Serviceline
Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

Alan izleme sensörleri, yüksek maliyetli optik bileşenler veya hassaslık araçları gibi hassas makine parçalarının korunmasında gereklidir. SmartRunner Detector yüksek hassaslıkta izleme için optimize edilmiştir ve küçük veya şeffaf nesneleri algılama özelliğine sahiptir. Bu görüntü sensörü, ışık kesiti teknolojisi ile entegre LED'lere sahip 2-D görüntü sensörünün benzersiz bir bileşimi olan SmartRunner teknolojisi temel alınarak tasarlanmıştır.

SmartRunner Detector'ın parametrelendirme işlemi oldukça basittir. Görüntü sensörlerinin lazer hattı istenilen arka plana yansıtılır ve öğretme işlevi kullanılarak programlanır. Kullanıcılar Veri Matrisi kontrol kodlarını kullanarak, algılama alanı gibi ek parametreleri bilgisayar olmadan ayarlayabilir. Alan izleme sensörü, ışığı yansıtan ve kameralarda görünmeyen nesneler dahil olmak üzere tanımlanmış algılama alanındaki tüm sapmaları algılar. SmartRunner Detector'ın nesne üzerindeki lazer hattı ve arka planı birlikte değerlendirmesi sayesinde, sensör bu tip durumlarda güvenilir sonuçlar üretir.

SmartRunner Detector'ın transmitter ve verici bileşenleri tek bir gövdede yer alması sayesinde sensör, duvar gibi doğal nesnelere hızlı ve kolayca hizalanabilir. Ek hizalama ve kablolama gerekli değildir.

SmartRunner Detector'ın size sunduğu avantajlar: 

  • 180 mm'ye kadar geniş algılama alanı ve yeni referans konturlarının kolayca öğretilebilmesi sayesinde yeni uygulama gereksinimlerine hızlı şekilde uyum sağlama
  • 1 mm'den küçük nesneleri yüksek hassaslıkta algılama
  • Makine parçalarını güvenilir şekilde koruyarak makine arıza duruş süresini azaltma
  • Nesne ve arka plan lazer hatlarının eş zamanlı değerlendirilmesi sayesinde güvenilir nesne algılama

Kullanıma uygun sektörler:

  • Otomotiv endüstrisi
  • Makine ve tesis mühendisliği
  • Ambalaj endüstrisi

Işık kesiti teknolojisi ile entegre LED'lere sahip 2-D görüntü sensörünün benzersiz bir bileşimi olan SmartRunner ışık kesiti sensörlerini keşfedin…