Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Bardziej wydajne wagi montowane w sprzęcie, wyposażone w bezwładnościowy moduł pomiarowy F99

Niezawodna kontrola nachylenia podczas dynamicznego ruchu


IMU F99 zwiększa wydajność w dynamicznych zastosowaniach.

The application

Onboard weighing systems are used to calculate the weight of materials on mobile equipment. Modern wheel loaders or port cranes calculate material weight loaded directly in the bucket or on the crane. Unlike conventional scales, a centralized weighing location is not needed. Load weighing is carried out directly at the mobile equipment location.


Cel

Podczas obliczania obciążenia na urządzeniach przenośnych często występują błędy pomiaru spowodowane zewnętrznym przyspieszeniem. Hamowanie, przyspieszanie lub jazda na zakrętach mogą wpływać na pomiary. Aby uniknąć błędów w pomiarach, do dokładnego obliczenia obciążenia zwykle konieczne jest całkowite zatrzymanie pojazdu. Nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na czas i pieniądze. Celem jest kompensacja tych zakłóceń i optymalizacja wykrywania obciążenia podczas jazdy pojazdu.


Rozwiązanie


Inteligentne połączenie czujnika przyspieszenia i żyroskopu sprawia, że rozwiązanie IMU F99 umożliwia kompensację przyspieszeń zewnętrznych oraz wykonywanie bardzo dokładnych pomiarów nachylenia. Dzięki wykorzystaniu danych dotyczących nachylenia po kompensacji przyspieszenia waga jest obliczana w trakcie procesu pracy, bez powodowania opóźnień.

Korzyści

IMU F99 jest odpowiednim rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych.
IMU F99 jest odpowiednim rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych.

Dzięki inteligentnemu algorytmowi Sensor Fusion bezwładnościowy moduł pomiarowy F99 zapewnia dokładne i zdecentralizowane obliczenia obciążenia. Opracowane specjalnie do użytku na zewnątrz (IP68/69K) i na drogach publicznych (atesty E1 i GL) i odpowiednie do szerokiej gamy zastosowań. Zwiększa to efektywność całego procesu.


W skrócie

  • Kompensacja wielokierunkowego przyspieszenia umożliwia szybki, dokładny i dynamiczny pomiar nachylenia
  • Różne formaty wyjść pomiarowych zapewniają całkowitą swobodę w zakresie stosowania.
  • Stopień ochrony IP68/IP69K i zabezpieczający wspornik montażowy zapewniają maksymalną trwałość w zastosowaniach zewnętrznych.
  • Atesty E1 i GL umożliwiają szeroką gamę zastosowań, w tym terenowych i morskich.