Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Kamera przemysłowa do rejestracji zdarzeń VOC monitoruje zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania

Nagrania istotnych sytuacji na potrzeby analizy i optymalizacji

Zastosowanie

Zautomatyzowane magazyny wysokiego składowania z układnicami stanowią trzon współczesnej intralogistyki. Umożliwiają one szybkie składowanie i pobieranie towarów oraz optymalne wykorzystanie obszaru magazynowego. Podzespoły urządzeń instalowanych w magazynach produktów głęboko mrożonych muszą spełniać specjalne wymagania dotyczące temperatury, która spada tam do -30°C. Cały ruch składowanych tam towarów musi odbywać się w ramach nieprzerwanego łańcucha chłodniczego.


Rozwiązanie

Kamera przemysłowa do rejestracji zdarzeń VOC
Kamera przemysłowa do rejestracji zdarzeń VOC

Przemysłową kamerę do rejestracji zdarzeń montuje się bezpośrednio na konstrukcji układnicy. Pozwala ona monitorować procesy składowania i pobierania z magazynu. Kamera stale rejestruje ostatnie 60 sekund strumienia wideo w zintegrowanym buforze cyklicznym. Usterki lub zdefiniowane zdarzenia w zarejestrowanej sekwencji działają jako czynniki wyzwalające przesyłanie danych z pamięci podręcznej kamery do pamięci trwałej na karcie SD. Wszystkie nagrania obejmują czas do 60 sekund przed i po wystąpieniu zdarzenia. Pozwala to na wykorzystanie nagrań do identyfikacji przyczyny zdarzenia i stanu, który następnie wystąpił. Rejestrowane są tylko istotne sytuacje. Sekwencje obrazów mogą posłużyć do natychmiastowej analizy usterek lub długoterminowej optymalizacji procesów.

 

Dane techniczne

 • Transmisja strumieniowa HD wykorzystująca protokół RTSP (Real-Time Streaming Protocol)
 • Sprzętowe wejście cyfrowe dla czujnika wyzwalającego lub sygnału wyzwolenia
 • Wewnętrzny bufor cykliczny pozwalający rejestrować sekwencje obejmujące obraz z 60 sekund przed i po każdym zdarzeniu
 • Możliwość zapisu do 10 000 sekwencji na karcie SD
 • Szybka i łatwa klasyfikacja istotnego nagrania
 • Interfejs API REST zapewniający kompleksową integrację z systemami IT
 • Zakres temperatur od -30°C do +50°C
 • Stopień ochrony IP65

Zalety

W przeciwieństwie do zapisu ciągłych sekwencji wideo rejestrowanie w oparciu o zdarzenia nie tylko zapewnia bardziej ekonomiczną obsługę strumieni danych, ale także umożliwia bezpośredni dostęp do nagrań z odpowiednich sytuacji. Zarejestrowany obraz ma nakładkę tekstową z datą, godziną i komunikatem o błędzie. Sprzętowe wejście cyfrowe pozwala rejestrować sygnały wyzwalające pochodzące bezpośrednio z systemu sterowania lub czujnika wyzwalającego.

Chroniony hasłem interfejs użytkownika można wyświetlić w dowolnej przeglądarce internetowej. Ukazuje on obraz na żywo w jakości HD i umożliwia łatwą konfigurację urządzenia. Do integracji i przechowywania danych nie jest wymagany dodatkowy sprzęt komputerowy. Do zaprogramowania indywidualnego interfejsu użytkownika i bezpośredniego integrowania urządzenia z systemem IT można również użyć interfejsu API REST. Do użytku w chłodniach i na zewnątrz budynków jest dostępna zintegrowana grzałka, dzięki której temperatura robocza mieści się w zakresie od -30°C do +50°C. Z kolei dzięki stopniowi ochrony IP65 kamera jest także odporna na kurz i strumienie wody.


Najważniejsze informacje

 • Wytrzymała kamera przemysłowa przechowuje sekwencje wideo z zapisem ważnych zdarzeń
 • Ukierunkowane informacje wizualne do analizy błędów i optymalizacji procesów
 • Łatwa integracja bez dodatkowego sprzętu komputerowego
 • Dostęp przez przeglądarkę internetową lub indywidualnie zaprogramowany interfejs użytkownika

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.