Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Integrowanie danych z czujników szeregowych z mobilnym systemem SCADA

Brama szeregowa (DeviceMaster®) komunikuje się z krytycznym sprzętem monitorującym

Zastosowanie

Szczelinowanie hydrauliczne, powszechnie znane jako szczelinowanie, jest procesem, który polega na wtłaczaniu piasku i wody pod wysokim ciśnieniem do skały macierzystej w celu zwiększenia produkcji ropy i gazu. W pojazdach, często nazywanych „furgonetkami danych”, znajdują się ważne urządzenia monitorujące. Czujniki szeregowe używane bezpośrednio w miejscach szczelinowania, takie jak mierniki ciśnienia, przetworniki przepływu czy czujniki monitorujące pracę silnika i pompy, przekazują dane o znaczeniu krytycznym dla bezpieczeństwa.


Cel

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność procesu szczelinowania, krytyczne dane transmitowane szeregowo z różnych czujników muszą zostać przekształcone w celu przesłania ich przez sieć Ethernet do systemu SCADA.


Rozwiązanie

16-portowy DeviceMaster
16-portowy DeviceMaster

Bramy szeregowe 16- lub 32-portowe DeviceMaster firmy Pepperl+Fuchs odgrywają kluczową rolę w konwersji danych z czujników szeregowych w celu ich transmisji przez sieć Ethernet. Rodzina konwerterów szeregowo-ethernetowych i bram przemysłowych ułatwia komunikację między czujnikami urządzeń obiektowych a systemem SCADA. Urządzenia te służą do konwersji danych urządzeń obiektowych do formatu protokołów TCP/IP i przemysłowego Ethernetu, takich jak EtherNet/IP, PROFINET czy MODBUS TCP.


Korzyści

Zastosowanie bramy szeregowej, takiej jak DeviceMaster, zapewnia przesyłanie krytycznych danych czujników do systemu SCADA. Jeśli pompa jest wyłączona lub ciśnienie jest zbyt wysokie, odpowiednie dane są przesyłane do systemu, aby można było szybko i łatwo rozwiązać problem.


Najważniejsze informacje

  • Czujniki szeregowe przesyłają dane o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa podczas szczelinowania
  • Bramy szeregowe (DeviceMaster) konwertują dane szeregowe w celu przesłania ich przez sieć Ethernet do systemu SCADA
  • Niezawodna transmisja danych przez sieć Ethernet umożliwia szybkie rozwiązywanie problemów
  • Jednoczesna obsługa protokołów szeregowych RS-232/422/485 oraz MODBUS RTU/ASCII w jednym urządzeniu
  • Konfigurowalne prędkości transmisji od 300 b/s do 230 Kb/s.
  • Konfiguracja wszystkich parametrów szeregowych, takich jak parzystość, bity danych i separatory, za pośrednictwem przeglądarki internetowej i oprogramowania PortVision DX firmy Pepperl+Fuchs
  • Automatyczne wykrywanie i zapisywanie/wczytywanie konfiguracji DeviceMaster oraz zarządzanie konfiguracją za pomocą oprogramowania PortVision DX

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Oferta rozwiązań Comtrol

Wraz z przejęciem Comtrol Corporation firma Pepperl+Fuchs uzupełnia portfolio przyszłościowych rozwiązań Przemysłu 4.0 dla zastosowań opartych na chmurze.