Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Robotik Çim Biçme Makinelerinde Çarpışmayı Önlemek için Ultrasonik Sensörler

Uygulama

Robotik çim biçme makineleri, özel bahçelerde ve halka açık yeşil alanlarda yaygın bir görüntü haline geldi. Bu robotlar, manuel çim bakımının gerektirdiği zaman ve çabayı büyük ölçüde azaltıyor. Bu robotların neredeyse tamamında, büyük ölçüde aküyle çalışan çim biçme makinelerinde otonom gezinme sağlayan gelişmiş sensör teknolojisi bulunur.


Hedef

Çimlerin üzerinde bırakılan taşlar veya oyuncaklarla çarpışmaları önlemek için güvenilir dış mekan çarpışma algılamasının robotik çim biçme makinesine mümkün olduğunca sorunsuz şekilde entegre edilmesi gerekir. Bu, robot ve yolunda bulunan nesnelerin zarar görme olasılığını önler.


Çözüm

UCC4000-50GK-B26-8MOL ultrasonik sensörler bu çözümün temelini oluşturur.
UCC4000-50GK-B26-8MOL ultrasonik sensörler bu çözümün temelini oluşturur.

Hava koşullarına dayanıklı olması sayesinde ultrasonik sensör teknolojisi, dış mekan uygulamaları için idealdir ve güvenilir bir algılama yöntemi sunar. Bu uygulamada kullanılan sensör, robotun kontrol sistemi aracılığıyla değişen ortamlara uyarlanabilir ve özelleştirilmiş bir gövde ile robotik çim biçme makinesinin tasarımına uyum sağlar.


Avantajlar

Sağlam ultrasonik sensör, çim biçme makinesinin yolundaki nesneleri özel çim bıçaklarından müdahale olmadan güvenilir şekilde algılar. Robotun kontrol sistemi, arazi şartları gerektiriyorsa sensörlerin hassasiyetini ayarlayabilir. Özel olarak hazırlanmış bir mandal mekanizması, üreticinin sensörü robota kolayca entegre etmesini sağlar. Sensör ve sinyal işleme kalitesi, endüstriyel uygulamaların gereksinimlerini karşılar.


Özet

  • Çarpışmadan kaçınma için sağlam ve güvenilir nesne algılama
  • Dış mekanda kullanıma uygundur
  • Sorunsuz entegrasyon için özel yapım mandal mekanizması ve müşteriye özel tasarım

amplify-Pepperl+Fuchs Dergisi

Çevrimiçi dergimizi keşfedin! Heyecanlı başarı hikayeleri, uygulama raporları, röportajlar ve bölgesel haberler sizi bekliyor.

Pepperl+Fuchs, ultrasonik sensörlerle ilgili bilgilerin yer aldığı çeşitli indirilebilir belgeler sunar.

e-haberler

Bültenimize abone olun ve haberlere ve otomasyon dünyasındaki ilgi çekici gelişmelere düzenli olarak ulaşın.

Abone Olun