Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Sprawdzanie kompletności i wyrównania ogniw do modułów akumulatorowych

Czujnik Stereo-Vision tworzy wysoce precyzyjne obrazy 3-D podczas trwania procesu

Zastosowanie

Określona liczba ogniw akumulatorowych jest łączona ze sobą, tworząc moduł akumulatorowy. Przed dalszą obróbką moduł akumulatorowy jest sprawdzany, czy został on prawidłowo zmontowany, czy wszystkie ogniwa są obecne i czy znajdują się one we właściwym położeniu. Ogniwa muszą być ustawione prosto i równo, tworząc moduł akumulatorowy.

Cel

Montaż powinien być sprawdzany w pełni automatycznie podczas trwania procesu. Moduły akumulatorowe są zazwyczaj w ruchu na przenośniku taśmowym lub rolkowym. Czujnik ma za zadanie precyzyjnie i niezawodnie wykrywać kompletność ogniw akumulatorowych i sprawdzać ich wyrównanie w module. Powinno to odbywać się natychmiast i bez kontaktu.


Rozwiązanie

Czujniki wizyjne 3-D
Czujniki wizyjne 3-D

Czujnik wizyjny z serii SmartRunner Explorer 3-D wykorzystuje technologię wizji stereoskopowej do tworzenia obrazu chmury punktów 3-D o wysokiej rozdzielczości w całym zakresie pomiarowym. Dzięki temu obiekt docelowy jest wyświetlany ze wszystkimi wymaganymi szczegółami. Czujnik wstępnie przetwarza dane pomiarowe w swoim zintegrowanym układzie FPGA. Dane te, takie jak zoptymalizowane dane dotyczące głębokości z kierunku Z, mogą zostać użyte do sprawdzenia, czy ogniwa są kompletne i prawidłowo wyrównane.

 

Dane techniczne

 • Rozdzielczość: 1300 x 1080 pikseli
 • Prędkość obiektu: do 1 m/s
 • Szybkość przesyłania: 1 Gbit/s
 • Stopień ochrony (IP65/IP67)
 • Szybki i łatwy montaż
 • Solidna metalowa obudowa
 • C# API

Korzyści

Wykrywanie trójwymiarowe oznacza, że ten etap kontroli jakości może być wykonywany w jednym, w pełni zautomatyzowanym procesie. Oprogramowanie ViSolution zapewnia intuicyjne wskazówki dla użytkownika dotyczące uruchamiania i parametryzacji w oparciu o bieżące dane. Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać ukierunkowaną wizualizację danych 2-D i 3-D. Urządzenia są wymieniane w trybie „plug-and-play”; nie wymagają ponownej kalibracji. Zintegrowany interfejs Ethernet Gigabit zapewnia szybki transfer danych. Urządzenie działa z rozdzielczością 1,4 megapiksela co zapewnia precyzyjne wykrywanie obiektów w zakresie do 900 mm..


Najważniejsze informacje

 • Sprawdzanie kompletności i wyrównania ogniw akumulatorowych w całkowicie zautomatyzowanym procesie
 • Wysoka rozdzielczość, precyzyjne wykrywanie obiektu docelowego w trzech wymiarach
 • Oprogramowanie ViSolution do intuicyjnego uruchamiania i parametryzacji na podstawie bieżących danych
 • Dane pomiarowe są wstępnie przetwarzane w zintegrowanym FPGA

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Produkcja akumulatorów

Od ogniwa akumulatorowego przez moduł akumulatorowy, aż po pakiet akumulatorów – poznaj nasze rozwiązania w zakresie czujników do zautomatyzowanej produkcji akumulatorów!