Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Rozwiązania AVEVA Mobile Operator

Efektywny system zarządzania operacjami i zwiększone bezpieczeństwo operatora dzięki rozwiązaniom Mobile Operator i eSENTINEL

Zastosowanie

Rozwiązania AVEVA Mobile Operator umożliwiają usprawnianie procesów eksploatacji i są kluczowym elementem efektywnego systemu zarządzania operacjami. Ułatwiają one stałe przestrzeganie najlepszych procedur operacyjnych i regulacyjnych.


Cel

Umożliwienie pracownikom terenowym udziału w tworzeniu rozwiązań w zakresie niezawodności, co pomaga kształtować zbiorowe zachowania i kulturę własności aktywów pomiędzy działami eksploatacji i utrzymania ruchu.


Rozwiązanie

Rozwiązanie AVEVA Mobile Operator wprowadza operatora terenowego do pętli automatyzacji za pomocą kombinacji oprogramowania do zarządzania pracownikami, komputerów przenośnych, urządzeń do monitorowania oraz etykiet do identyfikacji radiowej (RFID) urządzeń lub kodów kreskowych. To mobilne rozwiązanie zapewnia znacznie ulepszony system wsparcia dla zarządzania aktywami zakładu oraz mniejszą liczbę błędów podczas pozyskiwania danych. Aplikacja AVEVA Mobile Operator może być uruchamiana na iskrobezpiecznych tabletach i smartfonach ecom.

Marka ecom firmy Pepperl+Fuchs opracowała również aplikację eSENTINEL, łatwe w użyciu narzędzie umożliwiające zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Jest to idealne narzędzie dla samotnych pracowników lub do zadań o podwyższonym ryzyku.

Jako doskonałe uzupełnienie szerokich możliwości rozwiązań AVEVA, aplikacja eSENTINEL firmy Pepperl+Fuchs zapewnia prosty sposób wezwania pomocy w sytuacjach awaryjnych poprzez specjalny klawisz alarmowy na urządzeniach Smart-Ex 02 do zastosowań w miejscach zagrożonych wybuchem. Aplikacja aktywuje alarm, gdy zdefiniowany licznik czasu osiągnie wartość zero, lub gdy telefon zostanie nachylony pod określonym kątem.


Cechy szczególne:

  • Inicjuje wiadomości SMS lub połączenia telefoniczne
  • Włącza się jako usługa systemowa po ponownym uruchomieniu urządzenia
  • Możliwość wstępnej konfiguracji przy użyciu pliku XML (przed instalacją APK: Należy pobrać plik XML z odpowiednimi ustawieniami do folderu „Downloads” w urządzeniu
  • Ochrona przy użyciu hasła w celu uniknięcia wprowadzenia przypadkowych zmian przez operatorów

Korzyści

Potęga cyfrowej transformacji nie jest nigdzie bardziej widoczna niż w sektorze mobilności. Łącząc pracowników mobilnych z informacjami systemowymi w czasie rzeczywistym i umożliwiając globalne wsparcie ekspertów poprzez zdalny dostęp, firmy AVEVA i Pepperl+Fuchs tworzą podstawy dla realizacji koncepcji Przemysł 4.0.

Dane o stanie sprzętu mogą być łatwo gromadzone przez operatorów terenowych za pomocą rozwiązań mobilnych podczas wykonywania przez nich regularnych cykli obsługi. Nieoprzyrządowane aktywa zakładu mogą być teraz skutecznie monitorowane.

Podejście skoncentrowane na aktywach umożliwia agregację danych zebranych przez dowolnego operatora lub pracownika zakładu w celu utworzenia wspólnej historii aktywów. Oznacza to pełniejszy i bardziej kompleksowy wgląd w wydajność i stan aktywów.


Najważniejsze informacje

  • Urządzenia mobilne Ecom umożliwiają pracownikom terenowym udział w tworzeniu rozwiązań w zakresie niezawodności, co pomaga kształtować zbiorowe zachowania i kulturę własności aktywów pomiędzy działami eksploatacji i utrzymania ruchu

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.