Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Mobil Vinçlerde Sensör bağlantıları için Y-Splitterler

Uygulama

Ağır hizmet tipi bir mobil vinci güvenli şekilde çalıştırmak için vincin tüm desteklerinin tamamen uzatılması ve zemine güvenli şekilde yerleştirilmesi gerekir. İki endüktif yaklaşım sensörü, her iki parçalı desteği izler ve vinç ancak tüm sensörler desteklerin yerinde olduğunu belirttikten sonra çalışmaya başlayabilir. Bu, vincin dengeli ve güvenli şekilde yere basmasını sağlar ve kontrol kaybından kaynaklanmış olabilecek kritik durumları önler.


Hedef

Destekleri izleyen sekiz sensörden gelen bireysel sinyaller mantıksal olarak bağlanmalı ve vincin kontrol paneline iletilmelidir. Sensörleri seri olarak bağlama ve terminal kutularına birleştirme gibi geleneksel kablolama yöntemleri karmaşık ve maliyetlidir. Ayrıca ayrı kablo bağlantısı hata ve gevşek bağlantı riskini artırır. Sensör sinyallerini kontrol paneline güvenilir şekilde iletirken kurulum süresini kısaltan ve hata oranını düşüren bir çözüme ihtiyaç vardır.


Çözüm

Y-splitter, iki sensör sinyalini bir araya getiren uygun maliyetli bir çözümdür.
Y-splitter, iki sensör sinyalini bir araya getiren uygun maliyetli bir çözümdür.

M12 konektör ile bağlanan iki adet üç telli PNP sensörü, Y-splitter ile bir kabloya bağlanır. Mantıksal bir AND (sensör seri bağlantısı), her bir genişletilmiş destekten gelen iki sinyali birbirine bağlar ve desteğin her iki bölümü de tamamen uzatıldığında birleşik sinyali kontrol paneline iletir. Bu, terminal kutularındaki ayrı kablo bağlantısını ortadan kaldırır. Elektriksel olarak önceden test edilmiş Y-splitterler, sensörlerin hızlı bağlanmasını sağlar ve sonraki sorun giderme ihtiyacını azaltır.


Avantajlar

Mantıksal AND ile Y-splitter, terminal kutuları olmadan araçta sensör seri bağlantısı sağlar. Bu, kablo bağlantısı karmaşasını ve kurulum süresini azaltır. Kompakt boyutuyla cihaz, alanı kısıtlaması olan uygulamalara kurulabilir ve M12 bağlantıları tam esneklik sağlar.


Özet

  • İki dijital sensör sinyalinin mantıksal AND bağlantısı
  • Basitleştirilmiş kablo bağlantısı kurulum maliyetlerini azaltır ve hataları önler
  • Doğrudan kablo bağlantısı yolunda merkezi olmayan mantıksal bağlantı
  • Yer kısıtlaması olan uygulamalar için uygundur
  • IP68 koruma - ek önlemler olmadan

e-haberler

Bültenimize abone olun ve haberlere ve otomasyon dünyasındaki ilgi çekici gelişmelere düzenli olarak ulaşın.

Abone Olun