Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

R2100 — Pierwszy na świecie wielowiązkowy skaner LED (czujnik 2-D LiDAR)

2013-11-14

Zawsze na czele — Produkty fotoelektryczne firmy Pepperl+Fuchs

R2100 Multi-Beam LED Scanner
Wielowiązkowy skaner LED R2100

Wielowiązkowy skaner LED R2100(czujnik 2-D LiDAR) firmy Pepperl+Fuchs to fotoelektryczny czujnik odległości łączący trzy przełomowe technologie w jednym doskonałym urządzeniu.


Wykrywanie obiektów w dwóch wymiarach przy użyciu skanowania wielowiązkowego — brak ruchomych części

Skaner R2100 może dokonywać pomiarów obiektów w dwóch wymiarach dzięki funkcji skanowania wielowiązkowego. Dzięki zastosowaniu tych przełomowych technologii wielowiązkowy skaner LED(czujnik 2-D LiDAR) jest ekonomicznym rozwiązaniem o wyjątkowej wydajności, elastyczności i trwałości. Nowy model R2100 zapewnia kąt pomiaru w dwóch wymiarach wynoszący ponad 88 stopni dzięki zastosowaniu wielu emiterów ustawionych obok siebie.


Niezawodny pomiar w dwóch wymiarach

Nastała epoka technologii LED. Po raz pierwszy czujniki do pomiaru odległości wykorzystują bezpieczne dla wzroku emitery LED działające w paśmie dalekiej podczerwieni. Te emitery LED stanowią alternatywę dla kosztownych, wrażliwych na temperaturę i potencjalnie szkodliwych emiterów laserowych — bez ograniczania mocy użytkowej. Używanie dodatkowych elementów chłodzenia przeznaczonych do użytku w rozszerzonym zakresie temperatur nie jest już wymagane. Model R2100 to pierwszy czujnik do pomiaru odległości wyposażony w technologię LED działającą w zakresie dalekiej podczerwieni, który oferuje imponujący zasięg działania wynoszący 8 metrów bez konieczności używania reflektorów. Emitery LED działające w zakresie dalekiej podczerwieni zapewniają również większy punkt świetlny w porównaniu z emiterami laserowymi. Wielowiązkowy skaner LED R2100 (czujnik 2-D LiDAR) ma szczególną przewagę nad czujnikami laserowymi w przypadku wykrywania obiektów o nieregularnej powierzchni lub strukturze.


Technologia impulsowego pomiaru odległości — maksymalna dokładność i niezawodność

Impulsowy pomiar odległości (PRT) to najskuteczniejsza technologia pomiaru czasu odbicia wiązki świetlnej dostępna obecnie na rynku. Zapewnia ona maksymalną dokładność i niezawodność na dużych odległościach, nawet w trudnych warunkach pracy. Czujniki wyposażone w technologię PRT emitują bardzo krótkie impulsy świetlne o dużej intensywności i obliczają odległość od obiektu w oparciu o czas propagacji odbitej wiązki świetlnej.

Przełomowe technologie do nowoczesnych zastosowań

Wielowiązkowy skaner LED R2100(czujnik 2-D LiDAR) to przełomowy czujnik do pomiaru odległości w dwóch wymiarach łączący technologię impulsową PRT z wieloma innowacyjnymi funkcjami — to idealne rozwiązanie do wielu zadań, takich jak pozycjonowanie obiektów oraz unikanie kolizji na przenośnikach podwieszanych, suwnicach i w robotach.


Najważniejsze cechy

  • Technologia PRT zapewnia niezawodny i dokładny pomiar odległości
  • Diody LED działające w dalekiej podczerwieni gwarantują dużą wydajność oraz długi czas eksploatacji
  • Brak ruchomych części zwiększa trwałość urządzenia w trudnych warunkach pracy
  • Pomiar w dwóch wymiarach przy użyciu skanowania wielowiązkowego
  • Wiele emiterów szerokich wiązek zapewnia niezawodne wykrywanie obiektów niezależnie od struktury ich powierzchni
  • Niski pobór prądu zmniejsza wymagania konstrukcyjne związane ze zużyciem energii oraz koszty eksploatacji
  • Krótki czas odpowiedzi umożliwia szybkie przetwarzanie danych