Seznamte se s našimi kamerovými senzory.

Detekujte, identifikujte, měřte a polohujte ve všech směrech.

Váš partner pro průmyslové kamerové senzory

Průmyslové kamerové senzory se vždy používají tam, kde se vizuálně kontrolují funkce nebo vlastnosti produktů. Senzory a systémy v rámci tohoto procesu musí být robustní a spolehlivě fungovat v souladu s nároky prostředí.

U společnosti Pepperl+Fuchs najdete ty správné kamerové senzory a kamerové systémy pro každý požadavek v oblasti průmyslových kamerových senzorů: Její komplexní portfolio sahá od univerzálně použitelných senzorů přes produkty specifické pro danou aplikaci nebo zákazníka až po řešení na klíč – vždy s cílem zajistit spolehlivé zpracování obrazu. Špičkové technologie zajišťují maximální výkon v každém směru a za všech podmínek prostředí: Díky technologiím 2D a 3D kamerových senzorů, technologii time-of-flight a stereo vidění a také výkonné technologii laserového světelného řezu lze s nejvyšší spolehlivostí řešit téměř všechny úlohy průmyslového vidění v oblasti detekce, identifikace, měření i polohování.

Specialisté na řešení ze společnosti VMT Bildverarbeitungssysteme GmbH, která je součástí skupiny Pepperl+Fuchs Group, nabízejí řešení na klíč pro konkrétnější úkoly. Společně se svými zákazníky vyvíjejí, instalují, optimalizují a udržují inovativní řešení v oblastech zpracování obrazu a laserových senzorů pro všechny aspekty kontroly kvality nebo robotického vidění.

Hledáte optimální produkt? V našem nástroji pro výběr si můžete vybrat úkoly, které mají průmyslové kamerové senzory plnit, a také se seznámit s našimi doporučeními. Nebo nás kontaktujte – naši odborníci ve spolupráci s vámi naleznou ten pravý senzor nebo systém kamerových senzorů pro vaši aplikaci.

Aplikace a oblasti použití

Naše kamerové produkty jsou jak univerzální, tak spolehlivé. Portfolio společnosti Pepperl+Fuchs nabízí vhodné zařízení pro každou úlohu v oblasti průmyslového vidění:

3D detekce Detekce objektů v trojrozměrném prostoru
3D detekce
Detekce objektů v trojrozměrném prostoru
Detekce 2D profilu ve směru os X a Z Detekce výškového profilu na laserové lince
Detekce 2D profilu ve směru os X a Z
Detekce výškového profilu na laserové lince
Zpracování 2D obrazů ve směru os X a Y Vyhodnocení dvourozměrných obrazů oblastí
Zpracování 2D obrazů ve směru os X a Y
Vyhodnocení dvourozměrných obrazů oblastí
Kontrola přítomnosti Kontrola přítomnosti objektů
Kontrola přítomnosti
Kontrola přítomnosti objektů
Kontrola úplnosti Kontrola správného počtu objektů
Kontrola úplnosti
Kontrola správného počtu objektů
Detekce tvaru Porovnání tvaru s referenčním profilem nebo obrysem
Detekce tvaru
Porovnání tvaru s referenčním profilem nebo obrysem
Detekce barev Klasifikace objektů a prostředí podle tříd barev a barevných schémat
Detekce barev
Klasifikace objektů a prostředí podle tříd barev a barevných schémat
Polohování Kontrola polohy objektů a výstup dat o poloze
Polohování
Kontrola polohy objektů a výstup dat o poloze
Sledování prostoru Sledování oblastí nebo prostorů
Sledování prostoru
Sledování oblastí nebo prostorů
Měření Určení rozměrů objektů a výstup dat měření
Měření
Určení rozměrů objektů a výstup dat měření
Čtení kódů Čtení všech běžných 1D a 2D kódů, stejně jako různých běžných kódových symbolik
Čtení kódů
Čtení všech běžných 1D a 2D kódů, stejně jako různých běžných kódových symbolik
Čtení OCR Převod tištěného textu na strojově čitelné znaky
Čtení OCR
Převod tištěného textu na strojově čitelné znaky
Kombinované aplikace Kombinace více nástrojů pro průmyslové vidění k současnému provádění různých úloh
Kombinované aplikace
Kombinace více nástrojů pro průmyslové vidění k současnému provádění různých úloh

Výhody

Komplexní portfolio kamerových senzorů

Komplexní portfolio kamerových senzorů od společnosti Pepperl+Fuchs nabízí různé produkty a technologie pro četné aplikace strojového vidění. Senzory a technologie zvládnou téměř všechny úkoly v oblasti průmyslových kamerových senzorů s nejvyšší přesností.

Optimální senzory pro vaši aplikaci

Nabízíme ideální produkt pro vaši aplikaci v oblasti automatizace, ať už jde o speciální senzory pro konkrétní úkoly, nebo o univerzální senzory poskytující maximální flexibilitu. Se správnou technologií a správným senzorem splníme požadavky vaší úlohy průmyslového vidění.

