Metal Forming Solutions to Protect Dies, Increase Uptime, and Track Asset

Modernize Your Processes with Sensor, IIoT, and RFID Solutions from Pepperl+Fuchs.

Senzorová řešení pro moderní tváření kovů

Indukční, fotoelektrické a ultrazvukové senzory, stejně jako systémy RFID, rotační snímače a produkty IIoT od společnosti Pepperl+Fuchs jsou dokonalým řešením pro modernizaci procesů tváření kovů.

Použití našich produktů v programu snímání uvnitř matrice pomáhá předcházet kolizím matrice prostřednictvím detekce závad před uzavřením matrice. Celková produktivita se zvyšuje, protože senzory eliminují ztrátu času kvůli údržbě a třídění vadných dílů.

Objevte naše senzorová řešení pro tváření kovů a najděte ideální produkt pro vaši individuální aplikaci!

Charakteristika

Zabraňte kolizím matric díky detekci závad před uzavřením matrice
Eliminujte ztráty produktivity kvůli údržbě a třídění vadných dílů
Ověřujte obrobky, přidržovací nástroje, stírací desky, vodicí otvory a další
Plánujte do budoucna s pomocí předního odborníka na IIoT v oboru

Ochrana matric

beranidlo na matrici nástroje pro lisování plechů

I menší kolize matric mohou rychle způsobit nákladné škody. Přidejte k tomu související ztracenou produktivitu a je jasné, proč má prevence kolizí matric vysokou prioritou. Společnost Pepperl+Fuchs nabízí různé průmyslové senzory, které jsou ideální pro ochranu matric.

Coil Feed Control

Coiled sheet metal is automatically unrolled and fed into a stamping press for forming. To ensure a consistent quality of the end product, the feed rate, sheet alignment, and material advancement must be precisely controlled. Pepperl+Fuchs offers various products that ensure smooth and efficient coil feed processes.

Ultrasonic and laser-based sensors provide continuous, high-resolution feedback of spool volume. Thru-beam photoelectric sensors confirm the presence and alignment of sheet metal, while incremental rotary encoders provide measurement pulses to the control system that determine cut length.

Válcový tvářecí stroj
Matrice na lisování plechů

Sledování prostředků pomocí RFID

Systémy RFID plní celou řadu důležitých úkolů v celé lisovně. Zajišťují maximálně účinný chod tvářecích procesů v každé fázi procesu ražby – od zajištění vytažení správné matrice pro daný úkol přes ochranu před chybami během instalace až po sledování produktivity jednotlivých výrobních směn.

Kompletní portfolio RFID štítků, čtecích a zapisovacích hlav a řídicích rozhraní společnosti Pepperl+Fuchs automatizuje kontrolu chyb a sledování prostředků v procesech tváření kovů. Díky funkci identifikace matric lze snadno sledovat aktuální provozní hodiny stroje a zabránit tomu, aby nástroj překročil plánované datum údržby.

Skupinový snímek Comtrol

Přechod na IIoT

Pokud si vaše společnost chce udržet náskok před implementační křivkou IIoT, vše začíná u senzorů. Kompletní řada produktů společnosti Pepperl+Fuchs pro průmyslový Ethernet, včetně přepínačů, bran a řídicích jednotek IO-Link, umožňuje bezproblémový tok dat ze senzorů v lisovně přímo do cloudu. Záznam výrobních dat v reálném čase a jejich odesílání do softwaru MES/ERP umožňuje okamžitý přístup k analýzám a aktualizaci stavu v počítači, telefonu nebo tabletu.

Společnost Pepperl+Fuchs vám může pomoci posunout se za hranice diskusí o IIoT k implementaci IIoT!

Kontakty

Máte dotazy týkající se našich produktů a řešení pro odvětví tváření kovů? Pak se na nás neváhejte obrátit pomocí níže uvedeného formuláře. Těšíme se na vaši otázky!