Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Wykrywanie wysokości wysięgnika w maszynach rolniczych

Czujniki ultradźwiękowe zapewniające równomierny natrysk

Opryskiwacze rolnicze umożliwiają rozpylanie płynnych nawozów i pestycydów na polach w okresie wzrostu roślin. Niezwykle istotne w tym procesie jest kontrolowanie wysokości ustawienia opryskiwacza. Jeśli jest on ustawiony zbyt wysoko, rozpylany produkt może zostać uniesiony przez wiatr. Z kolei zbyt niskie ustawienie prowadzi do nierównomiernego pokrycia upraw. Nadmierne opuszczenie opryskiwacza może nawet prowadzić do uderzania w rośliny lub podłoże.

W celu zapewnienia równomiernego, optymalnego pokrycia opryskiem nawet na nierównym terenie i przy różnej wysokości upraw, oraz uniemożliwienia uderzenia wysięgnika w rośliny lub podłoże, jego wysokość musi być stale monitorowana i regulowana.Opryskiwacz podczas pracy. Dysze opryskiwacza są zamontowane w określonych odstępach. Czujniki ultradźwiękowe kontrolują wysokość wysięgnika podczas przejazdu maszyny przez pole.

Wytrzymałe i niezawodne

Czujniki ultradźwiękowe z serii 30GM są odporne na działanie kurzu, pyłu i substancji chemicznych. Umożliwiają wykrywanie powierzchni dowolnego koloru z tą samą dokładnością i są doskonale przystosowane do użytku w rolnictwie.


Szybkie i wydajne

Podczas przejazdu maszyny przez pole czujniki ultradźwiękowe z serii 30GM stale monitorują odległość od roślin i przesyłają tę informację w postaci wartości analogowej do sterownika pojazdu.

Wysokość oprysku jest zwiększana lub zmniejszana odpowiednio do ukształtowania podłoża, co zapewnia równomierne rozpylanie nawozów lub pestycydów. Dzięki automatycznej regulacji wysokości wysięgnika operator może skupić się na prowadzeniu maszyny i wykonaniu pracy z optymalną wydajnością i szybkością.Informacje uzyskane dzięki czujnikom ultradźwiękowym z serii 30GM umożliwiają zachowanie stałej wysokości wysięgnika podczas opryskiwania pola przy użyciu nawozów płynnych oraz pestycydów.

Krótkie zestawienie zalet

  • Automatyczna regulacja wysokości wysięgnika
  • Równomierne rozpylanie nawozów i pestycydów
  • Zapobieganie uszkodzeniu plonów oraz maszyny
  • Krótszy czas pracy
  • Wytrzymałość i niezawodność

Pliki PDF do pobrania: Przewodniki technologiczne — Czujniki ultradźwiękowe


Firma Pepperl+Fuchs oferuje różne dokumenty do pobrania zawierające informacje na temat czujników ultradźwiękowych.