Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

System FieldConnex Fieldbus umożliwia komunikację podczas eksploatacji złóż ropy naftowej za kołem polarnym

Zastosowanie

Złoża im. R. Trebsa i A. Titova należą do największych złóż ropy naftowej na lądzie w Rosji. Rezerwy tych złóż są szacowane na około 1,1 miliarda baryłek ropy. Obszar zajmowany przez złoża wynosi 2151 kilometrów kwadratowych, a całkowite możliwości wydobycia są szacowane na 140,06 milionów ton metrycznych. Złoża te znajdują w północno-wschodniej części obszaru o nazwie Netes Autonomous Okrug w Rosji. Z powodu ekstremalnych arktycznych temperatur panujących w tym miejscu eksploracja tych złóż jest szczególnie wymagającym zadaniem.

Cel

Złoża im. Trebsa i Titova wymagały zainstalowania infrastruktury cyfrowej umożliwiającej niezawodną komunikację między wszystkimi zautomatyzowanymi elementami instalacji podczas procesu eksploracji złóż ropy. W tej części Rosji temperatura prawie nigdy nie jest dodatnia, nawet latem, więc należy zastosować tu technologię odporną na ekstremalnie niskie temperatury.


Rozwiązanie

Produkty z serii FieldConnex są odporne na trudne warunki otoczenia.
Produkty z serii FieldConnex są odporne na trudne warunki otoczenia.

Aby zapewnić idealne rozwiązanie, firma Pepperl+Fuchs Russia uzyskała opracowany specjalnie pod kątem jej produktów certyfikat działania barier obiektowych i ochronników segmentu FieldConnex w niskich temperaturach. W celu zapewnienia zgodności z wymaganiami certyfikatu obudowy, śruby, zatyczki i odpowietrzniki ze spustem zostały wykonane z metalu, a obudowy uszczelniono silikonem, a nie neoprenem. Podczas gdy standardowe etykiety sprawdzają się w temperaturach do -40°C, grawerowane tabliczki ze stali nierdzewnej przykręcane lub mocowane za pomocą nitów do urządzeń FieldConnex mogą wytrzymać temperatury do -53°C.


Korzyści

Produkty FieldConnex są odporne na trudne warunki otoczenia i działają w ekstremalnie niskich temperaturach, nawet do -53°C. Ich kolejnym atutem, szczególnie istotnym w niekorzystnych warunkach, jest łatwość montażu. Dzięki temu ogranicza się potrzebę przeprowadzania złożonych i kosztownych testów. Zdalny dostęp do urządzeń umożliwia uzyskanie danych diagnostycznych i konfiguracyjnych oraz danych pomiarowych i informacji na temat stanu urządzenia. Operator może przeglądać i zmieniać ustawienia zdalnie, bez konieczności opuszczania ciepłej i bezpiecznej sterowni. Ponadto zdalny dostęp umożliwia przeprowadzanie konserwacji zapobiegawczej, ograniczając czas przebywania na terenie złoża do minimum.


Charakterystyka

  • Technologia FieldConnex umożliwia komunikację w arktycznych temperaturach
  • Wybrane bariery polowe i ochronniki segmentu FieldConnex są zatwierdzone do stosowania w temperaturze do –53°C
  • Funkcja zdalnego dostępu umożliwia monitorowanie zakładu i zarządzanie nim ze sterowni

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.