Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Wykrywanie materiałów w produkcji wielowarstwowych produktów papierowych

Pojedynczy czujnik do monitorowania podwójnych arkuszy wystarczy do zapewnienia niezawodnego wykrywania

Zastosowanie

Ręczniki papierowe, chusteczki, papier toaletowy i inne podobne produkty składają się z kilku warstw cienkiej włókniny papierowej. W toku produkcji każda pojedyncza warstwa materiału jest odwijana z rolki. Warstwy są łączone i zwykle zespajane za pomocą urządzeń prasujących lub wytłaczających. Na tym etapie procesu wykorzystuje się ciepło i wilgoć. Suchy i wilgotny pył papierowy jest nieuniknionym elementem otoczenia w tego rodzaju systemach. Cały proces przebiega bardzo szybko.

Cel

Zagwarantowanie, że do urządzenia jest zawsze wprowadzana prawidłowa liczba warstw papieru. Jeśli dojdzie do uszkodzenia sieci, proces musi zostać natychmiast przerwany. W takim przypadku wymagana jest szybkość reakcji wynosząca nie więcej niż kilka milisekund. Liczba warstw, struktura ich powierzchni, kolor lub wydrukowane wzory nie mogą zakłócać procesu wykrywania. Zanieczyszczenie typowe dla aplikacji spowodowane przez luźne lub przylegające pyły papierowe nie może wpływać na proces wykrywania. Jednocześnie wymagana jest stabilna i łatwa w regulacji technologia czujników. Biorąc pod uwagę, że materiał jest często bardzo delikatny, można uwzględniać jedynie bezstykową metodę pomiaru.

Rozwiązanie

Czujniki ultradźwiękowe do monitorowania podwójnych arkuszy
Czujniki ultradźwiękowe do monitorowania podwójnych arkuszy

W przypadku używania czujnika do monitorowania podwójnych arkuszy z serii M18 do wykrywania warstwy potrzebne jest tylko jedno urządzenie. Rozwiązanie to w sposób bezstykowy wykrywa, czy w systemie znajduje się prawidłowa liczba warstw i natychmiast sygnalizuje ewentualne błędy. Wykrywanie ultradźwiękowe nie jest zakłócone przez barwę lub strukturę powierzchni ani przez czynniki zanieczyszczające środowisko, takie jak kurz lub brud. Za pomocą funkcji programowania w urządzeniu można bardzo łatwo skonfigurować żądaną liczbę warstw.


Czujniki ultradźwiękowe do monitorowania podwójnych arkuszy
Czujniki ultradźwiękowe do monitorowania podwójnych arkuszy

Dane techniczne

 • Intuicyjna funkcja programowania
 • Możliwy krótki czas reakcji do 1,5 ms
 • Bezstykowy pomiar ultradźwiękowy
 • Łatwy montaż
 • Optymalne dopasowanie nadajnika i odbiornika dzięki wspornikowi montażowemu MH-UDB01
 • IO-Link do diagnostyki i dostępu do danych procesowych

Korzyści

W tego rodzaju zastosowaniach często stosowane są czujniki optyczne, które są jednak w stanie sprawdzać w danym momencie tylko jedną przystosowaną sieć. Czujnik do monitorowania podwójnych arkuszy UDC-18GS-*IO-* wykonuje to zadanie dla wszystkich sieci jednocześnie i niezależnie od właściwości optycznych materiału. Koszty okablowania i instalacji są znacznie niższe. Urządzenie działa doskonale przy bardzo wysokich prędkościach podawania materiału i może reagować na odchylenia w ciągu 1,5 milisekundy. Czujniki optyczne muszą być regularnie czyszczone, natomiast na działanie czujnika do monitorowania podwójnych arkuszy nie wpływa kurz ani brud.

Najważniejsze informacje

 • Bezstykowe wykrywanie określonej liczby warstw papieru przy użyciu tylko jednego urządzenia
 • Bardzo krótki czas reakcji w przypadku odchylenia od wymaganej liczby warstw
 • Proste, intuicyjne programowanie prawidłowej liczby warstw papieru
 • Wykrywanie niezależne od cech optycznych materiału
 • Brak zakłóceń powodowanych przez pył papierowy lub przylegające zanieczyszczenia

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.