Serviceline
Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Otobüs ve Trenler için Sensörler

Toplu taşıma araçlarında otomatik kapı izlemeye yönelik özel gereksinimler bulunmaktadır. Pepperl+Fuchs, otomatik kapılara yönelik olarak sunduğu geniş sensör sistemleri yelpazesiyle tüm uygulama gereksinimlerini karşılar.

ProScan, toplu taşıma araçlarındaki otomatik kapıların geniş eşik değerlerini 12 kızılötesi ışık demetinden oluşan bir diziyle benzersiz şekilde izleyebilme özelliğine sahiptir. ProScan'in kendine özgü otomatik öğrenme özelliği sürekli değişen ortamlarda algılama gerçekleştirmesine olanak tanır ve ProScan'in algılama alanı geniş bir otomatik kapı sistemleri aralığı için kolayca özelleştirilebilir. Alman Tren Standardı EN50155 ile uyumlu şekilde sertifikalanmıştır.


TopScan kapı sensörü, toplu taşıma araçlarındaki insanların güvenilir ve çok yönlü şekilde algılanmasına olanak sağlar. Modüler sensörler hat üzerine yerleşir, ışın konumu ve açısı, çalışma modları ve sol veya sağ kenar izleme için kolayca ayarlanır. Bu sensör, çoğunlukla yayalara ait kapıların yanı sıra otobüs ve tren kapılarının yakınındaki insanları algılamak için kullanılır.


ML29 serisi minyatür karşılıklı tip fotoelektrik sensörler
ML29 serisi minyatür karşılıklı tip fotoelektrik sensörler

Küçük ve ekonomik ML29 serisi minyatür karşılıklı tip fotoelektrik sensörler hemen hemen her toplu taşıma aracının kapı çerçevesine uygundur. ML29 serisi; 8,5 m'ye kadar karşılıklı tip fotoelektrik algılama mesafesi, izinsiz erişime karşı korumalı gövde ve sorunsuz hizalama için 16° geniş çalıştırma açısı özelliklerine sahiptir. Bu sensörler otomatik kapı sistemlerini izlemek için kullanılır ve Alman Tren Standardı EN50155 ile uyumlu şekilde sertifikalanmıştır.