Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Ustanowienie wartości granicznej na poziomie interfejsu

Zastosowanie

Rafineria Indian Oil Corporation Limited w Panipat powstała w 1998 r. i jest jednym z największych zintegrowanych zakładów petrochemicznych w Azji Południowo-Wschodniej. Rafineria zaspokaja popyt na produkty naftowe na całym obszarze północno-wschodnich Indii. Niedawno dzięki inwestycji o wartości 41,6 mld rupii zakład zwiększył swoje możliwości produkcyjne z 6 do 12 milionów ton rocznie. Rafineria przetwarza krajową i importowaną ropę naftową. W zakładzie znajdują się także instalacje PX-PTA, które zostały oddane do eksploatacji w 2006 roku i produkują zarówno paraksylen (PX), jak i oczyszczony kwas tereftalowy (PTA), surowiec wykorzystywany do wytwarzania polimerów. Jednym z produktów ubocznych produkcji PTA jest benzen.

Cel

Celem jest umożliwienie wymiany przełączników ciśnieniowych i poziomu na bardziej niezawodne przetworniki. Istniejące okablowanie i karty we/wy nie powinny być zmieniane.


Rozwiązanie

Przetwornik zasilający KFD2-CRG2-EX1.D
Przetwornik zasilający KFD2-CRG2-EX1.D

Przetwornik zasilający KFD2-CRG2-EX1.D firmy Pepperl+Fuchs został użyty w celu dostarczenia wartości granicznych wejść analogowych urządzeń do pomiaru poziomu i przetworników ciśnienia bezpośrednio na wyjścia przekaźnikowe. Wartości mogą być przekazywane bezpośrednio do kart DI systemu Triconex PLC. Klient musi tylko zastąpić istniejącą barierę przetwornikiem zasilającym KFD2-CRG2-EX1.D firmy Pepperl+Fuchs. Istniejące karty we/wy i kable są zachowywane.


Korzyści

  • Konwersja starych analogowych urządzeń obiektowych na cyfrowe nie wymaga wprowadzania modyfikacji po stronie sterowania (kart PLC/DCS).
  • Istniejące przełączniki ciśnieniowe i poziomu można łatwo zmodyfikować przez zastosowanie nowych przetworników.
  • Na poziomie sterowania dostępne jest wyjście analogowe 4–20 mA i dwa cyfrowe wyjścia przekaźnikowe. Wyjście analogowe można wykorzystać do monitorowania wartości procesowych online.
  • W porównaniu do starszych urządzeń obiektowych przetworniki zasilające zapewniają szerszy zakres wartości granicznych.
  • Przetwornik zasilający KFD2-CRG2-EX1.D umożliwia dystrybucję wartości granicznej do innych elementów układu sterowania, a dzięki zastosowaniu dwóch wyjść przekaźnikowych pozwala także na wyświetlanie dwóch różnych wartości.

Charakterystyka

  • Istniejąca bariera zastąpiona przetwornikiem zasilającym KFD2-CRG2-EX1.D
  • Starsze analogowe urządzenia obiektowe przekształcone na cyfrowe
  • Brak potrzeby zmian po stronie sterowania (kart PLC/DCS)
  • Zachowanie istniejącego okablowania

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.