Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Enerji Sektörleri


Enerji üretimi sektörü, Pepperl+Fuchs'a güvenmektedir.

Dünya çapında birçok fosil yakıt ve nükleer enerji santrali hızla yaşlanıyor. Bu elektrik santrallerinin çoğu, kontrol sistemleri ve fiziksel kazan donanımlarının yenilenmesini veya tamamen değiştirilmesini planlıyor.

Dünya çapında güvenilir, uygun maliyetli ve çevreye duyarlı enerji ihtiyacı artmaya devam ederek elektrik enerjisi üretimi endüstrisini zorlamaktadır. Bir elektrik santralinin çalışır durumda ve çevrimiçi tutulması kritik önem taşır. Endüstriyel otomasyon sistemlerinin yenilenmesi veya kurulması, ilk maliyetin yüzde olarak küçük bir oranıdır ancak tesis tasarımı, inşaat, devreye alma, operasyonlar ve bakım üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. 

Çoğu elektrik santrali yükseltmesinde, enerji üretimi sektörü fieldbus üzerinden dijital veri aktarımını benimsemektedir. Fieldbus, bakım bilgilerinin uzaktan parametrelendirilmesine ve okunmasına olanak tanır. Bu bilgiler, saha cihazının kontrol sistemi teknolojisine otomatik olarak rapor verebilmesini sağlar. Bu elektrik santralleri için yapılan sermaye harcamaları, bakım için gereken çabayı azaltır ve sistemin daha uzun ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlar.


Uygulamalar


amplify-Pepperl+Fuchs Dergisi

Çevrimiçi dergimizi keşfedin! Heyecanlı başarı hikayeleri, uygulama raporları, röportajlar ve bölgesel haberler sizi bekliyor.

e-haberler

Bültenimize abone olun ve haberlere ve otomasyon dünyasındaki ilgi çekici gelişmelere düzenli olarak ulaşın.

Abone Olun