Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Inkrementalne enkodery obrotowe do pomiaru prędkości w morskich siłowniach wiatrowych

Zastosowanie

Bardziej stabilne i wyższe prędkości wiatru umożliwiają morskim siłowniom wiatrowym wytwarzanie około dwukrotnie większej mocy niż porównywalne elektrownie przybrzeżne. Obejmuje to szeroki zakres zastosowań pomiarowych i pozycjonujących, w których stosowane są podzespoły elektryczne. Pomiar prędkości prądnic turbinowych jest jednym z standardowych zastosowań w tej branży.


Cel

Pomiar prędkości jest obowiązkowy dla zapewnienia bezpiecznej i wydajnej pracy turbin wiatrowych. Jednak ze względu na trudne warunki panujące na morzu podzespoły muszą być odpowiednio wytrzymałe, odporne na korozję i zdolne do zapewnienia niezawodnych wartości pomiarowych nawet w ekstremalnych temperaturach.


Rozwiązanie

Inkrementalne enkodery obrotowe przeznaczone do określonego zastosowania stanowią idealne rozwiązanie. Obudowy ze stali nierdzewnej są dzięki specjalnej powłoce bardzo odporne na korozję — wytrzymują trwającą 620 godz. próbę w mgle solnej. Zakres temperatur został rozszerzony do -40°C … +70°C.

Korzyści

Specjalna obudowa zwiększa stabilność procesu, chroni inwestycje i zapobiega kosztownym pracom konserwacyjnym i serwisowi na morzu. Ponadto enkodery obrotowe są wyposażone w specjalną tuleję izolacyjną, która chroni je przed prądami krzyżowymi i zapewnia wysoką jakość sygnału. Dostosowanie driverów prądowych do konkretnych zastosowań rozszerza zakres użytkowania w morskich elektrowniach wiatrowych.


Najważniejsze informacje

  • Specjalna powłoka obudowy, zapewniająca wysoką odporność na korozję
  • Rozszerzony zakres temperaturowy: od -40°C do +70°C
  • Specjalne tuleje izolacyjne zapewniają ochronę przed prądami krzyżowymi
  • Dostosowany driver prądowy rozszerza zakres zastosowań

amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj