Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niezawodna kontrola dostępu do maszyn produkcyjnych

System RFID zapewnia wygodne i wielopoziomowe rozwiązanie

Zastosowanie

Nowoczesne maszyny produkcyjne są często bardzo złożonym sprzętem o wysokiej wartości. Personel zajmujący się obsługą maszyn musi posiadać określone kwalifikacje zawodowe i zostać specjalnie przeszkolony. Kryteria te są stosowane w celu zapewnienia zgodności z przepisami BHP w miejscu pracy. Dodatkowo pomagają one chronić integralność maszyny i całego procesu. Panel sterowania takich maszyn może być obsługiwany tylko przez wykwalifikowany i upoważniony personel, zarówno z przyczyn prawnych, jak i z przyczyn związanych z zapewnianiem odpowiedniej jakości.

Kolejnym aspektem, który staje się coraz ważniejszy, są obowiązki związane z prowadzeniem dokumentacji. Oprócz zagwarantowania bezpieczeństwa podczas pracy często wymagane jest również zapewnienie możliwości szczegółowej identyfikacji etapów produkcji. Do automatycznego rejestrowania parametrów maszyny i tożsamości operatora można użyć elektronicznego rejestru.


Cel

Dostęp do maszyny powinien być możliwy wyłącznie za pomocą elektronicznego „klucza”, który jednoznacznie identyfikuje upoważnionego operatora. Umożliwia to zapewnienie wykwalifikowanej i bezpiecznej obsługi maszyny oraz zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym błędami w obsłudze. Celem jest zabezpieczenie dostępu, co służy do dokumentowania czasu pracy, ustawień parametrów i wyprodukowanych części. Rozwiązanie w zakresie uzyskiwania dostępu musi być szybkie i łatwe w obsłudze oraz chronione przed obejściem zabezpieczeń.


Rozwiązanie

Głowica odczytu/zapisu RFID IPH-F61-V1
Głowica odczytu/zapisu RFID IPH-F61-V1

Pracownicy z uprawnieniami dostępu otrzymują znaczniki RFID, które są wykrywane przez głowicę odczytu/zapisu RFID na maszynie. Na maszynie można skonfigurować kilka punktów odczytu umożliwiających uzyskanie wielopoziomowej zgody na jej obsługę. Dozwolone operacje można podzielić według różnych poziomów dostępu dla operatorów, personelu serwisowego i administratorów. Znaczniki RFID w postaci kluczy z nadajnikiem stanowią idealne rozwiązanie. Różne kolory umożliwiają wzrokową identyfikację poszczególnych poziomów autoryzacji. Znacznik jest wyposażony w zabezpieczenie przed kopiowaniem, co oznacza, że jego użytkowanie może zostać natychmiast zablokowane w przypadku zgubienia. 

 

Cechy szczególne:
Głowica odczytu/zapisu RFID IPH-F61-V1

 • Specjalna, płaska konstrukcja
 • Kabel połączeniowy z wtyczką V1 (M12 x 1)
 • Klasa ochrony IP67
 • Możliwość montażu na metalowej powierzchni
 • Połączenie z interfejsem sterowania IDENTControl

Korzyści

Znacznik RFID używany jako klucz
Znacznik RFID używany jako klucz

Gwarantowana jest niezawodna kontrola dostępu do maszyny. Upoważnione osoby mają natychmiastowy dostęp do maszyn bez żadnych komplikacji. Możliwość pełnego udokumentowania i śledzenia obsługi oraz procesów. Znaczniki RFID używane jako klucze są niedrogie, zapewniają ochronę przed obchodzeniem zabezpieczeń i są trudne do skopiowania. Pojedynczy znacznik może być używany do elastycznego przypisywania uprawnień dostępu do różnych maszyn danej osobie. Ograniczenia czasowe są łatwe do wdrożenia.


Najważniejsze informacje

 • Wielopoziomowa kontrola dostępu
 • Wysoki standard bezpieczeństwa
 • Przystępne cenowo znaczniki zapewniające wysoki stopień ochrony przed kopiowaniem
 • Ochrona systemu przed obejściem zabezpieczeń
 • Możliwość automatycznego tworzenia dokumentacji
 • Wysoki stopień ochrony inwestycji wysokiej jakości

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Odwiedź RFID Hub

Odwiedź „RFID Hub” — specjalną stronę internetową, która jest bazą wiedzy o RFID. Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania i zapoznaj się z typowymi zastosowaniami RFID…