Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Safety Kontrol Üniteleri

SafeBox safety kontrol üniteleri, sekiz adede kadar bileşenin tek bir kontrol ünitesine bağlanabilmesi için modüler olarak yapılandırılmıştır. Uygulama gereksinimlerine bağlı olarak DIP switch aracılığıyla ek fonksiyon modülleri bağlanarak mevcut çözümler genişletilmiştir. Bu fonksiyon modülleri başlatma/yeniden çalıştırma kilidi, susturma, geçersiz kılma veya acil durdurma gibi işlevler sunar.

SafeBox, SLA karşılıklı tip fotoelektrik sensörler için kontrolör olarak ya da safety ışık perdeleri, safety anahtarları veya acil durdurma düğmeleri gibi koruyucu ekipman için bağlantı cihazı olarak kullanılabilir. Performans düzeyi e, kategori 4 ve SIL 3'e kadar güvenlik gereksinimlerini karşılar.

Kanal yapılandırılması ve konumunun bağımsız tanınması sayesinde SafeBox safety kontrol üniteleri ek bir yazılım programlaması gerektirmez. Bu durum bu safety sensörlerinin kurulumunu önemli ölçüde kolaylaştırır


SafeBox safety kontrol ünitelerine hızlı bakış

  • DIP anahtarları aracılığıyla seçilebilen fonksiyon modülleri, daha geniş bir uygulama aralığında kullanım sağlar
  • Performans düzeyi e, kategori 4 ve SIL 3'e kadar en yüksek güvenlik standartları
  • Yazılımsız yapılandırma ve devreye alma

Uygulamalar

  • Personelin yaralanma riskinin yüksek olduğu uygulamalar
  • Palet sistemleri, robotlar, ağaç işleme makineleri, paketleme makineleri, baş üstü depolama rafları ve makine hatları için erişim ve tehlikeli bölge korumaları. 

Pepperl+Fuchs İşlevsel Güvenlik Merkezi

SIL/PL değerlendirmesi içeren yüzlerce ürün, ücretsiz araçlar ve broşürler tek bir yerde: Güvenlik işlevleri uygulamanız gerektiğinde başlangıç noktanız, "İşlevsel Güvenlik Merkezi"dir.