Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Kamerový senzor pro detekci poškozených razníků v lisovacích nástrojích

2D kamerový senzor VOS2000 zajišťuje kvalitu dílů

Použití

Při lisování plechu nebo polotovaru může dojít k poškození razníku. Podívejte se na obr. 1. Taková poškození je často obtížné odhalit přímo, protože razník je buď skryt hluboko v matrici, aniž by na něj bylo dobře vidět, nebo se po pohybu dolů okamžitě zasune nad stírací desku. Nejlepší metodou, jak se ujistit, že strukturálně neporušený nástroj vytvořil zamýšlené otvory, je skenování hotového dílu. Kamerové senzory rozlišují dobré a špatné díly porovnáním čerstvě vylisovaného dílu s uloženým obrazem „vzoru“. Podívejte se na obr. 2.


Obr. 1

Obr. 2

Cíl

Při zajišťování správného děrování obrobku s více proraženými otvory rozhodují o nejlepším řešení snímání proměnné, jako jsou rozměry polotovaru, průměr proráženého otvoru, požadavky na přesnost a snímací vzdálenost.


Řešení

2D univerzální kamerový senzor VOS
2D univerzální kamerový senzor VOS

Ideálním řešením pro tento kontrolní úkol je 2D kamerový senzor VOS2000 od společnosti Pepperl+Fuchs s rozlišením 1280 × 960 pixelů a ohniskovou vzdáleností 8 mm. Kombinovatelné nástroje pro průmyslové vidění tohoto senzoru umožňují detekovat charakteristické znaky, kontrolovat úplnost, mechanické nastavení zaostření a polohu objektu, které jsou rozhodující pro detekci poškozených razníků. Integrované LED osvětlení 2D kamerového senzoru VOS2000 má zásadní význam pro vyhodnocování pomocí kamery a zajišťuje optimální snímání proražených otvorů i v těch nejnáročnějších podmínkách.


Technické vlastnosti

  • Rozsáhlá řada detekčních nástrojů pro flexibilní kontrolní úlohy
  • Kombinovatelné nástroje pro průmyslové vidění k detekci charakteristických znaků, kontrole úplnosti, čtení kódů, rozpoznávání textu a kontrole polohy objektu
  • Možnost uložení 32 úloh přímo v senzoru
  • Integrované osvětlení
  • Mechanické nastavení zaostření umožňuje upevnit kameru do různých poloh
  • Snadná integrace díky flexibilnímu programovatelnému výstupu dat

Výhody

Pomocí 2D kamerového senzoru VOS2000 lze rychle detekovatpoškozené razníky a zastavit lis dříve, než dojde k promíchání nesprávně lisovaných dílů s dobrými.


Stručný přehled

  • Kombinovatelné nástroje pro průmyslové vidění umožňují provádět několik kontrolních úloh pro odhalení poškozeného nástroje
  • Vysoké rozlišení a ohnisková vzdálenost jsou ideální pro kontrolu poškození razníků
  • Integrované LED osvětlení zajišťuje optimální skenování proražených otvorů 

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.

Ochrana lisovacích forem, delší doba provozuschopnosti a sledování majetku – objevte naše řešení pro procesy tváření kovů!

2D univerzální kamerové senzory VOS

Získejte další informace o univerzálních 2D kamerových senzorech VOS, které kombinují software poskytovaný bez licence a modulární hardware.