Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niezawodny pomiar poziomu z ochroną przed wybuchem

Zastosowanie

Przemysł chemiczny przetwarza dużą ilość płynów przechowywanych w zbiornikach. To samo dotyczy granulatów i materiałów sypkich wykorzystywanych w branżach przemysłowych takich jak przetwórstwo tworzyw sztucznych i przemysł spożywczy. Aby uniknąć przerw w produkcji i móc konsekwentnie planować uzupełnianie materiałów, poziomy napełnienia muszą być monitorowane nieprzerwanie i precyzyjnie. Procesy produkcyjne i logistyczne są często wysoce zautomatyzowane, a dane dotyczące poziomu napełnienia są przetwarzane przez systemy sterowania procesem i zarządzania zasobami. Płyny, opary i pyły w zbiornikach często mają właściwości wybuchowe i muszą być zabezpieczone.


Cel

Poziom napełnienia różnych płynów i granulatów jest określany w rzetelny sposób i z wymaganą dokładnością, niezależnie od geometrii zbiornika. Na pomiary nie mają wpływu opary, pył ani skrajne temperatury. Przyrząd pomiarowy jest objęty wymaganymi certyfikatami ochrony przed wybuchem. Jest uniwersalny w zastosowaniu, dzięki czemu ułatwia zarządzanie aktywami zakładu lub firmy w tej dziedzinie. Dane pomiarowe mogą być przetwarzane przez systemy wyższego poziomu i wykorzystywane do zapobiegawczego planowania produkcji i zaopatrzenia.


Rozwiązanie

Wykorzystanie falowodów mikrofalowych jest niezawodną i precyzyjną metodą pomiaru, która opiera się na zasadzie pomiaru czasu odbicia wiązki. Stale określa poziom napełnienia bez zakłóceń wywołanych przez pył lub opary. Nawet instalacje znajdujące się w zbiorniku nie mają wpływu na pomiar. Urządzenia z serii Pulscon LTC zostały zaprojektowane z myślą o dużej wytrzymałości. Wytrzymują temperatury od -40 do 200°C oraz ciśnienie procesowe od -1 do 40 bar. Dzięki zakresowi pomiarowemu do 45 m nadają się one również do bardzo dużych zbiorników. Dane pomiarowe mogą być przesyłane przez HART lub PROFIBUS PA. Urządzenia są objęte certyfikatami zgodnymi z ATEX, IECEx, CSA, FM, WHG i SIL 2.

Korzyści

Dynamiczne i samouczące się algorytmy ewaluacji z systemem multi-echo tracking zapewniają niezawodne wykrywanie danych. Pomiar nie jest zależny od gęstości medium. Sprzęt jest zgodny z normą IEC 61508 SIL 2; oprogramowanie gwarantuje poziom SIL 3. Funkcja HistoROM automatycznie tworzy kopię zapasową danych i pozwala na wymianę układów elektronicznych bez konieczności ponownej kalibracji. Proces uruchomienia wymaga tylko sześciu kroków, które można wykonać bezpośrednio w urządzeniu za pomocą intuicyjnego menu.


Najważniejsze informacje

  • Bezpieczny pomiar w szerokim zakresie warunków produktu i procesu
  • System multi-echo tracking zapewnia wysoką niezawodność
  • Certyfikaty ochrony przed wybuchem ATEX, IECEx, CSA, FM, WHG i SIL 2
  • Bezproblemowa integracja z systemami sterowania procesem i zarządzania zasobami
  • Intuicyjny interfejs użytkownika w języku lokalnym
  • Proste testy kontrolne dla SIL i WHG
  • Pamięć konfiguracji HistoROM pozwala na łatwe uruchamianie, serwisowanie i diagnostykę

amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj