Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Optymalny odbiór i pakowanie dzięki technologii RFID

Zautomatyzowane sterowanie procesami, które działa niezawodnie i szybko

Zastosowanie

Proste składanie zamówień online i błyskawiczna dostawa towarów stanowią obecnie standard w zakresie operacji B2B i B2C. Z góry zakłada się, że odpowiednio zamówione towary dotrą do miejsca docelowego, nawet gdy obsługiwanych jest wiele produktów. Cel ten można osiągnąć tylko dzięki zaawansowanej logistyce. Wszystkie etapy procesu muszą przebiegać płynnie. Jednym z takich etapów jest odbiór produktów, który obejmuje układanie produktów w pojemniku transportowym przeznaczonym do wysyłki. Oprócz przypisania właściwych towarów do dostawy ważne jest również ich optymalne zapakowanie. Pozostawienie niewykorzystanego miejsca może generować zbędne koszty dodatkowe, w związku z czym należy temu zapobiegać. Idealnym rozwiązaniem jest automatyczne tworzenie dowodów dostawy i faktur powiązanych z procesem odbioru. 


Cel

Wszystkie wymagane towary muszą zostać umieszczone w odpowiednim pojemniku transportowym dla każdego zamówienia bez popełniania błędów. W miarę możliwości należy zminimalizować liczbę opakowań. Szczególnie w dużych magazynach wysyłkowych czas przetwarzania na dostawę jest kluczowym czynnikiem i musi być możliwie jak najkrótszy. Śledzenie i lokalizowanie pakietów dostaw musi być możliwe przy użyciu funkcji Track&Trace.


Rozwiązanie

Głowica odczytu/zapisu RFID
Głowica odczytu/zapisu RFID

Pojedyncze towary są transportowane do miejsca pakowania w pojemnikach wielokrotnego użytku. Pojemniki są wyposażone w znaczniki RFID. Podczas napełniania produkt jest przypisywany do odpowiedniego pojemnika. Po odbiorze każdego produktu można oznaczyć poszczególne elementy w zamówieniu jako skompletowane. Znacznik umożliwia śledzenie ścieżki pojemnika w łańcuchu logistyki wewnętrznej. Głowice odczytu RFID w różnych miejscach na liniach przenośników wykrywają znaczniki, dzięki czemu można odpowiednio ustawić przełączniki torów, a pojemnik może zostać skierowany na prawidłowy tor. 

 

Dane techniczne:

  • Połączenie ze złączem V1 (M12 x 1)
  • Dwie diody LED wskaźnika funkcji
  • Klasa ochrony IP67
  • Do podłączenia do interfejsu sterowania IDENTControl

Korzyści

Technologia RFID umożliwia odpowiedni odbiór poszczególnych elementów dzięki praktycznie bezbłędnej identyfikacji pojemników i produktów. Znaczniki są znacznie bardziej wytrzymałe niż często stosowane etykiety z kodami kreskowymi, w związku z czym cechują się dłuższym okresem eksploatacji. Odbiór zamówień jest precyzyjnie sterowany. Zakres wysyłek może zostać zoptymalizowany, co umożliwia obniżenie kosztów transportu. Dane mogą być przechowywane w sposób nadmiarowy na znacznikach, co pozwala na podejmowanie zdecentralizowanych decyzji w ramach procesu logistycznego. W przypadku błędów w procesie dane te mogą pełnić funkcję kopii zapasowej i przyspieszyć przywracanie normalnych operacji.


Najważniejsze informacje

  • Technologia RFID zapewnia wyższy stopień automatyzacji w zakresie odbioru zamówień i pakowania
  • Niezawodna identyfikacja produktów; praktycznie wyeliminowane błędy w zakresie przypisywania
  • Automatyczne sterowanie logistyką wewnętrzną przyspiesza procesy
  • Wytrzymała technologia, długi okres eksploatacji
  • Zoptymalizowana liczba wysyłek gwarantuje mniejsze koszty transportu
  • Informacje mogą być przechowywane nadmiarowo jako środek ostrożności 

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Odwiedź RFID Hub

Odwiedź „RFID Hub” — specjalną stronę internetową, która jest bazą wiedzy o RFID. Uzyskaj odpowiedzi na często zadawane pytania i zapoznaj się z typowymi zastosowaniami RFID…