Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Baskı ve Kağıt Endüstrisi

Baskı endüstrisi

Baskı makinelerinin hassas bir şekilde çalışması gerekir
Baskı makinelerinin hassas bir şekilde çalışması gerekir

Baskı endüstrisi; esneklik, kalite ve hız konusunda giderek artan taleplerden etkilenmektedir. Küçükten büyüğe çeşitli baskı işleri, yüksek esneklik ve hızlı makine değişimi gerektirir. Bir yandan kalite talepleri de artmaktadır.

Baskı ve baskı sonrası süreçlerde, malzeme atıklarını ve durma süresini en aza indirmek için makinelerin hassas bir şekilde çalışması gerekir:

  • Hassas minyatür sensörler, baskı süreçlerinizin sorunsuz işlemesini sağlar
  • Ultrasonik sensörler, materyal veya renkten bağımsız olarak çift sayfaları ve ek yerlerini algılar
  • Harmanlama, katlama ve ciltleme makinelerinde yanlış sayfa besleme ihtimali de ortadan kaldırılır: Özel görüntü sensörleri, görüntü karşılaştırma veya kod okuma yoluyla sayfaları güvenilir bir şekilde doğrular

Baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası uygulamalarınız için doğru sensör çözümünü sunarız.


Kağıt endüstrisi

Kağıt rulosu algılama
Kağıt rulosu algılama

Kağıt endüstrisindeki uygulamalar ham madde üretiminden finisaja kadar çeşitlilik gösterir. Ultrasonik ve fotoelektrik mesafe ölçüm sensörlerimiz kağıt rulolarını algılar, bobin çaplarını izler ve tutarlı bobin gerginliği sağlar. Sağlam enkoderler ve konumlandırma sistemleri, bobin gerginliğini kontrol etmek ve bobin yırtıklarını önlemek için silindirleri ve ruloları hassas bir şekilde algılar. Ultrasonik sensörler, ek yerlerini güvenilir bir şekilde algılar ve böylece malzeme atıklarını azaltır.

Eksiksiz ve özelleştirilmiş çözümler sunmaktayız. Uzmanlarımız, uygulamanız için doğru sensör teknolojisini seçmenize yardımcı olacaktır.


Baskı ve kağıt endüstrisi için öne çıkan ürünlerimiz