovní SIL 2 / PL d jsou používány všude, kde lidé a stroje pracují ve stísněných prostorech. Díky svému kompaktnímu pouzdru jsou ideální pro integraci do zařízení nebo strojů, jako jsou automaticky řízená vozidla (AGV).Indukční bezpečnostní senzory v nůžkových zdvihacích plošinách

 

Standardizované rozhraní OSSD umožňuje snadno připojit zařízení přímo ke stávajícím bezpečnostním řídicím jednotkám a I/O modulům. Ve výrobních linkách lze indukční bezpečnostní senzory instalovat do nůžkových zdvihacích plošin, ve kterých spolehlivě detekují bezpečné koncové polohy.

Funkční bezpečnost pro vaše aplikace

Společnost Pepperl+Fuchs vám jako lídr na trhu s elektrickými funkčními bezpečnostními součástmi pomůže splnit požadavky příslušných norem.

Ať už hledáte modul rozhraní úrovně SIL 3, nebo senzor úrovně PL e, naše komplexní portfolio zahrnující více než 700 zařízení se stanovenými úrovněmi SIL/PL nabízí velké množství možností z jediného zdroje. Tímto způsobem zajistíme, že vždy obdržíte nejlepší řešení pro svou individuální aplikaci.

Funkční bezpečnost

Kontaktujte nás

Jaké výhody mi poskytnou nové indukční bezpečnostní senzory v mé aplikaci? A které verze jsou pro tuto aplikaci nejvhodnější? Rádi vám odpovíme na tyto i jiné otázky. Stačí nám zaslat zprávu a sjednat si osobní schůzku s jedním z našich odborníků.