Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Inductive Safety Sensors Reliably Detect Scissor Lift Position

Použití

Ve výrobních linkách automobilového průmyslu člověk na mnoha místech úzce spolupracuje se strojem, například u dopravníkových linek. Nůžkové zdvihací plošiny se používají v různých fázích výroby, od zhotovení karoserie po finální montáž. Přesouvají karoserie vozidel do požadovaných výšek zpracování. To umožňuje pracovníkům provádět úkoly ergonomickým způsobem a například montovat vnitřní vybavení, sedadla, ráfky a nárazníky podle požadavků zákazníků.


Cíl

Pohyb nůžkových zdvihacích plošin se nesmí stát zdrojem nebezpečí pro osoby pracující v jejich blízkosti. Během montáže se nůžkové zdvihací plošiny automaticky přesunou do stanovené pracovní výšky. Při změně polohy zdvihacích plošin se části systému pohybují proti sobě. Práci na nůžkových zdvihacích plošinách je možné provádět pouze tehdy, jsou-li zdvihací plošiny zajištěny na místě, aby nedošlo k zachycení částí těla některého z pracovníků mezi částmi systému. Zpracovávaný díl na plošině lze uvolnit pro strojní zpracování, pouze když je signalizována koncová poloha.


Řešení

Indukční bezpečnostní senzor v nůžkové zdvihací plošině.
Indukční bezpečnostní senzor v nůžkové zdvihací plošině.

Indukční bezpečnostní senzory jsou ideální pro spolehlivou detekci koncové polohy nůžkových zdvihacích plošin. K detekci koncové polohy lze použít dva indukční bezpečnostní senzory NSB15-L2M-2E2-V1-S2D2, jeden pro stav zasunutí a jeden pro stav vysunutí. Tento senzor vyhovuje klasifikaci SIL 2 / PL d. Prostorově úsporné provedení umožňuje flexibilní montáž a snadnou integraci do nůžkové zdvihací plošiny.


Výhody

Indukční bezpečnostní senzory nemají pásmo necitlivosti, a proto nevyžadují dodržení minimální vzdálenosti od cíle. Jako cíle mohou být použity standardní kovové akční členy nebo kovová část nosné konstrukce. Na cíli nebo části stroje není nutné provést žádné úpravy. Bezpečnostní senzor obdržel certifikaci TÜV a má vysoké bezpečnostní hodnoty. To znamená, že může být přímo integrován do bezpečnostní smyčky. Kromě toho lze snížit počet předepsaných pravidelných referenčních spuštění. Místo každodenního provádění funkčních testů lze provozní intervaly prodloužit až na dva měsíce.


Technické vlastnosti

  • Kompaktní krychlový tvar s kovovou základnou a otočnou hlavou senzoru
  • LED pro stav sepnutí a indikaci chyb
  • Pracovní vzdálenost: 15 mm (při zapuštění), 20 mm (bez zapuštění)
  • Možnost použití v aplikacích až do kat. 2, PL d / SIL 2 (při redundantním použití až do kat. 3, PL e / SIL 3)

Stručný přehled

  • Spolehlivá detekce koncových poloh nůžkových zdvihacích plošin
  • Žádné pásmo necitlivosti, žádná minimální vzdálenost mezi senzorem a cílem
  • Prodloužené cykly testování díky vysokým hodnotám bezpečnostních charakteristik
  • Prostorově úsporné provedení pro flexibilní integraci do nůžkové zdvihací plošiny

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Indukční bezpečnostní senzory SIL 2 PL d

Vzhledem k tomu, že indukční bezpečnostní senzory SIL 2 / PL d nemají pásmo necitlivosti, může přenos dat probíhat bez zachování jakékoli minimální vzdálenosti mezi senzorem a cílem. Seznamte se s optimalizovaným portfoliem pro náročná prostředí.

Knowledge Base for Inductive Sensors

The knowledge base for inductive sensors contains extensive expertise and supports you in the highly precise and smooth operation of the sensors in your machinery and plants.