Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Yüksek Sıcaklık Ortamlarında Güvenilir Optik Tanımlama

Uygulama

Otomotiv endüstrisinde kullanılan boya kurutma sistemlerinde aşırı üretim koşulları hakimdir. Yüksek sıcaklıklar, döngüsel sıcaklık değişiklikleri ile toz ve boya etkileri, malzeme ve teknoloji üzerinde zorlu talepler doğurur. 

Yeni boyanmış şasi, kızaklar üzerinde kurutma sistemine taşınır. Zorlu çevre koşullarına rağmen şasinin güvenilir şekilde tanımlanması gerekir.


Hedef

Yüksek sıcaklıklar nedeniyle normal kağıt etiketler kullanılamaz. Bunun yerine, delinmiş delik desenli kod levhaları kullanılır. Metal levhalar kızakların altına monte edilir ve sisteme takılı bir kod tarayıcı tarafından okunur. Şasinin güvenilir şekilde tanımlanmasını sağlamak için hem tarayıcı hem de kod levhaları aşırı sıcaklıklara dayanmalıdır.


Çözüm

Pepperl+Fuchs'un dayanıklı OIT yüksek sıcaklık tanımlama sistemi, 500 santigrat dereceye kadar sıcaklıklarda bile sorunsuz prosesler sağlar. Kod plakaları kirli olsa bile, şasinin güvenilir şekilde tanımlanması her zaman sağlanır. Entegre kızılötesi yan aydınlatma, güvenilir okuma için optimum kontrast sağlar. Ek olarak, çok sayıda numaralandırılmış kod plakası, tüm gruplara benzersiz numaralar atamayı mümkün kılar.


Avantajlar

Kod levhaları ısıya dayanıklıdır ve zorlu koşullara rağmen uzun hizmet ömrüne sahiptir. Basit kurulum ve ayar entegrasyonu sorunsuz hale getirir. Benzersiz tek parça gövde konsepti sayesinde sistem bakım gerektirmez.


Özet

  • Aşırı sıcaklıkların sağlam, kamera tabanlı tanımlaması 
  • 500°C'ye kadar sıcaklıklar için ısıya dayanıklı kod plakaları ile dayanıklı çözüm 
  • Kod plakaları kirli olduğunda bile güvenilir tanımlama 
  • Kod plakaları, 1 milyona kadar ulaşan sayılarla sunulur 
  • Tek parça gövde ile bakım gerektirmez, ek bileşen içermez

 


amplify-Pepperl+Fuchs Dergisi

Çevrimiçi dergimizi keşfedin! Heyecanlı başarı hikayeleri, uygulama raporları, röportajlar ve bölgesel haberler sizi bekliyor.

e-haberler

Bültenimize abone olun ve haberlere ve otomasyon dünyasındaki ilgi çekici gelişmelere düzenli olarak ulaşın.

Abone Olun