Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czytniki na każdą okoliczność — czytniki kodów kreskowych VB14N do magazynów firm logistycznych

VB14N Barcode Scanner Provides a Reliable and Flexible Solution

Niezawodne rozwiązane do wszystkich zastosowań związanych z odczytem

Nowoczesne obiekty przeładunkowe często różnią się pod względem architektury i układu budynku. W zależności od ich konstrukcji istnieje wiele opcji zakresów i sposobu ustawienia czytników kodów kreskowych monitorujących przepływ towarów.

Aby mieć pewność, że transportowane produkty zostaną właściwie zidentyfikowane w odpowiednim czasie, niezbędne jest wykorzystywanie wszechstronnych urządzeń do odczytu kodów kreskowych. Czytnik kodów kreskowych VB14N może zostać wyposażony w szeroką gamę akcesoriów, a dzięki temu stanowi on niezawodne rozwiązanie w różnorodnych zastosowaniach związanych z odczytem. Umożliwia on także zmniejszenie liczby stosowanych czytników z co najmniej trzech do jednego.


Różne wymagania — jedno rozwiązanie

W magazynach firm logistycznych cały proces przepływu towarów przez dany obiekt jest kontrolowany za pomocą kodów kreskowych. W części przeznaczonej na towary przychodzące kody kreskowe na opakowaniach pochodzących od różnych dostawców znajdują się na różnych wysokościach. Do odczytania kodów kreskowych z tych opakowań niezbędny jest czytnik z lustrem oscylacyjnym. Lustro oscylacyjne OM-VB14N umożliwia czytnikowi VB14N wykonanie tego zadania. Towary są transportowane po zakładzie na paletach. Zwykle oznacza to, że kod kreskowy należy odczytać z boku. Jednak przestrzeń przeznaczona na montaż czytnika może być ograniczona do ledwie kilku centymetrów między taśmami przenośnika zamontowanymi w przylegających rzędach. W tym przypadku rozwiązaniem jest czytnik z boczną powierzchnią optyczną, a dzięki kierunkowemu lustrze DM-VB14N czytnik VB14N z łatwością podoła temu zadaniu.Na pewnym etapie procesu palety są obracane i transportowane bokiem. Wtedy kod kreskowy znajduje się z przodu opakowania i jest odczytywany z góry. W takiej sytuacji kod kreskowy należy odczytać pod kątem do 45 stopni — wtedy czytnik kodów kreskowych VB14N jest wykorzystywany bez lustra kierunkowego. W części przeznaczonej na towary wychodzące opakowania są ustawiane w taki sposób, aby kod kreskowy znajdował się na jednej ze ścian bocznych. W zależności od rozmiaru opakowania jest on umieszczany pionowo i na różnych wysokościach. W takich warunkach czytniki kodów kreskowych z szerokim zakresem odczytu i połączeniem sieciowym muszą znajdować się po obu stronach opakowania. Idealnie sprawdzają się wtedy czytniki VB14N, ponieważ umożliwiają pracę w sieci32 urządzeń — za pomocą aplikacji ID-NET.Wielostronne odczytywanie za pomocą czytnika kodów kreskowych VB14N

The Advantages

The scanner boasts excellent reading performance, even with low barcode contrast. The mode button on the device makes teaching in codes very convenient. A deep-freeze version with an extended temperature range is also ideal for applications featuring temperatures down to –35 °C, for example in deep-freeze storage facilities. A comprehensive range of accessories gives users the greatest possible flexibility for their applications. The VB14N can also be converted to all common fieldbuses via the CBX500 modular gateway.


Zalety czytnika kodów kreskowych VB14N

  • Doskonałe efekty odczytywania nawet przy niskim kontraście kodów kreskowych
  • Łatwe zapamiętywanie kodów za pomocą przycisku zmiany trybu
  • Możliwość połączenia sieciowo nawet 32 czytników za pośrednictwem aplikacji ID-NET™
  • Idealne do zastosowań w chłodniach, w temperaturze do -35°C
  • Szeroka gama akcesoriów dla wszechstronności zastosowań