Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niezawodna konwersja sygnału w wysokiej temperaturze otoczenia podczas produkcji opon

Zastosowanie

W procesie produkcji gumy kauczuk jest poddawany obróbce cieplnej oraz działaniu siarki i innych związków chemicznych. Ta procedura to wulkanizacja. W produkcji opon wulkanizacja zachodzi na etapie formowania wtryskowego. Obróbka w prasie wulkanizacyjnej to ostatni etap podczas produkcji opon. Oddziaływanie gorąca powoduje, że zachodzą reakcje chemiczne, a ciśnienie wywierane przez prasę nadaje oponie profil i ostateczny kształt. W procesie występują temperatury od 160°C do 200°C w połączeniu z ciśnieniem wynoszącym 24 bary. Prasa jest monitorowana i sterowana za pośrednictwem lokalnego komputera hosta i sterowni w zakładzie produkcyjnym, gdzie również są przechowywane dane dotyczące zakończonych procesów.

Cel

Pomiary ciśnienia i temperatury muszą być w niezawodny sposób przetwarzane i przekazywane do komputera hosta i sterowni. Do pomiaru temperatury używa się rezystancyjnych czujników temperatury. Sygnał ten musi zostać przekształcony w sygnał 4 mA...20 mA. Przetwornik montowany w głowicy, z podzespołami elektronicznymi mocowanymi bezpośrednio do rezystancyjnego czujnika temperatury, nie jest w tym przypadku odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ elementy elektroniczne nie są odporne na wysokie temperatury występujące w procesie. System pomiarowy musi być bardzo odporny i powinien prawidłowo działać pomimo wysokich temperatur.


Rozwiązanie

Kondycjonery sygnału w systemie K są bardzo odporne na trudne warunki otoczenia.
Kondycjonery sygnału w systemie K są bardzo odporne na trudne warunki otoczenia.

W tym przypadku szafa sterownicza i kondycjonery sygnału stanowią możliwe rozwiązanie. Można użyć różnych kondycjonerów sygnału systemu K. Zasilany z pętli konwerter sygnału RTD KFD0-TR-1 może być zastosowany jako bezpośredni zamiennik przetwornika montowanego w głowicy. Jedną z kluczowych zalet w porównaniu do produktów konkurencyjnych jest duża wytrzymałość modułu w trudnych warunkach otoczenia, szczególnie w wysokiej temperaturze. W przypadku korzystania ze zwykłego termometru odpowiedni jest także uniwersalny przetwornik temperatury KFD2-UT2-2. Moduł ten ma także dodatkową zaletę: Może również funkcjonować jako rozdzielacz, co pozwala na dwukrotne wykorzystanie sygnału temperatury.


Korzyści

Kondycjonery sygnału w systemie K są bardzo odporne na trudne warunki otoczenia i działają prawidłowo nawet w wysokich temperaturach. Obszerne portfolio obejmuje szereg innych modułów, takich jak wzmacniacze przełączania czy rozdzielacze sygnału, dzięki czemu można monitorować wszystkie najistotniejsze parametry za pomocą modułów tego samego systemu.


Charakterystyka

  • Niezawodne przekształcanie sygnału w wysokich temperaturach otoczenia
  • Seria produktów systemu K charakteryzuje się elastycznością stosowania i jest odpowiednia do szerokiej gamy różnych aplikacji

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.