Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Odczytywanie kodów bezpośredniego znakowania części za pomocą czytnika ręcznego OHV1000

OHV1000 DPM Handheld Reader

Zastosowanie

Skutecznym sposobem identyfikowania produktów w obszarach produkcji i logistyki jest bezpośrednie znakowanie za pomocą dwuwymiarowych kodów, takich jak kody Data Matrix. Kody te, po umieszczeniu na produkcie lub elemencie roboczym za pomocą bezpośredniego znakowania części (DPM), umożliwiają identyfikowanie poszczególnych kroków produkcji i danych w dowolnym czasie. Możliwe jest wówczas śledzenie całego okresu eksploatacji produktu.

Kody DPM są stosowane głównie w przemyśle maszynowym oraz w branży motoryzacyjnej i elektronicznej. Kody są umieszczane na płytkach drukowanych, jak również na podzespołach metalowych i plastikowych. Grawerowanie laserowe, wyżłabianie i malowanie to najpopularniejsze metody nanoszenia tych kodów bezpośrednio do części.


Cel

Celem jest niezawodne odczytywanie szerokiej gamy symbolik kodów, również innych niż kody DPM. Obejmują one długie jednowymiarowe kody kreskowe, które są często używane na kartach zamówień w branży motoryzacyjnej. Wszystkie wyniki odczytów muszą być automatycznie mapowane za pomocą systemu ERP. System ten służy następnie do dalszego przetwarzania danych.

Rozwiązanie


Dzięki opatentowanemu układowi dwóch soczewek i wysokiej rozdzielczości rzędu 1,2 megapikseli, czytnik ręczny OHV1000 umożliwia jednoczesne odczytywanie małych, złożonych kodów DPM przy użyciu modułu o rozmiarze do 0,1 mm i dłuższych, drukowanych kodów kreskowych jedno- i dwuwymiarowych. Ponieważ zmiana ustawień nie jest konieczna za każdym razem, kiedy pojawi się inny typ kodu, czytnik jest bardzo elastyczny i wydajny. Sprawia to, że OHV1000 jest idealnym rozwiązaniem w przypadku różnorodnych symbolik kodów.

Intuicyjne oprogramowanie do parametryzacji „Vision Configurator” automatycznie zapisuje odczytane wyniki w poprawnych polach systemu ERP bez konieczności czasochłonnej pracy programistycznej.


Korzyści

Czytnik ręczny OHV1000 jest idealnym rozwiązaniem do wielu zastosowań i pozwala na niezawodne odczytywanie. Cechują go duże możliwości dostosowywania do indywidualnych potrzeb i można go łatwo zintegrować z systemami ERP.

Najważniejsze cechy

  • Niezawodny odczyt wszystkich kodów bezpośredniego znakowania części (DPM)
  • Wykrywanie wszystkich popularnych kodów jedno- i dwuwymiarowych
  • Prosta dostosowanie do różnej wielkości kodów wynikające z zastosowania układu dwóch soczewek i rozdzielczości rzędu 1,2 megapiksela
  • Unikalne narzędzie do parametryzacji „Vision Configurator” pozwala na indywidualne formatowanie ciągów wyjściowych w celu przesyłania wykrytych danych bezpośrednio do systemów ERP
  • Interfejs USB i RS-232 umożliwia łatwe podłączenie
  • Programowanie kompletnych aplikacji bezpośrednio na urządzeniu ręcznym za pomocą języka JavaScript