Individuální produktové poradenství

Základem nasazení našich senzorů a kamerových systémů jsou individuální konzultace a pravidelná výměna poznatků s našimi zákazníky. Naši odborníci na použití kamerových senzorů provedou analýzu vaší aplikace a parametrů prostředí a společně s vámi najdou optimální produkt.

Řešení na klíč

Se zkušenostmi získanými za více než 25 let a 5000 realizovanými systémy se specialisté na kamerová řešení ze společnosti VMT stanou vaším spolehlivým partnerem pro kompletní řešení na klíč ve všech oblastech robotického a strojového vidění.

Najděte si optimální kamerový senzor

Kdo jiný může znát váš případ použití lépe než vy? Klikněte na různé požadavky na použití a najděte optimální kamerový senzor pro konkrétní aplikaci.

Detekce

Polohování,
sledování prostoru,
měření

Identifikace

Kombinované použití

Přítomnost

Úplnost

Tvar

Čtení kódu

Optické rozpoznávání znaků (OCR)

2D

3D

2D

3D

2D

3D

Barva

2D

3D

2D

Vyrovnáno

Nevyrovnáno

Vyrovnáno

Nevyrovnáno

X, Y

X, Z

X, Y

X, Z

SmartRunner

začněte znovu

VOS

začněte znovu

SmartRunner 3-D

začněte znovu

SmartRunner

začněte znovu

VOS

začněte znovu

SmartRunner 3-D

začněte znovu

VOS

začněte znovu

SmartRunner

začněte znovu

SmartRunner 3-D

začněte znovu

VOS

začněte znovu

VOS

začněte znovu

SmartRunner

začněte znovu

SmartRunner 3-D

začněte znovu

VOS

VOS-I

začněte znovu

VOS

začněte znovu

VOS

začněte znovu

3D kamerové senzory

3D kamerové senzory

Díky 3D kamerové technologii poskytují senzory SmartRunner Explorer 3-D kromě 2D obrazů také vysoce přesné 3D obrazy tvořené shluky bodů. V závislosti na aplikaci jsou k dispozici zařízení s technologií stereo vidění nebo technologií ToF (time-of-flight). Jako senzory nezpracovaných dat jsou senzory SmartRunner Explorer 3-D vhodné pro rozsáhlou řadu aplikací, které vyžadují detailní snímání.

2D kamerové senzory2D kamerové senzory

Univerzální 2D kamerové senzory VOS nabízejí kompletní balíček modulárního hardwaru a integrované sady nástrojů průmyslového vidění pro četné úlohy detekce, identifikace, měření a polohování, a to v jediném zařízení. Univerzální kamerové senzory díky vysokému výkonu a flexibilitě použití dokonale vyplňují mezeru mezi standardními fotoelektronickými senzory a složitějšími kamerovými systémy.

Laserové profilové senzory

Laserové profilové senzory

Technologie laserového světelného řezu je založena na promítání laserové linie snímané kamerou pro měření výškového profilu objektů. Díky jedinečné kombinaci technologie laserového světelného řezu a 2D kamerového senzoru jsou laserové profilové senzory řady SmartRunner ideální pro pořizování obrazu profilů a oblastí. Senzory pro specifické aplikace a nezpracovaná data spolehlivě řeší úlohy detekce, stejně jako úlohy polohování a měření, a to i při nízkém kontrastu objektů.

Senzory specifické pro danou aplikaci

Specifické senzory

Kromě standardních senzorů nabízí společnost Pepperl+Fuchs také zařízení specifická pro danou aplikaci a přizpůsobená na míru četným požadavkům použití v oblasti průmyslového vidění. Tyto senzory byly speciálně vyvinuty pro optimální řešení specifických aplikací. Například polohovací systém PGV je optimalizován pro navádění automaticky naváděných vozidel do jízdních pruhů, zatímco kamerový senzor PHA se specializuje na přesné polohování ve skladech s vysokými regály. Vyberte si vhodný senzor nebo si nechte poradit od našich odborníků.

Přehled použití kamerových senzorů

Ještě jste nenašli ideální senzor pro svou aplikaci? Pak se podívejte na naše produkty specifické pro danou aplikaci a přizpůsobené na míru.Řešení na klíč

Hledáte kompletní řešení kontroly kvality na klíč pro vaši nepřetržitě spuštěnou výrobní linku a naše kamerové produkty nesplňují vaše požadavky? Potřebujete řešení pro robotické vidění nebo navádění robotů? Chcete, aby se systém integroval s vaším automatizačním systémem, připojil se k řídicí jednotce robota nebo migroval do vašeho systému ERP či cloudového systému? Obraťte se na tým „Solution Excellence“ ze společnosti VMT a proměňte své nápady ve skutečnost.

Specialisté na řešení ze společnosti VMT, která je součástí skupiny Pepperl+Fuchs Group, spolupracují se svými zákazníky na vývoji, instalaci, optimalizaci a údržbě inovativních řešení v oblastech zpracování obrazu a laserových senzorů pro všechny úlohy kontroly kvality nebo robotického vidění.

VMT

Kontakty

Stále hledáte vhodné kamerové řešení pro svou aplikaci? Nebo chcete získat více informací? Rádi vám pomůžeme. Jednoduše vyplňte kontaktní formulář a zašlete nám zprávu.