Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Przemysłowa głowica czytająca RFID F61 do zwrotnic w systemach przenośnikowych

Zdecentralizowany nadzór nad pojemnikami z wbudowanymi nośnikami danych RFID

Pepperl+Fuchs opracował rozwiązanie usprawniające sterowanie przepływami towarów w magazynach. W systemach przenośnikowych i produkcyjnych, kolejne operacje oraz drogi transportu materiałów bardzo często są sterowane centralnie. Głowica odczytująca RFID F61 stanowi element zwrotnicy, która pomaga w optymalizacji procesu. Pracujące z maksymalna wydajnością elementy logistyki, np. sekcje przenośników taśmowych, mogą pracować w sposób ciągły.


Głowica odczytująca F61 pozwala na zdecentralizowane zarządzanie pojemnikami wyposażonymi w zapisywalne nośniki danych RFID podczas ich transportu. Nośniki danych w pojemnikach zawierają w sobie wszystkie informacje niezbędne do sterowania ich ruchem w systemach transportowych.Modułowa zwrotnica odczytuje topologię dzięki interfejsowi IDENTControl

Zasada „Internetu rzeczy” (Internet of things) powinna zostać wdrożona w magazynach, przenośnikach i systemach produkcyjnych. Każdy wyrób posiada nośnik danych z informacją o pochodzeniu, stanie jakości, przewidzianych operacjach oraz miejscu przeznaczenia. Operacja zapisu służy do aktualizacji tych danych w dowolnym momencie. Na podstawie danych podejmowane są decyzje dotyczące następnej operacji i drogi transportu.

Duże anteny podłączone do zwrotnic i stacji roboczych odczytują dane bez względu na położenie nośnika danych. Dzięki temu zajmujące wiele czasu odpowiednie pozycjonowanie pojemnika z nośnikiem danych i centralna baza danych stają się zbędne, a ilość danych przekazywanych do systemów wyższego poziomu – zredukowana. Dzięki modułowej strukturze systemów przenośnikowych oraz automatycznemu określaniu jego topologii, system działa nieomal całkowicie automatycznie i dostarcza elementy do miejsc ich przeznaczenia.

Głowica odczytująca F61, dzięki bardzo płaskiej konstrukcji, idealnie nadaje się do montażu w maszynach i miejscach o ograniczonych wymiarach.


RFID w systemach przenośnikowych to:

  • Optymalizacja czasów operacji i większa efektywność pracy
  • Rozproszony system sterowania eliminuje czasochłonne przesyłanie danych do systemu centralnego
  • Bardziej elastyczne, modułowe systemy przenośnikowe

Podstawowe cechy RFID F61:

Głowica odczytujące RFID F61
Głowica odczytujące RFID F61
  • częstotliwość pracy 13,56 MHz
  • IP67
  • płaska konstrukcja (12 mm x 28 mm x 80 mm)
  • możliwość montażu na metalu
  • podłączana do interfejsów RFID IDENTControl lub IDENTControl Compact

amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Odwiedź RFID Hub

Odwiedź „RFID Hub” — specjalną stronę internetową, która jest bazą wiedzy o RFID. Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania i zapoznaj się z typowymi zastosowaniami RFID…