Fabrika Otomasyonu
Proses Otomasyonu

IO-Link, Dijital Ağ için Zemin Oluşturuyor


IO-Link, kontrol seviyesinden sensör seviyesine kadar sorunsuz haberleşme ve dijital veri aktarımı yapılabilme olanağı sağlar. IO-Link ile akıllı cihazlar otomasyon teknolojisinde Endüstri 4.0 için zemin oluşturacak şekilde tam potansiyelleriyle kullanılabilir. Uluslararası standart arayüz, sunduğu sürdürülebilir tasarruf ve yükselen verimlilik sayesinde tesis tasarımı ve kurulumdan çalışma ve bakıma kadar tüm aşamaları destekler.

Standart cihaz açıklama dosyaları (IODD'ler) ve yazılım araçları üzerinden parametre ayarları yapabilme seçeneği, IO‑Link sensörleri ve aktüatörlerin zahmetsiz şekilde yapılandırılmasını ve entegre edilmesini sağlar. Akıllı ve şeffaf parametre yönetimi, uygulamada esnekliği artırır ve arıza duruş süresini en aza indirir. Parametreleri, karmaşık üretim ve parti değişikliği durumlarında bile hızlı ve zahmetsiz şekilde ayarlanabilir. Sensör seviyesine kadar uzanan şeffaflık sayesinde kullanıcılara oldukça kapsamlı parametre ayarlama seçenekleri ve cihaz tanılama işlevleri sunulur. Böylece kullanıcılar, önleyici bakım gerçekleştirebilir.

Pepperl+Fuchs, IO-Link sensörlerinden oluşan geniş bir ürün yelpazesini ve entegre IO-Link masterını içeren uçtan uca IO-Link sistem çözümünü sunar. Bu kombinasyon, saha seviyesindeki IO-Link cihazları ile yönetim ve kontrol seviyesindeki daha yüksek seviyeli sistemler arasında sorunsuz haberleşme sağlanmasını kolaylaştırır. SmartBridge® arayüzü, kullanıcılara IO-Link cihazlarındaki haberleşme ve parametre verilerini, Bluetooth aracılığıyla, akıllı telefon veya tablet üzerinden aktarabilme seçeneği sunar. Bir haberleşme standardı olarak IO-Link, arayüzlerin çeşitliliğini azaltarak gerekli denetim girişlerinin sayısını azaltır. Bu tasarım, uzun vadede planlama ve yönetim masraflarını azaltır ve daha fazla esneklik sunar.

Tesisinizi geleceğin gereksinimleriyle uyumlu hale getirin, saha seviyesinde şeffaf veri alışverişinden faydalanın ve tüm seviyelerde sürdürülebilir tasarruf sağlayın. IO-Link'in uluslararası standartlara (IEC 61131-9) sahip olması sayesinde uzun vadeli yatırım güvencesi sağlar.IIoT Başlangıç Kiti

Fabrika zemini sensörlerinizi buluta bağlayın ve yeni IIoT başlangıç kitleriyle dijital dönüşümünüze başlayın.

Ücretsiz İndirme: TCP Tabanlı Haberleşme Protokolleri Tanıtım Metni (PDF)

Bu ücretsiz PDF tanıtım metninde, popülerleşen IIoT ve Endüstri 4.0'ın sağlayıcıları olarak kabul edilen farklı TCP tabanlı haberleşme protokolleri (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API) karşılaştırılır. Hemen ücretsiz indirin!

Pepperl+Fuchs IO-Link Sistem Çözümleri

Uluslararası standartlaştırılmış, çapraz satıcılı açık arayüz IO-Link, Pepperl+Fuchs Sensorik4.0® çözümlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Akıllı iletişim teknolojisi hakkında daha fazla bilgi ...