Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czytniki kodów kreskowych VB14N-T umożliwiają identyfikację optyczną w chłodniach głębokiego zamrażania


Produkty spożywcze w chłodniach głębokiego zamrażania transportowane są na tacach.

Zastosowanie

Niewielkie rozmiary czytnika VB14NT pozwalają korzystać z niego w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona.
Niewielkie rozmiary czytnika VB14NT pozwalają korzystać z niego w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Nieprzerwany łańcuch chłodniczy ma kluczowe znaczenie dla jakości produktów w przemyśle spożywczym. Krajowe przepisy dotyczące żywności wymagają, by temperatura przechowywania produktów zamrożonych w żadnym punkcie łańcucha chłodniczego nie przekroczyła 18°C. To niełatwe zadanie dla czujników pracujących w magazynach głębokiego zamrażania. Warunkiem dostarczenia produktów zamrożonych do miejsca docelowego jest ich prawidłowa identyfikacja, która musi przebiegać niezawodnie nawet w bardzo niskich temperaturach.


Cel

Produkty spożywcze w chłodniach głębokiego zamrażania transportowane są na tacach. Kody kreskowe na tacach pozwalają zidentyfikować produkty i odpowiednio pokierować nimi do punktu odbioru. Wymaga to zastosowania czytników, które potrafią szybko i niezawodnie działać w bardzo niskich temperaturach. Niska temperatura może także pogarszać czytelność samych kodów. Tylko niezawodne rozpoznawanie trudnych do odczytania kodów, także gdy tace przesuwają się z duża prędkością, może zapewnić dużą przepustowość i zminimalizowanie ilości błędów.


Rozwiązanie

Czytnik kodów kreskowych VB14N-T został skonstruowany specjalnie do pracy w temperaturach spadających nawet do -35°C.
Czytnik kodów kreskowych VB14N-T został skonstruowany specjalnie do pracy w temperaturach spadających nawet do -35°C.

Jest on wyposażony w wewnętrzną grzałkę, która zapewnia odporność na temperaturę otoczenia od -35 do +45°C. Czytnik jest gotowy do pracy po rozgrzaniu, które zajmuje nie więcej niż 20 minut, a jego maksymalne zużycie energii zostało ograniczone do 9,6 W. Jest on także wyposażony w zaawansowany układ optyczny oraz technologię rekonstrukcji kodów, dzięki czemu sprawnie radzi sobie z odczytywaniem niewyraźnych kodów kreskowych. Niewielkie rozmiary czytnika pozwalają montować go nawet tam, gdzie ilość miejsca jest ograniczona.


Korzyści

Szybkie połączenie pozwala zbudować sieć liczącą do 32 urządzeń. Umożliwia to jednoczesne wykrywanie większej liczby kodów kreskowych, które mogą być umieszczone w różnych miejscach. Czytnik jest wyposażony w klawisz funkcyjny i diody LED, które ułatwiają jego konfigurowanie, uczenie kodów kreskowych i testowanie. Podczas pracy diody LED informują o statusie czytnika. Razem z czytnikiem dostarczane jest także oprogramowanie na komputery PC, które umożliwia łatwe konfigurowanie urządzenia.


Charakterystyka

  • Wbudowana grzałka pozwala na pracę przy temperaturach do -35°C
  • Niezawodne odczytywanie nawet przy niskim kontraście kodów kreskowych
  • Szybkie rozgrzewanie pozwala skrócić czas przygotowania do pracy
  • Wydajne rozwiązanie o niewielkim zużyciu energii
  • Kompaktowe wymiary umożliwiają montaż w instalacjach o ograniczonej przestrzeni

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.