Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

System PMI360D-F130 umożliwia ciągły przepływ materiału w maszynach włókienniczych

System pozycjonowania zapewnia dokładny pomiar kąta

Zastosowanie

Tkanina używana do produkcji szerokiej gamy produktów końcowych w przemyśle włókienniczym jest początkowo wykonana z różnych włóczek, które są przetwarzane na maszynach dziewiarskich. Następnie tkanina podlega obróbce wstępnej w instalacjach do mycia i wybielania. Po farbowaniu tkaniny w instalacji do farbowania na zimno wykonywana jest procedura mechaniczna, która ma zapobiec kurczeniu się tkaniny. Ostatnim krokiem jest w pełni zautomatyzowany proces cięcia. Ciągły przepływ materiału jest regulowany w całym procesie produkcji tkaniny poprzez sterowanie ramienia wahliwego lub kompensację oscylatora. 


Cel

Aby procesy produkcyjne przebiegały płynnie, materiał nie może się rozerwać — nawet przy wysokim naprężeniu. Celem jest utrzymanie stałego naprężenia materiału. Oznacza to, że należy również wykryć zbyt niskie wartości naprężenia, aby uniknąć nakładania się na siebie lub marszczenia materiału. Czujnik powinien być używany do ciągłego i precyzyjnego pomiaru kątów, zapewniając niezawodność procesów produkcyjnych i wysoką dostępność zakładu. 


Rozwiązanie

System pozycjonowania PMI360D-F130
System pozycjonowania PMI360D-F130

Analogowy system pomiarowy PMI360D-F130 to optymalne rozwiązanie do tego zadania ze względu na skalowalny zakres pomiarowy i swobodną parametryzację punktów przełączania lub okien. Bezkontaktowy system skanowania w obudowie o stopniu ochrony IP67 działa niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. „Ruch wskaźnika” kompensacji oscylatora zostaje przekształcony w sygnał mocy (zakres roboczy 4 … 20 mA), który służy do sterowania napędem podawania. Wyświetlacz procesowy przekazuje operatorowi instalacji sygnały z systemu PMI360D-F130.

 

Właściwości techniczne:

  • Zakres pomiarowy: 0° … 360°
  • Skalowalne wyjście analogowe
  • Typ wyjścia: 2 wyjścia przełączające PNP, zwierne, zabezpieczone przed odwrotną polaryzacją, odporne na zwarcia
  • Stopień ochrony: IP67
  • Regulowane punkty przełączania
  • Brak wrażliwości na drgania i wstrząsy wału

Zalety

Analogowy system pomiarowy PMI360D-F130 zapewnia wysoką dostępność zakładu, co przekłada się na płynność procesów produkcyjnych. System pozycjonowania działa niezawodnie, nawet w niekorzystnych warunkach pracy. Urządzenie można obsługiwać za pomocą standardowego lub niestandardowego aktywatora. Wyjście analogowe można skalować specjalnie do wymaganego zakresu kąta. Oprócz informacji zwrotnej o położeniu kąta pozyskanej metodą analogową w czujniku dostępne są dwa programowalne okna przełączania służące do monitorowania położenia końcowego.


Najważniejsze informacje

  • System pozycjonowania PMI360D-F130 zapewnia ciągły przepływ materiału w maszynach włókienniczych
  • Bezkontaktowy, nieulegający zużyciu system pomiaru kąta o zakresie pomiarowym od 0° do 360°
  • Skuteczna informacja zwrotna o położeniu kątowym — pomiar i przełączanie w jednym urządzeniu
  • Całkowicie zamknięte w obudowie czujniki o stopniu ochrony IP67 do najtrudniejszych warunków pracy

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.